تعمیر گاه مرکزی ظرفشویی بوش

فرازپشتیبان بعنوان تعمیرگاه و نمایندگی مجاز لوازم خانگی بوش (BOSCH) در ایران و با سالها سابقه کاری موفق در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و همچنین ماشین لباسشویی و…است. با اطمینان کامل  تعمیر ماشین ظرفشویی بوش خود را به فرازپشتیبان بسپارید و مطمئن باشید که با تمام وجود پاسخ اطمینان شما را خواهیم داد.

مصرف انرژی ماشین ظرفشویی بوش

خیلی از افراد قبل از خرید و یا حتی بعد از خرید ظرفشویی احساس میکنند که هنگام استفاده از محصول فوق هزینه مصرف برق و آب آنان بیشتر خواهد شد در صورتیکه بر عکس آن میباشد . محصولات لوازم خانگی AEG و BOSCH با کمترین مصرف آب {حداکثر ۸ لیتر }  و ۱KW در یک سیکل کاری میباشد .

بعنوان مثال : خیلی از مصرف کننده ها گمان میکنند چون زمان کارکرد دستگاه بیش از دو ساعت میباشد، پس هزینه مصرفی آب و برق آنان از دیگران بیشتر میباشد. در صورتیکه چنانچه شما ۱۴۴ پارچ ظرف را داخل سینک ظرفشویی بوش خود بخواهید بشویید در خوشبینانه ترین وضعیت بیش از ۲۰۰ لیتر آب مصرف می کنید. بغیر از زمانی را که در حالت ایستاده جلوی سینک صرف نموده اید. همانطور که ملاحظه میفرمایید در بهینه کردن مصرف به صلاح شما استفاده از ظرفشویی میباشد.
محصولات AEG , BOSCH با داشتن انرژیA پلاس مصرف انرژی را به شکل قابل توجهی پایین می اورد.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش
تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

معرفی انواع مواد پاک کننده در ظرف شویی ها

الف- قرص های شستشو کننده ی سه کاره

با این قرص های جدید شستشو در درون ماشین ظرفشویی بوش راحت تر می شود. این قرص ها حاوی ماده ی زداینده مخصوصی است که فوری باقی مانده های خشک شده بر روی ظروف را حل کرده و پاک می کند. حل شدن لایه آبی رنگ قرص موجب زدودن و پاک شدن باقی مانده های غذا می شود. حل شدن لایه ی سفید رنگ قرص به طور کامل تمامی ذرات  کثیفی ظروف را پاک می کند. و لکه ای بر روی ظروف با قی نمی ماند. ظروف شفاف و درخشان می شوند.

اصولا ظروف را قبل از اینکه درظرف شویی طبق سبد های مخصوص بچینید باید آنها را در حدامکان تمیز نمایید. تا دستگاه بتواند به طور عادی کار خود را انجام دهد. در صورتی که اطلاعات کاملی از پورد مورد استفاده داشته باشیم. و مقدار آن را درست مصرف کنیم با بهترین راندمان از دستگاه استفاده خواهیم کرد.

ب-  مایع براق کننده

این مایع دارای ترکیبات خاصی است. که باعث می شود ظروف شیشه ای، چینی، قاشق و چنگال در زمان آبکشی آخر (نهایی ) یا خشک کن  از مخزن مایع آزاد شود. در این مرحله چون آب تا حدود ۷۰ درجه سانتی گراد بالا می رود. خاصیت این ماده این است که باعث لغزندگی آب روی ظروف میشود. به دلیل حرارت بالای آب و گرم شدن همه ظروفی که در دستگاه قرار دارند شسته میشوند. بدون اینکه لکه ای بر روی آن ها باقی بماند، ظروف براق میشوند. ظروف با این حرارت ایجاد شده خشک می شوند. در صورتی که این مایع در دستگاه تمام شده باشد، خشک کردن ظروف در دستگاه با مشکل مواجه می گردد. یعنی ظروف با لکه های آب خشک می شوند و یا اینکه آب روی ظروف باقی می ماند.

اندازه مصرف مایع

در صورتی که مواد براق کننده زیاد در آب تزریق گردد باعث کدری ظروف بلوری می شود. بنابراین باید مقدار موادی که مخزن مایع در زمان خشک کردن تخلیه می کند با مقدار آب دستگاه هماهنگ باشد. در غیر این صورت مشکل پا بر جا خواهد ماند. پس در زمان نصب دستگاه درجه مخزن مایع را روی حداقل درجه بگذارید. بعد از یکی دوبار کار کردن مشتری با ظرف شویی در صورتی که اشکال داشته باشد به شما اطلاع خواهد داد .

توجه کنید که مخزن نمک در طول زمان شستشوی ظروف هیچ گونه نقشی در کار شستشو ندارد. تنها وظیفه آن پاک نگه داشتن مخزن کناری مخزن نمک می باشد. آخرین مرحله ی کار دستگاه، خشک کن می باشد. و سیکل کاری تمام می شود. در این مرحله دستگاه آب را باز کرده و آب از مخزن نمک عبور میکند. سپس وارد مخزن رسوبگیر می گردد. آن مواد به نمک حساسیت دارند. از این رو موادی که از آب به خودشان جذب کرده اند را آزاد کرده و وارد مخزن اصلی یا همان دیگ دستگاه می نماید. سپس از آن جا تخلیه می گردد. این کار باعث می شود که آب نمک باقی مانده در دیگ از بو گرفتن ان در طولانی مدت جلوگیری کند.

ج- آویز خوشبو کننده ماشین

نوعی خوشبو کننده موجود است که میتوان آن را در ماشین ظرف شویی آویزان کرد. ماشین در طول روز خوشبو می شود. به ویژه اگر ماشین را در طول روز پر از ظرف می کنید و ماشین را شب و روز روشن می کنید، بهتر است از این روش استفاده کنید .

این آویز خوشبو کننده  تا ۴۵ بار ششتشو دوام دارد .

د-نمک (مخزن نمک)

این نمک موجب می شود واحد تعبیه شده در ماشین ظرف شویی همیشه در بهترین شرایط فعال باشد و آب را سبک کند در ضمن از بو جلوگیری می کند .

ممکن است سایر نمک ها حاوی ناخالصی هایی از قبیل اهن و و کربنات باشد که این مواد واحد سبک سازی آب در داخل ماشین را ضعیف می کنند.

ماشین ظرفشویی بوش
ماشین ظرفشویی بوش

 تاریخچه شرکت بوش  BOSCH

رابرت بوش در سال ۱۸۶۱ دیده به جهان گشود. وی در سن ۲۵ سالگی کارگاه مهندسی ماشین آلات سبک و مهندسی برق خود را با دو نفر پرسنل بنا نهاد. خدماتی که در کارگاه او ارائه می شد، عبارت بود از: تعمیر دستگاه های تلفن، لوازم عکاسی، دستگاه های ماشین تحریر و ماشین آلات دیگر.

در مدت زمانی نسبتاً کوتاه، کارگاه مبدل به شرکت بین المللی موفقی شد. اساس توسعه و گسترش آن با وجود سادگی بر اختراعاتی ابتکاری بنا شده بود. همانند احتراق مغناطیسی برای موتورهای درون سوز.

با وفاداری نسبت به شعار موسس بوش، شرکت بوش امروز هنوز از اصل ارائه کیفیت برتر پیروی می کند.

«بهتر است پول خود را از دست بدهیم. تا اعتماد و اطمینانی که مشتری به ما می کند را از کف دهیم».

شرکت رابرت بوش با مسئولیت محدود، در سطحی جهانی، در زمینه صنعت ابزار آلات برقی منشاء اثر بوده است. لذا حضوری مستمر و موفق دارد.

مطالب مرتبط