تعمیر گاه مرکزی قهوه ساز آریستون

فرازپشتیبان بعنوان تعمیرگاه و نمایندگی مجاز لوازم خانگی آریستون (ARISTON) در ایران و با سالها سابقه کاری موفق در زمینه تعمیرات لوازم خانگی آریستون، آماده تعمیر لوازم خانگی شما می باشد.

قهوه و قهوه ساز

قهوه یکی از هدایای طبیعت است. این نوشیدنی به دلیل تنوع زیاد از محبوبیت زیادی برخوردار است. قهوه انواع مختلفی دارد. واژه انگلیسی ” کافی (coffee) ” از ریشه لاتین نام گیاهی از دسته coffea گرفته شده که یک عضو از خانواده روبیاسئا (Rubiaceae) است. گیاهان کوفئا (coffea)  بسیار متعددند. اما گران ترین نوع آن ها ، کوفئا عربیکا (Coffea Arabica )  است که سه چهارم تولید قهوه جهان را در بر می گیرد. محل رویش طبیعی آن ، قله های آسیا ، آفریقا و آمریکاست.

قهوه

به هر حال از آن جایی که قهوه عربیکا به خصوص به گرما و رطوبت حساس است. بین ارتفاعات ۹۰۰ و ۲۰۰۰ متر رشد می کند . هر چه ارتفاع محل رشد بیشتر باشد ، دانه قهوه برشته شده کیفیت بهتری خواهد داشت. در ابتدا میوه گیاه آن به رنگ سبز است. اما بعد از گذشت ۷ ماه که رسیده تر می شود، به رنگ قرمز جذابی در می آید. که تقریبا به گیلاس شبیه است.

دما در مناطق گرمسیر بین ۱۵ و ۲۵ درجه سانتی گراد ثابت است. بنابراین ، گیاه می تواند دایما میوه بدهد. و هر گاه باران می بارد، گل بدهد. از این رو، این گیاه در یک زمان ، هم میوه رسیده و هم میوه کال دارد. دانه قهوه از یک گل سفید بسیار معطر و درست چند روز پس از شکوفه زدن به دست می آید.

 

مطالب مرتبط