تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

کولر گازی یکی از لوازم مهم هر خانه و محل کاری است که با گرمای هوای عامل مزاحمی است. اگر شما در یک شهر جنوبی زندگی می‌کنید؛ حتماً می دانید که وجود کولر گازی یک ضرورت هست. هر شهری مثل اردبیل نیست که حتی در روزهای گرم تابستان قابل تحمل باشد، بسیاری از شهرهای ایران آب و هوای گرمی دارند.

تعمیر کولر گازی
تعمیر کولر گازی

شهرهای بزرگ مثل تهران، مشهد، اصفهان در تابستان و اوایل پاییز هوای بسیار گرمی را تجربه می‌کنند. ما امروز قصد داریم از یک تعمیرگاه سراسری صحبت کنیم. فراز پشتیبان سال‌هاست، در زمینه تعمیر کولر گازی خدمات می‌دهد و در بیشتر شهرستان‌های ایرانی نمایندگی تعمیرات دارد.

هر دستگاهی از هر برندی که باشد در پایان سال نیاز به سرویس و بررسی دارد. کارشناس تعمیر کولر گازی فردی است که کولر شما را از جنبه‌های مختلفی بررسی می‌کند تا هم ایرادات جزئی را برطرف کند و همچنین میزان مصرف آن را کنترل کند. سرویس کامل کولر گازی برای هر برندی از کولر لازم است.

اما زمانی که کولر گازی شما خراب شود، باید آن را به یک مرکز تعمیرات کولر گازی بسپارید. خرابی کولر گازی به دلایل زیادی بستگی دارد. استفاده از قطعات بی کیفیت در ساخت دستگاه، استفاده نادرست از دستگاه از عمده دلایل ناکارآمدی و خرابی کولر گازی است. به هر حال خرابی کولر گازی یک اتفاق رایج است. ممکن است کولر گازی شما هم خراب شود.

وقتی کولر گازی شما خراب شد چه کار کنید؟

زمانی که کولر گازی شما نیاز به تعمیر دارد. در ابتدا وضعیت گارانتی کولر خود را بررسی کنید. اگر کولر گازی شما گارانتی دارد به نزدیک‌ترین نمایندگی تعمیرات کولر گازی مراجعه کنید. اما در صورت ابطال گارانتی چاره‌ای جز تعمیر کولر گازی وجود ندارد. ولی در انتخاب نمایندگی تعمیر کولر گازی باید حساسیت نشان دهید و نکات زیر را در ذهن داشته باشید:

نکات مهم قبل از انتخاب مرکز تعمیر کولر گازی:

۱- نمایندگی معتبر

نمایندکی تعمیر کولرگازی باید مجوز اتحادیه‌ها رو داشته باشد. فراز پشتیبان برترین نمایندگی معتبر تعمیر کولر گازی در ایران است و در بیشتر استان‌ها نمایندگی و دفتر تعمیرات دارد.

۲- تأمین قطعات اورجینال

بعد از خرابی دستگاه کولر گازی، چنانچه قطعه‌ای خراب شد؛ باید قطعه اورجینال نصب شود. بسیاری از تعمرگاه های محلی این نکته را رعایت نمی‌کنند. نهایتاً دستگاه تعمیر شده زود خراب و غیر قابل استفاده می‌شود. شاید این مورد را تجربه کرده باشید. فراز پشتیبان به لطف فعالیت چندین دهه خود در زمینه خدمات تعمیرات با شرکت‌های تولید کننده و برندهای محبوب دنیا قرارداد دارد و قطعات را از آن‌ها تأمین می‌کند.

۳- تحویل به موقع

تحمل گرمای بیشتر در تابستان یک کابوس است. اگر دوست دارید کولر گاری شما فوراً تعمیر شده و تحویل داده شود با یک شرکت معتبر تماس بگیرید.

۴- تعرفه مناسب

از دیگر عواملی که در تعمیر کولر گازی باید دقت شود؛ تعرفه تعمیرات است. در صورت خرابی با شرکت تعمیرات تماس بگیرید، با مشاوره رایگان یک برآورد قیمت هم داشته باشید.

۵- تخصص و تجربه کاری

تخصص و تجربه کاری ۲ موئلفه مهم در انتخاب یک شرکت تعمیر کولر گازی است. در مقایسه با دیگر شرکت‌ها و در کلانشهرها شرکت فرازپشتیبان با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تعمیر کولر گازی، از سال ۱۳۷۲ اولین رتبه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی به خود اختصاص داده است.

عملکرد کولر گازی چگونه است؟

کولر گازی با تبدیل گاز به مایع و بعد مایع به گاز تولید سرما می‌کنند; کولر گازی در تهویه و تبرید جایگاه خاصی دارد چون به سرعت از گرما می‌کاهد و برخلاف کولر آبی، رطوبت را افزایش نمی‌دهد; از این جهت مناسبترین کولر برای مناطق مرطوب می‌باشند.

انواع کولر گازی:

– کولرهای یک تکه یا پنجره‌ای
– کولرهای دو تکه (اسپیلت – split)
– کولرهای پرتابل (قابل حمل – portable )
– کولرهای ایستاده

کولر گازیسرویس به موقع کولرهای گازی یک ضرورت است

باید به خاطر داشته باشیم تمامی لوازم و ماشین آلات مکانیکی به سرویس‌های دوره‌ای نیاز دارند; شاید خیلی از مردم به دلیل مشغله بسیار و یا هزینه سرویس کولرهای گازی عملاً تا زمان خرابی و خاموش شدن دستگاه‌های کولر گازی هیچ گاه به سرویس آن فکر نکنند و این کار را صرفاً هزینه‌ای بی دلیل بدانند.

کولرهای گازی سرویس نشده به دلیل کثیفی، عملاً مدت زمان بیشتری را جهت خنک نمودن محیط صرف می‌نمایند; این موضوع در ابتدا باعث افزایش مصرف برق و هزینه پرداختی آن می‌شود; سر انجام بدلیل کارکرد زیاد کمپرسور و افزایش آمپر مصرفی ممکن است برد دستگاه، سیم کشی و حتی کمپرسور آسیب جدی و غیر قابل جبرانی ببیند, این موضوع می‌تواند برای شما هزینه بیشتری برای تعمیرات را به دنبال داشته باشد.

با سرویس به موقع, واحد داخلی و بیرونی (پنل و کندانسور) کولرگازی شما شستشو می‌گردد; همچنین به طور رایگان گاز دستگاه شما چک می‌گردد. شما ضمن صرفه جویی در مصرف برق هزینه‌های خود را نیز کاهش داده‌اید; همچنین مدت زمان بیشتری با خاطری آسوده از هوای مطبوع دستگاه خود لذت می‌برید.

 

** با متخصصین حرفه‌ای تعمیرات و نگهدار کولر فرازپشتیبان در تماس باشید **

مقالات خواندنی: 

تعمیر کولر گازی / خرابی کولر گازی و روش های تعمیر آن در سال ۲۰۱۹

تعمیر کولر گازی و ۷  خرابی رایج در کولر گازی اسپلیت