برای تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت به کجا اعتماد کنیم؟

تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت در تهران

برای تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت به کجا اعتماد کنیم؟

ماشین لباسشویی یکی از وسایل برقی در خانه است که وجود آن بسیار ضروری است چرا که زندگی، بدون آن شرایط را خیلی سخت می‌کند و هر خانواده‌ای ناگزیر است یکی از آنها را در خانه داشته باشد. سخت بودن شرایط بدون ماشین لباسشویی، خود باعث شده مردم بیشتر رو به ماشین لباسشویی‌های با کیفیت و البته گران‌قیمت بیاورند و البته تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت نسبت به انواع دیگر آن، از حساسیت بالاتری برخوردار است؛ لذا باید برای تعمیر آن، اهمیت ویژه‌ای قائل باشید و همانطور که در ابتدا برای خرید آن حساسیت به خرج می‌دادیم برای تعمیر آن هم به همان اندازه حساس باشیم؛ چون قطعاتی که در این انواع خاص ماشین لباسشویی به کار رفته منحصر‌به‌فرد است و البته تعمیر آن هم تنها از دست تکنیسین‌های با‌تجربه در زمینه‌ی مدل و برند ماشین لباسشویی شما برمی‌آید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت به کجا اعتماد کنیم؟
برای تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت به کجا اعتماد کنیم؟

انواع ماشین‌های لباسشویی گران‌قیمت:

ماشین‌های لباسشویی گران قیمت تمام اتوماتیک، با خصوصیات و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و تولید‌کنندگان این ماشین‌ها با تغییرات مداوم اشکال و اجزاء داخلی و خارجی آنها سعی دارند از هر نظر تولیدات خود را بهتر و کامل‌تر کنند. با روند پیشرفت در جهت تولیدات لوازم برقی از جمله ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین لباسشویی گران قیمت هم باید با پیشرفت همگام باشد که این خود مستلزم تخصص، تجربه و استفاده از لوازم با کیفیت و درجه یک است.

مشکلات و خرابی‌های رایج ماشین لباسشویی:

هنگام خرابی لباسشویی با مشکلاتی همچون خرابی هیدروستات، باز نشدن درب ماشین لباسشویی، خرابی تایمر، خرابی میکروسوئیچ، خرابی تسمه یا لاستیک، خرابی پمپ تخلیه و اینکه نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی گران قیمت کجاست؟ و… روبرو هستیم.

بهترین ماشین‌های لباسشویی:

 • یکی از مولفه‌های مهم برای تشخیص بهترین ماشین لباسشویی توجه به تعمیرات لباسشویی در آینده است.
 • یکی دیگر از موارد مهم، توجه به گارانتی و مدت زمان ضمانت‌نامه معتبر است.
 • مورد بعدی، نوع لباسشویی از جمله: درب از جلو، درب از بالا، ظرفیت ۵ کیلوگرم، ۷ کیلوگرم، ۹ کیلوگرم می‌باشد؛ که البته خیلی زیاد بستگی به نیاز روزمرگی و تعداد افراد خانواده دارد.
 • فاکتور بعدی توجه به نوع و برند ماشین لباسشویی است. ما باید تحقیق کنیم و با اطمینان دست به خرید ماشین لباسشویی بزنیم. مثلا خرید ماشین لباسشویی بر اساس قیمت پایین اصلا عاقلانه نیست. چون اصولا ماشین‌های لباسشویی با کیفیت و خوب، گران‌قیمت هستند و ماشین‌های لباسشویی ارزان قیمت ممکن است از لحاظ اقتصادی در طول زمان خرجشان از یک ماشین لباسشویی گران قیمت بالا هم بزند. از مصرف گرفته تا خرابی‌های مکرر و نشستن در‌ست لباس‌ها. در کل باید گفت پول کمتر کیفیت پایین‌تر.
البته این را هم باید متذکر شویم که این موارد کلیت ندارد و بعضی از ماشین‌های لباسشویی با کیفیت هم هستند که قیمت به صرفه‌ای دارند. ولی اصولا کمتر می‌توان به ماشین‌های لباسشویی ارزان قیمت اعتماد کرد.

برخی از فاکتورهای تعیین کننده قیمت:  

 • تسمه‌ای یا بدون تسمه.

برخی از ماشین‌های لباسشویی که قیمت بالاتری دارند فاقد تسمه (Direct Drive) هستند. در این نوع مدل به جای اینکه موتور در پایین محفظه قرار بگیرد و با تسمه محفظه را به گردش در بیاورد در پشت آن قرار می‌گیرد و مستقیما و بدون واسطه این کار را انجام می‌دهد. از مزایای مهم بدون تسمه لرزش و تولید سر‌و‌صدای کمتر دستگاه است. همچنین دستگاه‌های دارای تسمه در طول زمان تسمه پس از مدتی افزایش سایز می‌دهد و در نتیجه سر‌و‌صدا و لرزش زیادی تولید می‌کند. همچنین حذف تسمه به خاطر کاهش اصطکاک از لحاظ مصرف انرژی، بهینه‌تر است. از طرفی ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه معایب خاص خود را دارند. مثلا اینکه موتور آنها به ضربه و تغییرات ولتاژ حساسیت بالایی دارند.

 • نمایشگر دیجیتال
 • ستاره انرژی یا Energy star (مصرف این نوع دستگاهها به صرفه است.)
 • سرعت گردش خشک‌کن
 • کنترل حرارت آب
 • بخار

با داشتن این ویژگی، دستگاه، البسه‌ی شما را در معرض بخار قرار می‌دهد. این کار باعث از بین رفتن لکه‌ها و بوهای احتمالی از لباس خواهد شد. البته این ویژگی تنها در دستگاه‌های پیشرفته و گران‌قیمت وجود دارد.

 • اتصال وای فای

با استفاده از این امکان می‌توانید لباسشویی خود را کنترل کنید. مثلا می‌توانید در زمان‌هایی که هزینه‌ی مصرف برق کم‌تر است دستگاه را روشن کنید.

 • محفظه استیل ضد رنگ
 • گواهی NSF و برچسب انرژی

داشتن گواهی NSF نشانگر این است که دستگاه  ۹۹‌درصد از باکتری‌ها را در حین شستشو از بین می‌برد. از سوی دیگر، برچسب انرژی که توسط سازمان‌های دولتی داخل کشور به لوازم مصرف‌کننده‌ی انرژی تعلق می‌یابد نشانگر میزان بازدهی این لوازم است. دسته‌بندی این برچسب از A تا G به ترتیب برای بازدهی بالا تا پایین در نظر گرفته شده است. بنابراین، دقت کنید دستگاه مورد نظر شما در صورت امکان دارای برچسب انرژی A یا بالاتر از آن یعنی +A و ++A یا +++A باشد.

و….

برای تعمیر ماشین لباسشویی گران قیمت خود چه کنیم؟

تعمیر ماشین لباسشویی گران قیمت شوخی بردار نیست و باید خیلی اصولی این کار انجام شود. اگر ما به هر تعمیرگاهی برای تعمیر ماشین لباسشویی گران‌قیمت خود اعتماد کنیم چند مشکل ممکن است ایجاد شود. از جمله:

۱- ماشین لباسشویی ممکن است در یک روز تعطیل خراب شود و شما باید صبر کنید تا فردا یا چند روز دیگر و در یک روز کاری آن را به تعمیرگاه ببرید.

۲- جابجایی ماشین لباسشویی بسیار مشکل است. حال ببینید حمل کردن آن و رساندن آن در ترافیک به یک تعمیرگاه ممکن است شما را دچار چه دردسرهایی کند.

۳- بعد از حمل ماشین لباسشویی و تحمل این همه مشقت حال به کجا اعتماد کنیم؟ در نهایت ناگزیریم به جایی اعتماد کرده و لباسشویی خود را به آنجا بسپاریم.

۴- کم پیش می‌آید تعمیرگاه‌ها تمام تخصص‌ها در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی گران قیمت را داشته باشند بنابراین ماشین لباسشویی شما را باز می‌کنند و با تعویض چند قطعه، ماشین لباسشویی شما را موقتا راه می‌اندازند.

۵- اینکه می‌گوییم موقتا راه می‌اندازند یک دلیل مهم دارد و آن اینکه چون این تعمیرگاه‌ها تخصصی در زمینه ماشین لباسشویی گران قیمت شما ندارند و قطعاً قطعاتی که در ماشین لباسشویی شما استفاده می‌کنند قطعات اورجینال دستگاه شما نیست و از قطعات مشابه و تقلبی استفاده می‌کنند، در نتیجه زود آن قطعات دوباره از کار می‌افتد و باعث تأثیر نامطلوب روی دیگر اجزای ماشین لباسشویی می‌گذارد. تا جایی که ممکن است کار شما مدام با این تعمیرگاه و آن تعمیرگاه بیفتد و در نهایت خسته شوید و در فکر خرید یک ماشین لباسشویی نو بروید. در حالی که تعمیرگاه خوب تعمیرگاهی است که دستگاه شما را مانند روز اول به شما تحویل دهد و شما بتوانید سالیان سال بدون مشکل از آن استفاده کنید.

آیا شرکت فراز پشتیبان یک تعمیرگاه تخصصی و قابل اعتماد است؟

 • فعالیت این شرکت در زمینه نصب، تعمیر و تامین قطعات لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی است.
 • کلیه برندهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی را زیر پوشش دارد.
 • این شرکت از سال ۱۳۹۰ واردات قطعات لباسشویی و ظرفشویی را آغاز کرد و پس از آن توانست قطعات دیگر محصولات تحت گارانتی خود را وارد کند. و قطعات اورجینال هر برند وسیله‌های برقی از جمله لباسشویی را دارد و در صورت نیاز استفاده می‌کند.
 • کلیه پرسنل و تکنیسین‌های شرکت، افراد مجرب، تحصیل‌کرده و دوره دیده هستند.
 • این شرکت در سرتاسر کشور دارای نمایندگان مجربی است که همگی آنها به جهت سپری کردن آموزش‌ها و دوره‌های مفید به علم و دانش روز آگاهی کامل دارند.
 • لازم به ذکر است گروه فرازپشتیبان موفق به دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی و داخلی و در حوزه خدمات پس از فروش نیز شده است.
 • اگر عیب وسیله شما در محل رفع نشد آن را به شرکت، جهت تعمیرات اساسی منتقل می‌کنند.
 • شرکت فراز‌پشتیبان جهت کلیه فعالیت‌ها دارای مجوز از اتحادیه مربوطه است.
 • همیشه حتی روزهای تعطیل آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به شما هستند.
پس با خیال راحت می‌توانید تعمیر ماشین لباسشویی گران‌قیمت خود را به فراز پشتیبان بسپارید.
برای تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت به کجا اعتماد کنیم؟
برای تعمیر ماشین لباسشویی گران‌ قیمت به کجا اعتماد کنیم؟

 

مقالات خواندنی:

لرزش ماشین لباسشویی- مشکلات متداول ماشین لباسشویی بخش چهارم

روشن نشدن لباسشویی- مشکلات متداول ماشین لباسشویی بخش سوم

۵ راه حل برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

عدم تخلیه آب لباسشویی- مشکلات متداول ماشین لباسشویی بخش دوم

چه راهکاری در پیش بگیریم تا مانع از چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی شویم؟

خرابی های رایج ماشین لباسشویی بوش

علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟ چگونه باید از شر این بو خلاص شویم؟

آیا کار کردن با ماشین لباسشویی نیاز به تخصص دارد؟

مطالب مرتبط