تعمیر ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین‌‌‌لباسشویی در تهران و مراکز استان 

ماشین‌‌‌لباسشویی نیز مانند دیگر وسایل برقی خانه، دچار اشکال و خرابی می‌شود. برخی از خرابی‌های رایج ماشین‌‌‌لباسشویی را می‌توان در خانه برطرف کرد. اما در بسیاری از موارد، خرابی قطعه‌های ماشین‌‌‌لباسشویی و تعمیر آن، برای افراد معمولی سخت و ناشدنی است و حتماً باید توسط متخصص انجام شود. در این موارد باید به یک شرکت معتبر تعمیر ماشین‌‌‌لباسشویی مراجعه کنید. 

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
ممکن است اصلا ماشین‌‌‌لباسشویی شما روشن نشود. یا اینکه روشن شده و لباس‌‌‌ها شستشو داده شوند اما تمیز نشوند. شاید ماشین‌‌‌لباسشویی شما دچار لرزش و سر و صدای بسیار زیاد باشد به طوری که هنگامی که آن را روشن می‌کنید سر و صدایش تمام خانه را بردارد. یا اینکه بعد از شستشوی لباس‌‌‌ها درب ماشین‌‌‌لباسشویی باز نشود و لباس‌ها آن تو اسیر شوند. در همه این حالت‌ها و هر حالت دیگری که ماشین‌‌‌لباسشویی به درستی فعالیت خود را انجام ندهد، ماشین‌‌‌لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد.
ضمانت اینکه ماشین‌‌‌لباسشویی شما مجددا درست کار کند و آسیبی نبیند تنها در گرو این است که از متخصصین و تعمیرکاران باتجربه و متعهد و کارشناس استفاده کنید.

چه کنیم تا ماشین‌‌‌لباسشویی ما کمتر خراب شود؟

اگر در استفاده از ماشین‌‌لباسشویی، به چند نکته دقت داشته باشیم و همچنین سرویس‌های دوره‌ای دستگاه را انجام بدهیم‌، ماشین‌‌‌لباسشویی ما کمتر دچار خرابی می‌شود. از آنجا که شستن لباس‌ها با دست، کار بسیار مشکلی است، بهتر است تا می‌توانید سعی کنید ماشین‌‌‌لباسشویی شما خراب نشود. 

۱- جرم‌گیری و سرویس دوره‌ای ماشین‌‌‌لباسشویی

ماشین‌‌‌لباسشویی نیاز به سرویس‌های دوره‌ای دارد، خصوصا اینکه چون با آب سر‌و‌کار دارد، دچار جرم گرفتگی و خرابی‌های ناشی از آن می‌شود. آیا می‌دانید آب لوله‌کشی شده‌ای که به دستگاه‌های لباسشویی ما وصل می‌باشند دارای سختی و جرم خیلی زیادی هستند. این سختی و جرم باعث خرابی قطعات دستگاه‌های لباسشویی می‌گردند.

حتماً امروز درب لباسشویی خود را باز کنید. با کمی دقت مشاهده خواهید کرد که روی لاستیک دور درب گل ولای گرفته است. حتی بعضی اوقات گل و لای‌ها تبدیل به قارچ می‌شوند. که باعث تغییر رنگ لاستیک دور درب می‌گردد. که می‌تواند از لحاظ بهداشتی برای پوست بدن، بسیار مضر باشد.

جهت پیشگیری باید از جرم گیرهای مخصوص استفاده نمایید.
طرز استفاده از جرم‌‌‌گیر: یک بسته (که حاوی ۵۰ گرم) جرم‌‌‌گیر را در مخزن اصلی جاپودری بریزید. برنامه لباسشویی را روی پروگرام نخی و کتان با دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. سپس بدون لباس روشن نمایید. این عملیات را چنانچه دستگاه خود را تازه خریداری کرده‌اید هر دوماه یکبار انجام دهید. در غیر اینصورت ماهی یکبار تکرار نمایید. جرم‌‌‌گیرهای مخصوص لباسشویی‌های AEG و BOSCH در شرکت فراز پشتیبان موجود است. کافیست با یک تلفن این محصول را در درب منزل خود از ما تحویل بگیرید.

۲- در اندازه مناسب، پودر استفاده کنید

آیا می‌دانید استفاده بیش از حد نرمال، از پودر لباسشویی، باعث بهتر تمیز شدن لباس‌های شما نخواهد شد! شاید هم تأثیر معکوس روی لباس‌های شما بگذارد. 

۳- برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید

آیا می‌دانید برای بهتر تمیز شدن لباس‌های خود، باید در نوع انتخاب برنامه شستشو نسبت به جنس لباس‌ها و کثیف بودن آنها دقت بیشتری داشته باشید. بیشتر ماشین لباسشویی‌های موجود در بازار کنونی آیتمی به نام پیری‌واش دارند. که شما با فعال کردن این برنامه به دستگاه خود فرمان می‌دهید که دوبار عمل شستشو را بر روی لباس‌های شما انجام دهد.

مرحله اول تقریباً پانزده دقیقه زمان طی می‌شود. پس از آن مرحله دوم شستشو یا شستشوی اصلی آغاز می‌شود. که نسبت به انتخاب نوع برنامه و درجه حرارتی که انتخاب کردید زمان طی می‌شود. در هنگام اجرای این برنامه باید در مخزن شماره یک جاپودری خود ½ پیمانه پودر اضافه نمایید.

۴- نرم‌‌‌کننده را درست استفاده کنید

آیا می‌دانید در صورت استفاده از نرم‌‌‌کننده، بهتر است که نرم‌‌‌کننده را بیرون با آب رقیق کنید بعد در مخزن بریزید. زیرا چنانچه به همان حالت غلیظ بریزید مقداری از نرم کننده داخل جاپودری باقی می‌ماند و از آن خارج نمی‌شود. ضمناً باعث سیاه شدن لاستیک دور درب ماشین‌‌‌لباسشویی شما خواهد شد. در صورت تکرار این کار دستگاه شما دیگر مایع نرم کننده را به داخل محفظه شستشو مکش نمی‌کند. 

۵- درجه حرارت آب مناسب انتخاب کنید

آیا می‌دانید همه لباس‌ها را نباید با یک درجه حرارتی ثابت شست. اکثر مشترکین همه نوع لباس خود را با یک برنامه شستشو می‌دهند. به همین علت شاید خیلی از وقت‌ها از تمیز نشدن لباس‌های خود گله‌مند باشند. پس لطفاً قبل از روشن کردن لباسشویی خود نسبت به نوع و جنس و مقدار کثیفی البسه‌های خود دقت لازم را برای انتخاب برنامه و درجه حرارتی آن بعمل آورید.

۶- سرعت چرخش مناسب با شستشو را انتخاب کنید

نکته مهم دیگر این است که لطفاً نسبت به نوع و جنس البسه خود، سرعت دور تند خود را انتخاب نمایید. حتماً نباید با حداکثر سرعت دور تند لباس‌های خود را خشک نمایید. زیرا باعث چروک شدن البسه خود می‌شویم. پس لطفاً قبل از استارت شروع کار دستگاه خود، نسبت به انتخاب سرعت دور تند مناسب، برای آن نوع از لباس‌های خود اقدام نمایید.

۷- دستگاه را به صورت پی‌در‌پی استفاده نکنید!

آیا می‌دانید که بهتر است بعد از هر بار شستشو به دستگاه خود دو ساعت استراحت دهید. بعد از اتمام کار درب ماشین را باز بگذارید. هر دو ماه یکبار دستگاه خود را با جرم‌‌‌گیرهای مخصوص جرم‌گیری نمایید.

۸- ماشین‌‌‌لباسشویی خود را تراز کنید

ایجاد سروصدای شدید، لرزش و حرکت دستگاه در هنگام چرخش، از اثرات عدم تراز صحیح دستگاه می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از یک آچار مخصوص پایه‌های لباسشویی، مهره قفل‌کننده پایه را در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده و شل نمایید. با چرخاندن پایه دستگاه نسبت به تغییر ارتفاع آن اقدام نمایید.

نکته مهم: هر چهار پایه لباسشویی باید کاملاً روی زمین قرار داشته باشند تا لباسشویی لق نزند. با استفاده از یک تراز حبابدار سطح ماشین‌‌‌لباسشویی را چک کنید. در صورت لزوم سطح دستگاه را تنظیم نمایید. سپس مهره قفل شو را تا حد مماس بدنه محکم کنید و ارتفاع را تنظیم نمایید.
احتیاط: مهره‌های قفل شوی هر چهار پایه دستگاه را تا حد بدنه محکم کنید.

گاهی با رعایت همه موارد ذکر شده باز هم ماشین‌‌‌لباسشویی خراب می‌‌‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.

تعمیر ماشین‌‌‌لباسشویی خود را به کجا بسپاریم؟

معمولا در کلانشهرها، مراکز بسیاری وجود دارد که کار تعمیرات را انجام می‌دهند؛ از تعمیرکار محله گرفته تا نمایندگی‌های معتبر سطح شهر. اما چند نکته را در انتخاب تعمیرکار مناسب در نظر بگیرید. 

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

۱- استفاده از قطعات اورجینال

مراکز تخصصی تعمیرات (نمایندگی‌های معتبر) از قطعات اورجینال استفاده می‌کنند که ساخته خود شرکت آن برند هستند؛ در حالی که تعمیرکارهای سنتی از قطعات مشابه و غالبا کم کیفیت، استفاده می‌کنند.

۲- رعایت دلاین یا زمان تحویل

نمایندگی‌های تعمیرات برای کسب رضایت مشتری در زمان تحویل بسیار دقیق هستند. به علت وجود نیروی کار زیاد و همچنین رعایت قوانین و مقررات در نمایندگی‌ها، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی در زمان مشخصی انجام و دستگاه تحویل داده می‌شود. اما تعمیرکارهای سنتی به علت نبود نیروی کاری کافی و فضای کم تا هفته‌ها دستگاه را در محل کار نگه می‌دارند.

۳- تعرفه‌های مناسب و منطقی 

نمایندگی‌ها به علت داشتن کارشناسان فنی و بررسی دستگاه خراب و لیست خدمات، مطابق قانون و مقررات شرکت عمل می‌کنند. این در حالی است که تعمیرکارهای سنتی سندی مشخص برای ارایه تعرفه‌ها ندارند. 

۴- اعتبار و امنیت بیشتر

همیشه اعتماد و اطمینان به نمایندگی‌ها یک مزیت برای آن‌ها محسوب می‌شود. گاهاً به خاطر گران‌قیمت بودن تعمیر دستگاه‌ها و لوازم خانگی، مردم از تعمیر آن صرف‌نظر می‌کنند. شما امروز می‌توانید به شرکت‌ها و نمایندگی‌های معتبر اطمینان کنید و دستگاه‌های نیازمند تعمیر را به تعمیرکاران مجرب بسپارید. شرکت فراز پشتیبان مجوزهای لازم را در زمینه تعمیرات اخذ کرده است و سالها در این زمینه سابقه فعالیت دارد. از این‌رو برای تعمیر ماشین لباسشویی شما، اعتبار و امنیت بیشتری دارد.

۵- به کارگیری تعمیرکاران متخصص 

باید مبنایی برای سنجش تخصص تعمیرکاران شرکتها و همچنین تعمیرکاران شخصی که برای تعمیر لوازم خانگی به کارگرفته می‌شوند وجود داشته باشد. سنجش این مورد برای افرادی که دچار اشکال در وسایل خانگی خود شده‌اند بسیار سخت می‌باشد. به همین دلیل آن‌ها باید به شرکت‌هایی مراجعه کنند که مطمئن باشند. فرازپشتیبان، تعمیرکاران متخصص و کاربلد را استخدام کرده است.

۶- تعمیر در محل

ماشین لباسشویی جزو لوازم خانگی بسیار سنگین وزن است که حمل و نقل آن برای استفاده‌کنندگان مشکل است. اینکه بتوان در صورت خرابی، آن را بدون جابجایی و در خانه تعمیر کرد، امتیاز بزرگی برای استفاده‌کنندگان است. شرکت فراز پشتیبان این امکان را دارد که با تماس شما، متخصصان خود را به محل اعزام کند تا دستگاه شما را در محل تعمیر کنند. 

شرکت فراز پشتیبان با داشتن جواز و پروانه کسب از اتحادیه مربوطه و با به‌کارگیری تکنسین‌هایی مجرب و دوره دیده، آماده ارائه هرگونه خدمات، نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی شما هموطنان گرامی است. یکی از افتخارات ما، توانایی جلب رضایت شما مشترک محترم می‌باشد. با اطمینان خاطر تعمیرات خود را به ما بسپارید. ما می‌توانیم در اسرع وقت جواب اعتماد شما را پاسخ دهیم.

تعمیر ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد تنها کاری که باید بکنید این است که با شماره تلفن ما در فراز پشتیبان تماس بگیرید. همکاران ما شما را راهنمایی می‌کنند.