تعمیر مایکروفر نف Neff

نف یک کمپانی آلمانی در تولید لوازم خانگی بوده که در حدود ۱۴۰ سال قبل در شهر کوچکی در آلمان تاسیس شد. این کارخانه در ابتدا محصولات محدودی تولید می کرد اما با گذشت زمان تنوع و همچنین کیفیت تولیدات آن بسیار بالا رفته به طوری که به یکی از برندهای معتبر در این عرصه تبدیل شد و مایکروفر نف یکی از محصولات این کمپانی محسوب می شود. این دستگاه با داشتن برنامه های پخت متنوع و همچنین قابلیت های یخ زدایی و گریل کردن و گرم کردن غذا و نوشیدنی ها بسیار پر کاربرد و پر طرفدار است. هر وسیله برقی و خانگی که دایم مورد استفاده قرار می گیرد قطعا بعد از مدتی نیاز به تعمیرات و بررسی داشته و این موضوع ربطی به کیفیت آن ندارد البته هر چه کیفیت این لوازم بالاتر باشد تعداد دفعات و دوره های تعمیر هم کاهش پیدا می کند اما به صفر نمی رسد. این موضوع در مورد تعمیر مایکروفر نف Neff هم صدق می کند. البته محصولات نف جزو لوازم خانگی هایی هستند که بسیار به ندرت نیاز به تعمیر پیدا کرده و طول عمر بالایی دارند و کیفیت اولیه خود را تا سال ها حفظ می کنند.

تعمیر مایکروفر نف

مایکروفر نف Neff ممکن است دچار چه ایراداتی شود؟

۱- تعمیر مایکروفر نف Neff به دلایل مختلفی ممکن است، لازم شود. مثلا اینکه دستگاه روشن نشود. قبل از اینکه به تعمیرکار زنگ بزنید یک بار کلید برق و شبکه برق خانه را کنترل کنید تا قطع نباشد اگر کلید و محافظ و برق خانه وصل بود، روشن نشدن وسیله ممکن است به علت اشکال در سنسور و یا موتور فن باشد. در هر دو حالت لازم است تعمیر مایکروفر نف Neff انجام شود.

۲- گاهی سرعت پخت غذا در مایکروفر بسیار پایین است و قطع و وصل می شود و همه قسمت های غذا هم به صورت یکنواخت و مساوی پخته نمی شوند. این ایراد می تواند به علت نقص در موتور صفحه گردان، مگنترون و یا هدایت کننده موج گرما یا اشعه باشد. برای رفع هر کدام از این موارد باید با تعمیرگاه مجاز تماس گرفته و اقدام به تعمیر مایکروفر نف Neff نمایید.

تعمیر مایکروفر نف
۳- یکی از ایراداتی که ممکن است در این دستگاه بوجود آید اینکه روشن شود ولی فرایند پخت آغاز نشده و غذا پخته نشود. این مسئله می تواند به دلیل ایراد در فرومگنترون بوجود آمده و یا اینکه خازن یا دیود آسیب دیده باشد. تشخیص اینکه ایراد بوجود آمده به دلیل کدامیک از دلایل مذکور است قطعا در حیطه تخصص یک تعمیرکار حرفه ای بوده و باید توسط همان شخص هم برطرف شود. دستکاری دستگاه جز اینکه هزینه تعمیرات را بیشتر کند نتیجه دیگری در پی نخواهد داشت.

۴- اکثر مایکروفرها صفحه نمایشگری دارند که برنامه پخت و زمان و دما را نشان می دهد اگر صفحه نمایش خاموش بود و برنامه را نشان نمی داد یعنی برد آن دچار اشکال شده است. در این حالت به احتمال زیاد باید برد تعمیر و یا تعویض شود. تعمیر مایکروفر نف Neff شامل تعمیر برد صفحه نمایشگر آن هم می شود.

۵- اگر دستگاه بعد از روشن شدن، بلافاصله یا بعد از چند ثانیه خاموش شد این نقص می تواند به دلیل خرابی کلید درب آن، خرابی برد کنترل و خرابی پنل کنترل باشد. خرابی برد و پنل عموما منجر به تعویض آن خواهد شد.

تعمیر مایکروفر نف

برای تعمیر مایکروفر نف Neff بهتر است با چه تعمیرگاهی تماس بگیریم؟

اگر بنا به هر دلیلی دستگاه شما دچار ایراد شد بهتر است با تعمیرگاههای مجاز و تخصصی همین برند تماس بگیرید. تعمیرات فنی لوازم خانگی برای هر برندی متفاوت است و جزئیات خاص خود را دارد و قطعا یک تعمیرکار برند نف بهتر می تواند محصولات این کمپانی را عیب یابی کرده و در فرصت کمتری تعمیر و تحویل مشتری دهد.

مطالب مرتبط