دیگر نگران تعمیر جاروبرقی گران قیمت خود نباشید!

تعمیر جاروبرقی گران قیمت

دیگر نگران تعمیر جاروبرقی گران قیمت خود نباشید.

جاروبرقی یکی دیگر از وسایل برقی پرکاربرد در خانه است که لزوم وجود آن در زندگی ما واقعا احساس می‌شود. به همین دلیل خرابی این دستگاه ممکن است ما را دچار نگرانی کند به خصوص اگر ما مجبور به تعمیر جارو‌برقی گران قیمت باشیم که این نگرانی دوچندان می‌شود. اینکه ما جاروی خود را به کجا بسپاریم که از هر نظر مطمئن باشد و کارایی وسیله ما مثل قبل شود باعث حساسیت بیشتر ما برای پیدا کردن یک تعمیرگاه تخصصی است.

دیگر نگران تعمیر جاروبرقی گران قیمت خود نباشید.
دیگر نگران تعمیر جاروبرقی گران قیمت خود نباشید.

تلاش ما از نوشتن این مطلب دور کردن هرگونه نگرانی برای تعمیر جارو برقی گران قیمت است؛ به شرط اینکه این مطلب را تا آخر مطالعه کنید.

قبل از هر چیز ما یک معرفی کلی از جاروبرقی و خرابی‌های رایج در همه جاروها به شما ارائه می‌کنیم.

این وسیله از نظر ساختمان به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از:

الف- اجزاء الکتریکی (به طور کلی شامل موتور و مدارهای الکتریکی و الکترونیکی است.)

بعضی از اجزاء الکتریکی جاروبرقی‌های گران قیمت:

میکروسوئیچ:

علاوه بر قطعات مذکور در بعضی از جارو‌ها از کلید‌های فشاری مخصوص (میکروسوئیچ) استفاده شده که اگر قطعات بدنه (در‌پوش پشت موتور ) و یا بدنه مخصوص موتور یا بدنه مربوط به جمع‌آوری زباله درست بسته نشوند، این کلید‌ها در حالت باز بوده و مدار داخلی قطع است (جارو روشن نمی‌شود.)

اورلود:

در بعضی مدل‌های دیگر جاروبرقی، سر راه موتور، از فیوز حرارتی مخصوص (اورلود) استفاده شده که با پر شدن کیسه‌ی زباله و به تبع آن افزایش جریان موتور، این قطعه تحریک شده و موتور را خاموش می‌کند. اگر زباله‌ها خالی نشوند، چند لحظه بعد از روشن شدن موتور، خاموش شدن خودکار آن تکرار می‌گردد.

دیمر:

همچنین در بعضی از جارو‌ها یک مدار الکترونیکی تنظیم کننده دستی ولتاژ کار موتور(دیمر) نیز در نظر گرفته شده که به توسط گردش ولومِ این مدار می‌توان موتور را در توان‌های مختلف بکار گرفت.

ب- اجزاء مکانیکی

بدنه دستگاه:

بدنه دستگاه جارو‌برقی معمولاً از دو قسمت اساسی تشکیل می‌شود:

یک قسمت دربرگیرنده موتور، کلید، سیم‌ جمع کن، لامپ خبر و احتمالاً مدار الکتریکی کنترل دور موتور و قسمت دیگر جایگاه قرارگیری کیسه زباله است. این دو قسمت توسط یک قفل و ضامن باز کننده از یکدیگر جدا می‌گردد و ما بین دو قسمت از فیلتر‌های مخصوص استفاده می‌شود تا هوای مکیده شده توسط جارو قبل از ورود به محفظه موتور از وجود ذرات غبار پاک گردد. شکل ظاهری قطعات مکانیکی جارو‌‌ها برعکس قسمت الکتریکی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. به طوری که هر سازنده بر حسب طراحی خاص خود، ساختمان خارجی دستگاه را می‌سازد.

در ضمن هدف سازندگان این نوع وسیله این است که تا حدا‌مکان تولیدشان از نظر ظاهری با محصولات کارخانه‌های مشابه متفاوت باشد، در نتیجه نمی‌توان یک استاندارد واحد برای قسمت مکانیکی این وسیله اتخاذ کرده و به عنوان مسئله تعمیر و نگهداری مطرح ساخت.
دیگر نگران تعمیر جاروبرقی گران قیمت خود نباشید.
دیگر نگران تعمیر جاروبرقی گران قیمت خود نباشید.

عیب‌های رایج در جاروبرقی:

۱- جارو‌برقی روشن نمی‌شود.

عدم وجود برق در پریز، معیوب بودن سیم جمع کن یا دو‌شاخه جارو، خرابی کلید قطع و وصل از جمله دلایل روشن نشدن جاروبرقی است. همچنین اگر رله سوخته یا موتور جارو دچار اختلال شده باشد آنگاه جاروبرقی روشن نمی‌شود.  


۲- موتور روشن می‌شود اما قدرت چندانی ندارد.

کثیف بودن کلکتور یا زغال، خرابی یاتاقان و نیم‌سوز شدن موتور موجب کاهش قدرت موتور می‌شود.


۳- مکش جارو ضعیف است.

زمانی که موتور ضعیف شده باشد آنگاه مکش جارو به خوبی عمل نمی‌کند. همچنین پر شدن کیسه زباله، مسدود شدن و سوراخ شدن لوله‌های رابط دلیل مکش ضعیف نیز می‌باشد. توجه کنید که کثیف بودن بیش از حد فیلتر هم یکی از دلایل ضعف مکش است.۴- از جارو به هنگام کار صدای زیادی بگوش می‌رسد.

خرابی پروانه، معیوب بودن بلبرینگ و نگهدارنده لاستیکی باعث ایجاد صدای زیاد جاروبرقی می‌شود.

تعمیر جاروبرقی گران قیمت خود را به کجا بسپاریم؟

اگر یک نگاه به سطح شهر بیندازیم خواهیم دید که تعمیرگاه‌های زیادی جهت تعمیر جاروبرقی وجود دارد. ولی آیا همه آنها تخصصی و مطمئن هستند؟ و این اصلا به صرفه نیست که بخواهیم مطمئن بودن این تعمیرگاه‌ها را با ریسک سپردن جاروبرقی گران‌قیمت خود به آنها بفهمیم و عاقلانه‌تر این است که برای انجام هر کار مهمی که تعمیر جاروبرقی گران قیمت هم یکی از آنهاست در موردش تحقیق کنیم تا مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی جهت تعمیرات بعدی نشویم.

تعمیرگاه‌های غیر تخصصی علاوه بر نداشتن تجربه و تخصص کافی برای تعمیر جاروبرقی‌ها با برندهای متفاوت از قطعات اورجینال و اصل هم استفاده نمی‌کنند و اکثر مواقع از قطعات مشابه و بی‌کیفیت استفاده می‌کنند. واضح و مبرهن است که تعمیرگاه‌های سطح شهر با کشورهای سازنده جاروبرقی‌ها با برندهای مختلف قرارداد ندارند که قطعات اورجینال این جارو‌برقی‌ها را به کشور وارد کنند و قطعات هر برند را برای خودش استفاده کنند؛ پس خودتان حدس بزنید که با استفاده از قطعات مشابه و بی‌کیفیت چه اتفاقی می‌افتد! بله، این امر باعث اثرات نامطلوب در کارکرد اجزای دستگاه می‌شود و خیلی زود سروکار ما با تعمیرگاه می‌افتد. که خیلی بهتر است دید بازتری برای تعمیر جاروبرقی گران‌قیمت خود داشته باشیم. و یک بار برای همیشه جاروبرقی خود را برای تعمیر به تعمیرگاهی معتبر بسپاریم.

آیا به شرکت فراز‌پشتیبان می‌توان برای تعمیر جاروبرقی گران قیمت اعتماد کرد؟

 • فعالیت این شرکت در زمینه نصب، تعمیر و تامین قطعات لوازم خانگی است که تعمیر جاروبرقی گران قیمت یکی از انبوه خدمات این شرکت است.
 • کلیه برندهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی را زیر پوشش دارد.
 • این شرکت از سال ۱۳۹۰ واردات قطعات وسایل برقی را آغاز کرد و پس از آن توانست تمام قطعات دیگر محصولات تحت گارانتی خود را وارد کند. و قطعات اورجینال هر برند وسیله‌های برقی از جمله جاروبرقی را دارد و در صورت نیاز استفاده می‌کند.
 • کلیه پرسنل و تکنیسین‌های شرکت، افراد مجرب، تحصیل‌کرده و دوره دیده هستند.
 • این شرکت در سرتاسر کشور دارای نمایندگان مجربی است که همگی آنها به جهت سپری کردن آموزش‌ها و دوره‌های مفید به علم و دانش روز آگاهی کامل دارند.
 • لازم به ذکر است گروه فراز‌پشتیبان موفق به دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی و داخلی و در حوزه خدمات پس از فروش نیز شده است.
 • اگر عیب وسیله شما در محل رفع نشد خودشان آن را به شرکت، جهت تعمیرات اساسی منتقل می‌کنند.
 • شرکت فراز‌پشتیبان جهت کلیه فعالیت‌ها دارای مجوز از اتحادیه مربوطه است.
 • همیشه حتی روزهای تعطیل آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به شما هستند.
 • دریافت حق‌الزحمه‌ای منصفانه از مشتریان
 • سابقه طولانی و تجربه فراوان در امر تعمیر
 • مشاوره رایگان در منزل و راهنمایی مشتری به‌وسیله تلفن در منزل برای برطرف کردن مشکلات جزئی
پس با خیال راحت می‌توانید تعمیر جاروبرقی گران‌قیمت خود را به فراز‌پشتیبان بسپارید.

مقالات خواندنی:

نشانه های خرابی جاروبرقی

چند مشکل که ممکن است برای هر جاروبرقی رخ دهد

ویژگی جاروبرقی هوشمند

تعمیر جاروبرقی و چند نکته‌ای که باعث می‌شود جاروبرقی به تعمیر نیاز نداشته باشد

مرکز تخصصی خدمات تعمیرات جاروبرقی

مطالب مرتبط