تعمیر ظرفشویی بوش – تامین قطعات اورجینال بوش

نمایندگی تعمیر ظرفشویی‌های بوش

تعمیر ظرفشویی بوش

بوش به عنوان یکی از معتبرترین برندهای لوازم خانگی در سراسر جهان، همواره مدل‌هایی از لوازم خانگی مثل یخچال، ماشین ظرفشویی، لباسشویی، جاروبرقی و … را در فروشگاه‌های جهان به فروش می‌رساند. ماشین‌های ظرف‌شویی بوش از جمله‌ی ماشین ظرف‌شویی‌های باکیفیت‌ و کارآمد عرضه شده در بازار به شمار می‌روند. در واقع ماشین ظرفشویی بوش مصرف انرژی بسیار بهینه‌ای دارد که در نتیجه باعث می‌شود تا هزینه برق مصرفی کاهش یابد و صرفه‌جویی بالایی در مصرف برق را به دنبال داشته باشد.

 

تعمیر ظرفشویی بوش
تعمیر ظرفشویی بوش

همه ما در طول روز چندین وعده خوراکی، غذا، نوشیدنی و … مصرف می‌کنیم. پس ظرف شستن یکی از متداول‌ترین کارهای روزمره ما خواهد بود. ماشین ظرفشویی نیز از جمله وسایل بسیار کاربردی و مفید عصر حاضر است و عنصر مهمی در نظافت آشپزخانه به شمار می‌رود. چرا که با وجود مشغله زیاد، وقت کافی برای شستن ظروف به صورت دستی وجود ندارد و از نظر مصرف آب و انرژی نیز، استفاده از ماشین ظرفشویی بسیار منطقی‌تر به نظر می‌رسد. از طرفی طبیعی است که مانند هر وسیله برقی دیگری دچار مشکلاتی ‌شود. به وجود آمدن خرابی و مشکلات فنی در هر یک از انواع لوازم خانگی برقی، امری شایع است و چنین مشکلاتی ممکن است به علت حساسیت و پیچیدگی ساختار این وسایل، نوسانات برق، عدم سرویس به موقع و مناسب نبودن روش استفاده از آن‌ها به وجود بیاید.

 

یک ماشین ظرفشویی خراب و یا ماشینی که به درستی کار نمی‌کند دردسرساز خواهد بود. در صورتی که عملکرد ماشین ظرفشویی شما با برند بوش با مشکل مواجه می‌شود بهتر است هر چه سریعتر آن را با یک متخصص و تعمیرکار فعال در نمایندگی بوش در میان بگذارید تا علاوه بر برطرف نمودن مشکلات فعلی آن، از بروز مشکلات احتمالی بعدی نیز جلوگیری نمایید.

 

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی عبارتند از:

 

۱) عدم شست و شوی مناسب ظروف:

تمیز و پاک کردن ظروف توسط بازوی های اسپری انجام می‌شود. بدین صورت که ظروف را با جریان قوی از آب گرم و مواد شوینده پاک می‌کند. پس برای تمیز شدن ظروف نیاز است که بازوهای اسپری آزادانه حرکت کنند و نحوه قرار گیری ظروف در ماشین به گونه‌ای نباشد که مانع آن ‌شود. عامل دیگر عدم شست و شوی مناسب ظروف می‌تواند مسدود شدن سوراخ‌های بازوی اسپری باشد. چون برخی عوامل مانند ذرات مواد غذایی، سلفون، شیشه و یا سایر موارد خارجی ممکن است سوراخ بازوی اسپری را مسدود کند و موجب کاهش نیرو یا جهت اسپری شود. پس سوراخ‌ها و شکاف‌های بازوهای اسپری بایستی بازبینی شوند. شناسایی درست و برطرف کردن مشکل ماشین شست و شوی نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی، مهارت و تخصص و تجربه کافی تعمیرکار را می‌طلبد. پس برای تعمیر ظرفشویی بوش می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز مراجعه فرمایید.

 

۲) سر و صدای زیاد:

یکی از دلایل صدای بلند ماشین ظرفشویی معیوب بودن پمپ است. دلیل دیگر می‌تواند عدم حرکت آزادانه بازوی اسپری باشد، به طوری که عامل صدا می‌تواند ضربه‌ی بازو به قفسه و یا ظروف باشد. اگر حرکت بازوها با لرزه همراه باشد باید تعویض شوند. برای برطرف کردن مشکل سر و صدای زیاد و تعمیر ظرفشویی بوش می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز مراجعه فرمایید.

 

۳) نشتی:

نقص در پمپ و یا اتصالات عاملی برای نشتی است. واشرهای لاستیکی به کار رفته در اتصالات در اثر مرور زمان و یا تماس با مواد شوینده از بین می‌روند و نشتی ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از نشتی، محفظه‌های شستشو و تخلیه پمپ نیز واشر بندی می‌شوند. از طرفی اگر نشتی از قسمت‌های جلویی ماشین ظرفشویی باشد، ممکن است مشکل از واشر درب باشد. واشر درب ماشین ظرفشویی به طور معمول از جنس لاستیک است و به مرور زمان انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد و شکننده و آسیب پذیر می‌شود. در صورت لزوم  و تشخیص توسط متخصصان، این واشرها تعویض می‌شوند. برای برطرف کردن مشکل نشتی و تعمیر ظرفشویی بوش می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز مراجعه فرمایید.

 

۴) شروع به کار نکردن ماشین ظرفشویی:

یکی از دلایل عدم شروع به کار ماشین ظرف شویی می‌تواند مشکل بسته شدن درب جلویی آن باشد. اگر درب ماشین ظرفشویی بسته نمی‌شود و یا خراب است، اولین مورد نیازمند بررسی قفل درب است. اگر با وجود کاملاً بسته بودن درب دستگاه، ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود، ممکن است مشکل از تایمر باشد. همواره اولین گام در هر چرخه ماشین ظرفشویی تخلیه آب باقی مانده درون مخزن است. پس در صورت نشنیدن صدای پمپ هنگام تخلیه، علت را در تایمر یا کنترل الکترونیک جویا شوید. شناسایی درست و برطرف کردن مشکل عدم شروع به کار ماشین ظرفشویی، مهارت و تخصص و تجربه کافی تعمیرکار را می‌طلبد. پس برای تعمیر ظرفشویی بوش می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز مراجعه فرمایید.

 

۵) عدم تخلیه مخزن ماشین ظرفشویی:

در برخی از مدل‌های ماشین‌های ظرفشویی دریچه کنترل به عنوان بخشی از فرآیند تخلیه مخزن عمل می‌کند. درون دریچه کنترل یک پیستون و مهره وجود دارد. اگر ماشین ظرفشویی به طور کامل تخلیه نمی‌شود، پیستون و مهره می‌تواند منبع مشکل باشد. از طرفی این دریچه مسئول کنترل جریان آب جهت ورود به ماشین است، اما از ورود آب کثیف جلوگیری می‌کند. اگر مسیر تخلیه مسدود شده است یا آب کثیف به ماشین ظرفشویی باز گردد، احتمالاً مشکل دریچه کنترل است. اگر جسم یا عاملی این دریچه را مسدود نکرده باشد، پس مشکل از دریچه است و باید تعویض شود. برای برطرف کردن مشکل عدم تخلیه مخزن و تعمیر ظرفشویی بوش می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز مراجعه فرمایید.

 

۶) عدم پر شدن و رسیدن آب کافی به ماشین ظرفشویی:

دریچه ورودی آب برای پر کردن ماشین ظرفشویی با مقدار مناسبی از آب گرم استفاده می‌شود و توسط تایمر یا کنترل الکترونیکی چک می‌شود. اگر ماشین ظرفشویی پر از آب نمی‌شود و آب فشار و توان کافی برای رفتن به سمت دریچه در طول چرخه را ندارد، پس دریچه ورودی باید تعویض شود. یکی دیگر از دلایل عدم رسیدن آب کافی به ماشین را می‌توان در شناور جست و جو کرد. شناور در پایین مخزن ماشین ظرفشویی واقع شده است و وسیله‌ای ایمنی برای جلوگیری از پر شدن مخزن ماشین ظرفشویی از آب است. شناور با بالا آمدن سطح آب موجود در ماشین ظرفشویی بالا می‌آید و هنگامی که سطح آب به حد مطلوب برسد، شناور سوئیچ را خاموش می‌کند تا شیر ورودی آب بسته شود. پس اگر شناور به درستی عمل نکند، عاملی است تا مخزن ماشین ظرفشویی پر نشود. شناسایی درست و برطرف کردن مشکل عدم پر شدن و رسیدن آب کافی به ماشین ظرفشویی، نیازمند مهارت، تخصص و تجربه کافی تعمیرکار است. پس برای تعمیر ظرفشویی بوش می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز مراجعه فرمایید.

به طور کلی برای تعمیر هر مدل ماشین ظرفشویی بهتر است به نمایندگی معتبر آن مراجعه کنید تا تعمیرات ماشین ظرفشویی به دست افراد متخصص و مجرب انجام شود. در صورتی که تعمیرات توسط افرادی انجام شود که تخصص لازم را ندارند و یا به تعمیرگاه‌هایی غیر از نمایندگی‌های رسمی یک محصول سپرده شود، علاوه بر طولانی شدن زمان تعمیر و تحویل ماشین ظرفشویی، در بسیاری از موارد نیز به دلیل تشخیص اشتباه عیب ماشین ظرفشویی و یا تعویض قطعات و جایگذاری قطعاتی با کیفیت پایین، مشتری هزینه‌های اضافی متحمل می‌شود. به طوری که به دلیل استفاده از جنس نامناسب جایگزین شده در تعمیر ظرفشویی، این وسیله مجدداً خراب شده و نیاز به تعمیر دوباره خواهد داشت.

متخصصان، تعمیرکاران فنی و باتجربه و تکنسین‌های متخصص نمایندگی‌های بوش برای کمک به شما در عیب یابی و رفع مشکلات ماشین ظرفشویی تان آماده هستند.

 

 

خدمات ما: 

تعمیر ماشین ظرفشویی سایر برندها

 

 

مطالب مرتبط: 

ترجمه فارسی کاتالوگ ظرفشویی بوش

مشاوره خرید ماشین ظرفشویی بوش

 

 

مطالب مرتبط