تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی مدرن است که توانسته کمک زیادی به خانواده ها کرده و کار شستن ظرف ها را بسیار ساده کند. استفاده از ماشین ظرفشویی ضمن اینکه شست و شوی ظرف ها را ساده می کند می تواند موجب صرفه جویی در مصرف برق و آب نیز بشود. به همین دلایل است که در چند سال اخیر استفاده از این دستگاه بسیار رواج یافته است. با توجه به استفاده زیاد از ماشین ظرفشویی طبیعی است که مشکلاتی در این دستگاه به وجود بیاید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب در مورد عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی صحبت کنیم. تعمیر ماشین ظرفشویی 

عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی

در ادامه تعدادی از ایراداتی که عموما در کار با ماشین ظرفشویی زانوسی پیش می آید را بررسی کرده و راهکار حل آنها را نیز ارائه خواهیم داد.

کار نکردن ماشین ظرفشویی زانوسی

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما کار نمی کند ابتدا به چراغ نشانگر برق آن نگاه کنید. اگر چراغ دستگاه خاموش باشد مشکل شما مربوط به عدم برق رسانی صحیح به ماشین ظرفشویی می باشد. این مشکل ممکن است از پریز یا دوساخه باشد و یا اینکه مربوط به فیوز برق باشد. همچنین احتمال وجود ایراد در تبدیل سه به دو و نیز سیم رابط نیز وجود دارد. بنابراین تمام موارد گفته شده را کاملا چک کنید.

 حالت دوم زمانی است که ماشین ظرفشویی شما کار نمی کند اما چراغ نشانگر برق آن روشن است. در این شرایط ممکن است شیر آب بسته باشد و یا کلا جریان آب ساختمان قطع شده باشد. همچنین گاها فشار آب کم نیر باعث این مشکل می شود. این مشکل می تواند مربوط به پیچ خوردن شلنگ ورودی آب باشد. دکه روشن و خاموش دستگاه را نیز چک کنید که خراب نشده باشد. همچنین مشاهده شده که گاهی بسته نشدن کامل درب ماشین ظرفشویی باعث بروز مشکل در کارکرد آن می شود.

نرسیدن آب به ماشین ظرفشویی زانوسی

اگر آب به ماشین ظرفشویی نمی رسد باید چند مورد مختف را مورد بررسی قرار دهید. ابتدا مطمئن شوید که آب ساختمان قطع نشده باشد. همچنین مطمئن شوید که شیر آب ورودی دستگاه باز باشد. از سوی دیگر مواردی مانند تاب خوردن شلنگ آب و همچنین فشار آب کم نیز ممکن است باعث بروز چنین مشکلاتی در ماشین ظرفشویی بشود.

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی زانوسی

یکی از دلایل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی مربوط به کثیف بودن فیلترها و مسدود شدن آنها می شود. همچنین مسدود شدن شلنگ تخلیه نیز از دیگر دلایل رایج این موضوع می باشد. در صورتی که مشکل مربوط به این موارد نبود می توانید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را نیز چک کنید. برای حل مشکل تخلیه آب ماشین ظرفشویی می توانید با مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی تماس بگیرید.

روشن بودن چراغ مربوط به نمک ماشین ظرفشویی زانوسی

در صورت روشن شدن این چراغ باید مقدار نمک موجود در ماشین ظرفشویی را چک کنید. اگر این مقدار کم باشد باید مقدار بیشتری نمک را به آن اضافه نمایید. همچننی نمکی که در دستگاه می ریزید باید از نوع مرغوب باشد. دیلیل دیگر این موضوع هم می تواند به معیوب شدن سنسور تشخیص نمک ربط داشته باشد.

مشاهده پودر روی ظروف

این اتفاق می تواند ناشی از پودر نامرغوب باشد و یا اینکه فاصله بین ظروف در ماشین ظرفشویی رعایت نشده باشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی را به کجا بسپاریم؟

در صورت نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی باید با یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی زانوسی تماس بگیرید. فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی بهترین خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی را با بهترین قیمت ارائه می دهد.

مطالب مرتبط