تعمیر هود کندی 

یکی از لوازم پرکاربرد آشپزخانه ها هود است. در هنگام آشپزی دود، بخار و بوهای مختلف به وجود می آید که وظیفه اصلی هود خارج کردن موارد ذکر شده از منزل میباشد. با این کار سقف و دیوار های آشپزخانه از چربی و رطوبت در امان میمانند و محیط آشپزخانه زمان بیشتری تمیز باقی میماند. پس میتوان نتیجه گرفت در صورت عدم وجود هود و افزایش رطوبت در محیط آشپزخانه ، محیطی مناسب برای رشد انواع میکروب ها و قارچ ها به وجود می آید که بسیار خطرناک هستند. بنابراین انتخاب یک هود مناسب و با کیفیت ضروری به نظر میرسد.

تعمیر هود کندینحوه نگهداری از هود کندی

همانطور که اشاره شد، هود در آشپزخانه حکم یک وسیله ضروری را دارد و عدم وجود یا خراب شدن هود، آثار مخربی را به همراه خواهد داشت. در ادامه نکاتی که برای نگهداری از هود باید رعایت شوند را بررسی خواهیم کرد.

 همانند سایر لوازم برقی در خانه، هود نیز در صورت وجود نوسانات برق شهری دچار آسیب خواهد شد پس استفاده از یک محافظ لوازم الکتریکی ضروری ست.

 به هنگام نصب هود به فاصله استاندارد هود از گاز دقت کنید که این فاصله ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر است.

 چند دقیقه قبل از روشن کردن اجاق گاز، هود آشپزخانه را روشن کنید تا مکش هوا بهتر انجام شده و بو و بخارات مواد غذایی از محیط آشپزخانه خارج شوند.

 صدایی که هنگام کار کردن هود می شنویم، عادی محسوب می شود که ممکن است بر حسب نوع و مدل هود کم یا زیاد باشد اما در صورت شنیدن هرگونه صدای اضافی از هود کندی، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و سپس از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

 برای تمیز کردن هود کندی، از مواد شیمیایی ویژه ای که در بازار به فروش میرسد استفاده کنید و در هنگام تمیز کردن هود، مطمئن شوید که دستگاه خاموش است.

 در هنگام نصب هود، حتما به مسیر خروجی هوا دقت کنید تا مسدود نباشد چرا که در غیر این صورت فشار وارد شده ممکن است سبب آسیب دیدن موتور هود شود.

مشکلات رایج در استفاده از هود کندی

در این مطلب سعی داریم مشکلاتی که به طور معمول ممکن است برای هود کندی به وجود بیاید را بررسی کرده و منشأ مشکل را مشخص کنیم.

۱٫ هود کندی روشن نمی شود: اولین کاری که باید انجام شود، چک کردن سیم کشی برق است. اگر مشکل را پیدا نکردید به سراغ موتور هود بروید.

۲٫ سر و صدای بیش از اندازه و غیرطبیعی هود: در این مورد هم احتمال آسیب موتور وجود دارد.

۳٫ هود دائما کار می کند: مشکل در برد میباشد.

۴٫ هود کندی شما مکش خوبی ندارد؟ احتمال اختلال در عملکرد فیلتر یا موتور هود وجود دارد.

نمایندگی تعمیر هود کندی

پیش تر در مورد نگهداری از هود کندی و نکات مهم در حین استفاده از آن بحث کردیم. در صورت رعایت نکات ذکر شده و استفاده صحیح از هود، تا حد زیادی می توانید طول عمر هود خود را افزایش دهید. اما اگر با وجود رعایت تمام موارد مذکور، باز هم هود شما دچار مشکل شده است جای نگرانی وجود ندارد. اگر فکر می کنید نیاز به تعمیر هود کندی خود دارید باید به سراغ یک مرکز حرفه ای تعمیر هود کندی بروید. فراز پشتیبان یک نمایندگی معتبر تعمیر هود کندی می باشد که با به کار گرفتن متخصصین با تجربه خود سعی در رفع مشکلات هود شما در سریع ترین زمان ممکن را دارد. قیمت ارائه خدمات در این مرکز بسیار منصفانه بوده و  متخصصین از با کیفیت ترین ابزار های موجود در بازار استفاده می کنند.

تعمیر هود کندی

مطالب مرتبط