تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston

ماشین ظرفشویی به عنوان یک وسیله کارآمد و مدرن و البته ضروری در بسیاری از خانه ها وجود دارد. وجود این وسیله شستن ظرف ها را بسیار راحت کرده و باعث شده است، وقت بیشتری برای مطالعه یا تفریح و گذراندن با خانواده داشته باشیم. استفاده دایم و طولانی مدت از این وسیله می تواند، ایراداتی را در آن بوجود آورد. برند و مارک های خوب مانند برند آریستون البته از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند، ولی این برند ها هم گاهی نیاز به تعمیر پیدا می کنند و برای تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston بهتر است، قبل از هر چیز نسبت به ایراداتی که امکان دارد در آن بوجود آید، اطلاع داشته باشی.د ما در ادامه مطلب برخی از این ایرادات را ذکر می کنیم .

تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون

چه معایبی باعث می شود نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston باشد؟

۱- گاهی بلافاصله بعد از به برق زدن ماشین ظرفشویی فیوز و کنتور خانه می پرد، این ایراد ممکن است به دلیل اتصال در بدنه یا قطعات داخلی ماشین بوجود آید. در یک شرایطی باید همه قطعات الکتریکی دستگاه تست شود و حتما باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston به تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

۲- گاهی ماشین به طور کامل ظرف های شسته شده را خشک نمی کند و بعد از پایان مراحل شستشو ظرف ها خیس باقی می مانند. این ایراد ممکن است، به علت خراب شدن المنت یا هیتر ظرفشویی یا ایراد در خروجی هوای گرم آن و نقص در ترموستات و تهویه هوا رخ دهد. به هر دلیلی که این موضوع بوجود آید، باید تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston را به نمایندگی مجاز سپرده و به هیچ وجه خودتان دستگاه را دستکاری نکنید.

۳- ایراد دیگری که ممکن است، باعث شود نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston بوجود آید آبگیری دایم وسیله است. یعنی دستگاه به صورت دایم در حالت آبگیری باقی مانده و وارد مرحله بعد نمی شود.

۴- اگر در هنگام کار با ماشین ظرفشویی آریستون صداهای غیر طبیعی و لرزش های زیاد در آن مشاهده کردید برای عیب یابی با تعمیرکار تماس بگیرید. این موضوع می تواند به دلیل تراز نبودن وسیله یا خرابی موتور دستگاه و یا برخورد پروانه آب با ماشین و یا خرابی بلبرینگ رخ دهد. در هر صورت به هر دلیلی که باشد باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston با یک شخص متبحر مشورت کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون
۵- اگر مایع شستشو دهنده و یا قرص مخصوص در محفظه باقی بماند و در حین فعالیت ماشین مصرف نشود، دلایل مختلفی می توان برای این نقص جستجو کرد. مثلا ممکن است، ظرف ها درست چیده نشده و باعث مسدود شدن درب مخزن شده باشند یا اینکه درب مخزن خراب شده و سیستم مکانیکی آن ایراد پیدا کرده باشد. دلیل دیگر بروز این عیب می تواند بسته شدن سوراخ پروانه آب پاش بوده و سبب شود مایع شستشو دهنده مصرف نشود در هر صورت برای رفع این عیب و تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston باید با نمایندگی مجاز تعمیرات تماس بگیرید.

۶- در مواقعی که کار ماشین تمام شده ولی مخزن آن تخلیه نمی شود، ممکن است پمپ تخلیه، شیلنگ تخلیه و یا فیلتر ماشین ایراد پیدا کرده باشد که با کمک یک کارشناس می توانید علت اصلی را پیدا کرده و رفع نمایید.

تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون

چه تعمیرگاههایی برای تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون Ariston مراجعه کنیم ؟

برای تعمیر همه لوازم و وسایل برقی بهتر است با تعمیرگاههای مجاز و حرفه ای تماس بگیرید. این کار باعث می شود، تعمیر وسیله هم ارزان تر تمام شده و هم تخصصی تر مورد بررسی قرار گیرد و  اینکه در هنگام نیاز به تعویض قطعات آن مطمئن باشید از قطعات اصل به عنوان جایگزین استفاده می شود.

مطالب مرتبط