تعمیر ماشین ظرفشویی

آیا ظرف‌های شما کثیف مانده‌اند؟

اگر ماشین ظرفشویی شما کار نمی‌کند، باید آن را تعمیر کنید. اما قبل از تعمیر ماشین ظرفشویی چند توصیه را بدانید:

۱- خرابی‌‌هایی که فرد خودش می‌تواند تعمیر کند

۲- خرابی‌هایی که در نمایندگی‌ها و مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی درست می‌شود

 

تعمیر ظرفشویی
تعمیر ظرفشویی

بخوانید و بدانید!

اکثر ظرفشویی‌های موجود و تولید شده در سال‌های اخیر سیستم عیب یابی دارند. یعنی به محض اینکه ظرفشویی شما مشترک محترم ایرادی نرم افزاری و یا سخت افزاری پیدا کند توسط صفحه نمایشگر و یا چراغ‌های موجود بر روی صفحه پنل ظرفشویی کد خطای موجود (ارور) را به شما مصرف کننده محترم نمایش می‌دهد.

شما بعنوان مصرف کننده می‌توانید پس از نمایش کد خطای موجود نسبت به رفع تعدادی از خطاهای مجود اقدامات لازم را انجام دهید. مانند این موارد که لطفاً شیر آب ورودی را چک نمایید. یا اینکه درب دستگاه باز می‌باشد. یا فیلترهای دستگاه کثیف می‌باشند. یا راه خروجی آب از دستگاه را کنترل نمایید. در غیر اینصورت شما به یک تعمیرکار نیاز دارید. اما نباید دستگاه‌های خود را به نمایندگی‌های غیر مجاز تحویل دهیم. 

برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را بخوانید: 

تعمیر ماشین ظرفشویی / تعمیر در خانه یا تحویل به نمایندگی تعمیرات!؟

۵ نکته در انتخاب نمایندگی مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی:

تعمیر ظرفشویی
تعمیر ظرفشویی

۱- استفاده از قطعات اورجینال 

هر شرکتی مثل بوش، ضمن تولید دستگاه قطعات اورجینال نیز تولید می‌کند. که در صورت خرابی نمایندگی‌ها قطعات مورد نظر را جایگزین کنند. شرکت فراز پشتیبان از سال‌های قبل واردات قطعات اورجینال را شروع کرده و در انبارهای خود قطعات مورد نیاز برای تعمیر ماشین ظرفشویی را دارد. 

۲- زمان تحویل دستگاه در موعد مقرر  

معمولا در خانه‌ها وقتی دستگاه ظرفشویی خراب می‌شود، بی نظمی‌های پی در پی در خانه روی می‌دهد. مردم دوست دارند دستگاه‌های نیاز به تعمیر خود را فورا به نمایندگی تحویل داده و آن را در موعد مقرر تحویل بگیرند. اگر ددلاین یا زمان تحویل به تاخیر بیافتد، شاهد بی نظمی‌های بیشتری می‌شویم، که گاها قابل تحمل نیست. بنابراین ماشین‌های ظرفشویی خود را به شرکتی بسپارید که در کمترین زمان ممکن دستگاه را تحویل دهند و به زمان تحویل نیز پایبند باشند.

۳- تعرفه‌های مناسب 

تعمیر ماشین ظرفشویی را اغلب تعمیرکاران انجام می‌دهد. به هر حال دستگاه خراب دوباره کار می‌کند. اگر دوست دارید با قیمت بسیار مناسب از خدمات تعمیر ماشین ظرف شویی استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم از خدمات شرکتی استفاده کنید که مجوز از اتحادیه مربوطه را داشته باشد. 

 

۴- مشاوره 

خرابی ماشین ظرفشویی بسیار گسترده است. زمانی که دستگاه شما کار نکرد، نباید فورا آن را جابجا کنید و به تمیرکار ببرید، در این شرایط بهتر است با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی تمای بگیرید. یک مشاوره خوب همیشه بهتر از یک تصمیم عجولانه است. در بسیاری از موارد تکنیسین‌های یک شرکت معتبر به کارت شناسایی و یونیفورم مخصوص به منزل شما مراجعه می‌کنند، پس از بررسی‌های لازم راه حل‌های لازم را به شما ارایه می‌دهند. 

۵- تکنیسین‌های مورد اطمینان

هرگز دستگاه‌ های گران‌قیمت خود را به مراکز نامعتبر نسپارید. گاها نداشتن تخصص لازم و استفاده از قطعات نامرغوب باعث خرابی کامل یک دستگاه ماشین ظرفشویی می‌شود. ما بارها شاهد این نوع دستگاه‌ها شده‌ایم. فرازپشتیان با نمایندگی تعمیرات در سراسر ایران و آموزش نیروهای متخصص، غیر از تهران خدمات خود را در شهرهای دیگر نیز ارایه می‌دهد. 

برای تعمیر دستگاه ماشین ظرفشویی خود، یک تماس با ما فاصله دارید. 

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

سؤالات متداول تعمیر ماشین ظرفشویی

بیشترین سؤال‌های شما مصرف کننده محترم در رابطه با تعمیر ماشین ظرفشویی می‌تواند در موارد مشروح ذیل خلاصه گردد:

۱-تمیز نشدن ظروف پس از اتمام کار دستگاه

جهت رفع این مشکل لطفاً قبل از چیدن ظروف داخل ظرفشویی با یک دستمال مواد غذایی باقی مانده روی ظروف را پاک نمایید.

در صورتیکه پس از چیدن ظروف به هر دلیلی نخواستید دستگاه را راه اندازی کنید. حتماً از برنامه پیش شویی و یا خیساندن استفاده کنید. تا ظروف خشک نشوند و بهتر تمیز گردند.

لطفاً نسبت به نوع ظروف و مقدار چربی و تعداد ظرفهای داخل ظرفشویی از برنامه مخصوص و تعریف شده برای آن دسته از ظروف استفاده نمایید.

عدم استفاده از مواد شوینده‌ی خوب و استاندارد با معیارهای جهانی، می‌تواند مزید بر علت باشد. پس لطفاً مواد شوینده استاندارد و با کیفیتی را خریداری کنید. 

و در آخر چنانچه کلیه این نوع موارد رو رعایت کردید و باز مشکل حل نگردید. لطفاً با شرکت و مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی مجاز تماس بگیرید.

۲- لک داشتن رو ظروف پس از اتمام کار ظرفشویی و یا خشک نشدن ظرف‌ها

مایع جلا دهنده بیشترین تأثیر را بر نداشتن لک بر روی ظروف و خشک شدن آنها دارد. پس لطفاً همیشه نسبت به داشتن این نوع مایع در ظرفشویی خود مطئمن باشید.

مورد بعدی که شما مصرف کننده محترم باید از آن آگاهی کامل داشته باشید. این است که در برنامه‌های کوتاه مدت به هیچ عنوان مایع جلا دهنده پاشیده نمی‌شود. پس به همین علت رو ظروف شما لک باقی می‌ماند.

در صورتیکه موارد بالا را رعایت کردید ونوع شوینده‌تان هم خوب می‌باشد و باز روی ظروف شما لک می‌ماند. لطفاً با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی مجاز تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی

مصرف انرژی

خیلی از افراد قبل و یا حتی بعد از خرید ماشین ظرفشویی احساس می‌کنند که هنگام استفاده از محصول فوق هزینه مصرف برق و آب آنان بیشتر خواهد شد. در صورتیکه بر عکس آن می‌باشد. محصولات لوازم خانگی AEG و BOSCH با کمترین مصرف آب (حداکثر ۸ لیتر) و ۱KW در یک سیکل کاری می‌باشد.

بعنوان مثال: خیلی از مصرف کننده‌ها گمان می‌کنند چون زمان کارکرد دستگاه بیش از دو ساعت است،  پس هزینه مصرفی آب و برق آن از روش‌های سنتی بیشتر است. در صورتیکه چنانچه شما ۱۴۴ پارچه ظرف را داخل سینک ظرفشویی خود بخواهید بشویید. در خوشبینانه ترین وضعیت بیش از ۲۰۰ لیتر آب مصرف می‌کنید. بغیر از زمانی را که در حالت ایستاده جلوی سینک صرف نموده‌اید. همانطور که ملاحظه می‌فرمایید در بهینه کردن مصرف صلاح شما استفاده از ماشین ظرفشویی می‌باشد.

تعمیر ظرفشویی بوش

ظرفشویی‌های بوش بهترین‌های بازار هستند. این دستگاه‌‌ها ساخت کشور آلمان است. بهترین بودن همیشه کافی نیست. گاها ما شاهد خرابی ظرفشویی بوش هستیم. با نکته‌ای که در ابتدای مقاله گفتیم به کمک سیستم عیب‌یابی می‌توان بخشی از تعمیر ظرفشویی بوش را در خانه انجام داد. 

وقتی احساس کردید که دستگاه شما به یک سرویس کامل نیاز دارد، یا قطعات آن خراب شده است، با مرکز خدمات تعمیر ظرفشویی بوش تماس بگیرید. 

تعمیر ماشین ظرفشویی – نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران