تعمیر قهوه ساز بوش

یکی از لوازمی که به ویژه در چند سال اخر در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد قهوه ساز است. قهوه ساز به طور مداوم و چندباره در طول روز استفاده می شود و به همین دلیل هم احتمال بروز ایراد در آن کم نیست. در این مطلب قصد داریم تا شما را بنوه نگهداری و تعمیر قهوه ساز بوش آشنا کنیم.

ایردات قهوه ساز بوش

اگر قهوه ساز شما دچار مشکل شده است ممکن است یکی از ایرادات زیر را داشته باشد:

  • در صورتی که قهوه ساز شما کار نمی کند اما چراغ نشانگر آن روشن می باشد این احتمال وجود دارد که سیم های رابط آن به المنت قطع شده باشد و یا اینکه المنت دستگاه سوخته باشد.
  • اگر کارکرد اتوماتیک قهوه ساز دچار اختلال شده است احتمال بی متال معیوب است و یا دستگاه نیاز به رسوب زدایی دارد. رسوب زدایی به این دلیل انجام می شود که لوله بخار دستگاه به طرف مخزن قهوه مسدود شده است.
  • اگر قهوه ساز شما به طور کامل از کار افتاده و چراغ آن نیز روشن نمی شود ممکن است مشکل از پریز برق دستگاه و یا دوشاخه و سیم رابط آن باشد. همچننی ممکن است کلید اصلی قهوه ساز دچار مشکل شده و برق را به دستگاه نرساند.
  • اما اگر قهوه ساز شما دچار نشتی شده باشد باید به سرعت نسبت به رفع نشتی آن اقدام نمایید. این مشکل ممکن است ناشی از ریختن آب بیش از اندازه در داخل دستگاه اتفاق افتاده باشد. همچنین ممکن است در فرآیند ساخت دستگاه لاستیک های آب بندی قهوه ساز به درستی در جای مخصوص خود قرار نگرفته باشند. تعویض واشرهای آب بندی یکی از راه حل های اساسی حل مشکل نشتی قهوه ساز می باشد.

تمیز کردن قهوه ساز بوش

شاید در هنگام استفاده از قهوه ساز احساس کرده باشید که طعم و بوی قهوه عوض شده و چندان خوشایند نیست. این موضوع به احتمال زیاد ناشی از جرم گرفتن دستگاه قهوه ساز است و برای حل آن باید قهوه ساز را به خوبی تمیز کرده و شست و شو دهید. شست و شوی دستگاه قهوه ساز بوش می تواند با استفاده از مواد شوینده مخصوص انجام شود و یا اینکه با استفاده از سرکه اقدام به انجام شست و شو نمایید. در ادامه مراحل تمیز کردن قهوه ساز را بررسی می کنیم.

  • ابتدا تمامی محتویات داخل قهوه ساز مانند دانه های قهوه و صافی را خارج نمایید.
  • در مرحله بعد باید محل مخصوص قهوه را با آب سرد مورد شست و شو قرار داده و آن را با یک پیمانه سرکه سفید به همراه دو پیمانه آب پر کنید.
  • در مرحله سوم می بایست مخلوط سرکه و آب را داخل مخزن قهوه ساز بریزید و دستگاه را روشن نمایید و بعد از یک دور کارکرد کامل آن را خاموش کنید.
  • اجازه بدهید که مخلوط مذکور حدودا ۱۵ دقیقه به همین منوال باقی بماند و ته نشین شود.
  • در مرحله بعد لازم است که یکی دوبار آب خالی داخل دستگاه قهوه ساز ریخته و آن را روشن کنید تا قطره های سرکه از بین برود.
  • در نهایت باید دستگاه قهوه ساز را خاموش کرده و بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه به همین حالت باقی بماند تا کاملا تمیز بشود.تعمیر قهوه ساز 

 برای تعمیر قهوه ساز بوش به کجا مراجعه کنیم؟

برای تعمیر قهوه ساز بوش بهترین گزینه این است که به مراکز معتبر سرویس و تعمیر قهوه ساز بوش مراجعه کنید. فراز پشتیبان یکی از نمایندگی های تعمیرات قهوه ساز بوش است که با استفاده از تکنسین های مجرب خدمات حرفه ای را در زمینه تعمیر انواع قهو سار ارائه می دهد. قیمت تعمیر قهوه ساز بوش توسط تعمیرکاران فراز پشتیبان فوق العاده مناسب است.

مطالب مرتبط