چگونگی تعمیر ماشین ظرفشویی که ظرف‌ها را تمیز نمی‌کند(بخش سوم)

۸-شستشوی چرخان

برخی ماشین‌های ظرفشویی یک بازوی شستشوی کوچکتر در بالای لگن ماشین تحت عنوان شستشوی چرخان سطح سوم دارند. اگر ماشین ظرفشویی چنین قطعه‌ای دارد، اطمینان حاصل کنید که محکم وصل باشد، ترک نداشته باشد، و بدون برخورد به هیچ چیز بتواند بچرخد.

۹-پخش کننده ماده شوینده

ماده شوینده و پخش‌کننده بر چگونگی تمیز کردن ظروف تاثیر دارند. در صورتیکه از قرص یا ژل استفاده می‌کنید سعی کنید از یک ماده شوینده بهتر یا پودر استفاده کنید. سعی کنیند مقداری ماده شوینده در بخش پیش شستشو قرار دهید، اگر چنین بخشی در مدل ماشین ظرفشویی شما وجود دارد. اگر آب منطقه شما آب سخت است، از کمی مواد شوینده بیشتر استفاده کنید. پخش کننده، در داخل درب ماشین‌ظرفشویی در اکثر مدل‌ها، را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمیز است و لولا در طول بخش شستشوی چرخه باز نمی‌‍شود.

ماشین ظرفشویی۱۰-المنت گرم کننده

ماشین ظرفشویی برای شستن به آب داغ نیاز دارد، و المنت گرم کننده فقط برای داغ نگه داشتن آب، یا حتی داغ‌تر کردن برای یک چرخه تمیز کردن با کار سنگین، مورد نیاز است. بنابراین مطمئن شوید که گرم کننده آب در خانه شما آبی تا حدود ۱۴۰ درجه به ماشین ظرفشویی تحویل می‌دهد. اگر آب سردتراست، ممکن است ظروف تمیز نشوند. اگر خیلی داغ‌تر باشد، ظروف ممکن است آسیب ببینند. سعی کنید شیر آب داغ را در سینک آشپزخانه به مدت یک یا دو دقیقه قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی باز کنید. اگر ماشین ظرفشویی را در حالت چرخه آب داغ تنظیم می‌کنید اما در حینی که ماشین کار می‌کند دما افت می‌کند، نیاز دارید که المنت گرم کننده در پایین ماشین ظرفشویی را با مولتی متر بررسی کنید

۱۱-محرک‌های پمپ

اکثر ماشین های ظرفشویی با یک محرک برای به گردش درآوردن آب و ارسال آن از طریق بازوی‌های اسپری کننده، و یک پیش‌برنده تخلیه جداگانه در پمپ برای خلاص شدن از آب در پایان طراحی شده اند. اگر در توپی یا باله‌های پیش‌برنده‌ها آسیبی رخ داده باشد می توانند تعویض شوند.
بعد از بررسی موارد فوق برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود و در صورت عدم نتیجه گیری با تعمیرکاران متخصص ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط