تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung

مایکروفرها وسایلی بسیار کارآمد و مفید در دنیای پر مشغله امروز هستند. پخت سریع و آماده سازی انواع غذاها در این وسیله باعث شده است، در سال های اخیر طرفداران بسیاری داشته و به فروش بالایی دست پیدا کنند. در کنار این افزایش فروش نیاز به تعمیرات این دستگاه هم بیشتر شده است. برند سامسونگ در بین برندهای تولید کننده مایکروفر بسیار محبوبیت داشته و از کیفیت و مرغوبیت بالایی هم برخوردار است. امکان پخت غذهای متنوع، وجود برنامه غذایی برای پخت غذاهای ایرانی و خارجی، پخت سریع و با کیفیت، حفظ ظاهر و ارزش غذایی مواد غذایی در این دستگاه باعث شده است، فروش بالایی در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران داشته باشد. این دستگاه هم مانند همه وسایل برقی و لوازم آشپرخانه به خاطر استفاده زیاد ممکن است، دچار اشکال شده و نیازمند تعمیر شود. برای تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung قبل از هر چیز بهتر است توسط یک کارشناس با تجربه عیب یابی شده و بررسی گردد.

تعمیر مایکروفر سامسونگ

عیب یابی مایکروفر Samsung

برای اینکه تعمیرات این دستگاه به درستی انجام شده و هزینه های اضافی رو دست مشتری نگذارد، در درجه اول باید عیب یابی شود. عیب یابی یعنی ایراد به وجود آمده بررسی شده و دلایل بروز آن شناسایی و بعد از شناسایی دلایل، اقدام به تعمیر گردد. برخی عیوب که منجر به تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung می شوند به شرح ذیل هستند:

۱- در برخی موارد مشاهده شده است که دستگاه غذا را گرم نمی کند. این ایراد می تواند به علت خرابی لامپ، دیود، خازن و برد باشد. البته کمتر پیش می آید همه این قطعات با هم خراب شوند و خراب بودن یکی از آنها هم به تنهایی می تواند منجر به گرم نشدن غذا شده و نیاز به تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung را بوجود آورد.

۲- اگر سینی و شیشه کف وسیله در هنگام روشن شدن نچرخد یعنی موتور حرکت دهنده این سینی ایراد پیدا کرده و به احتمال زیاد باید تعمیر شود.

تعمیر مایکروفر سامسونگ
۳- بسیاری از مایکروفرها دارای ویژگی گریل هم هستند اگر بعد از مدتی دستگاه دیگر نتواند گریل انجام دهد به احتمال زیاد المنت، ترموستات و یا برد آن آسیب دیده است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung انجام شود.

۴- گاهی بعد گذاشتن سینی غذا داخل دستگاه شروع به جرقه زدن می کند، اول بررسی کنید سینی فلزی نباشد چون اشعه تابیده شده توسط المنت در اثر برخورد با مواد فلزی ایجاد جرقه خواهد کرد اگر علت این نبود شاید لامپ مگنتران و یا صفحه میکا خراب شده باشند. برای پی بردن به علت دقیق این عیب باید با تعمیرگاههای مجاز تماس گرفته و از کارشناسان آنها کمک بگیرید. آنها در صورت نیاز برای تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung تعمیرکار اعزام خواهند کرد.

تعمیر مایکروفر سامسونگ

چطور می توانیم تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung را انجام دهیم ؟

انجام تعمیرات مایکروفر یک کار تخصصی بوده و نیاز به وسایل و ابزارهای خاصی مانند اهم سنج، پیچ گوشتی و فیوزکش دارد. اگر به کارهای فنی علاقه دارید، بهتر است قبل از دست کاری این وسیله حتما آموزش ببینید چون ممکن است، در اثر این کار آسیب های جدی تری به دستگاه زده و مجبور شوید اصلا یک مایکروفر جدید بخرید. ولی توصیه ما به شما استفاده از تخصص افراد حرفه ای است، شاید تعمیر مایکروفر سامسونگ Samsung برایتان کمی هزینه داشته باشد ولی این هزینه با هزینه های خرید یک دستگاه جدید اصلا قابل مقایسه نخواهد بود.

مطالب مرتبط