تعمیر یخچال در حالت روشن باقی ماندن چراغ یخچال بصورت مداوم؟

شما می توانید به سادگی خود گرمکن یخ زدایی معیوب را جایگزین کنید، اگر شما ابزار و مهارت تعمیر یخچال را داشته باشید. در غیر این صورت با سازنده یخچال یا با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

آیا شما شک دارید که چراخ داخل یخچال حتی در حین بسته بودن درب یخچال روشن باقی می ماند؟ چراغ یخچالی که روشن باقی می ماند فضای داخلی یخچال را گرم می کند، و بازده آن را پایین می آورد. البته، شما نمی توانید از این موضوع باخبر شوید، زیرا زمانی که درب یخچال بسته است شما نمی توانید ببینید که در داخل آن چه خبر است; اما، اکثر یخچال ها بایستی قادر به نشان دادن خاموش بودن چراغ داخل یخچال باشند; زمانی که چند سانتی به بسته شدن درب یخچال باقی مانده باشد.

زمانی که درب یخچال باز است شما می توانید با دقت به لامپ دست بزنید. اگر هنوز روشن بوده باشد، داغ خواهد بود. دلیل رخ دادن چنین چیزی خیلی ساده خواهد بود. دکمه روشن کردن لامپ که با بسته شدن درب فشرده می شود را بررسی کنید; زمانی که آن را انتها فشار دهید، لامپ بایستی خاموش شود; اگر روشن بماند، شما بایستی سوئیچ را تعویض کنید;

اگر شما تخصصی در تعمیرات ساده دارید، این کار را می توانید خود انجام دهید، اما اطمینان یابید که پیش از شروع کار یخچال به برق متصل نباشد. شما می توانید به صورت آنلاین سوئیچ درب یخچال را در وبسایت ما خریداری بکنید، البته اطمینان یابید که با مدل یخچال شما سازگاری داشته باشد. دستورالعمل های مربوط به تعویض سوئیچ در داخل بسته آن خواهد بود.

یخچال
تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در حالت یخ زدایی نکردن

اکثر یخچال های مدرن به صورت خودکار یخ زدایی می کنند. آنها دارای گرمکن های یخ زدایی، یک تایمر یخ زدایی و یک قطع کننده یخ زدایی هستند.
زمانی که یخچال بدون برفک کار می کند، برفک را در لوله کشی پشت فریزر تولید می کند. معمولاً، چرخه های تایمر یخ زدایی یخچال به مدت بیست دقیقه و در هر ساعت یک بار انجام می شوند. برای اینکار کویل ها گرم می شوند تا یخ ذوب شود. اگر به خوبی کار نکند، یخ بر روی لوله کشی باقی می ماند، و نهایتاً جریان هوای درون یخچال را محدود می کند.

شما به صورت دستی می توانید تایمر یخ زدایی را برای برخی از یخچال ها تنظیم کنید. این یک جعبه کوچک است که می تواند در هر جایی قرار گرفته باشد، اما معمولاً در بالای بخش غذای تازه نصب می شود. آن را زیاد کنید تا وقتی که به بخش یخ زدایی می رسد ( شما بایستی روشن شدن گرمکن ها را بشنوید). اگر کار کرد، مشکل تایمر یخ زدایی معیوب است که بایستی تعویض شود.
اگر این روش کار نکرد، ممکن است مشکل مربوط به گرمکن ها یا قطع کننده باشد.

مطالب مرتبط