تعمیر جاروبرقی بوش Bosch

بوش یک شرکت آلمانی در تولید لوازم خانگی و برقی است که در سال ۱۸۸۶ در آلمان تاسیس شد. یخچال، جاروبرقی، مایکروفر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی برخی از محصولات این شرکت هستند که در همه این سالها مشتریان زیادی تمایل به خرید آنها داشته اند. محصولات کمپانی بوش بسیار باکیفیت و با دوام بوده و تا سال ها کیفیت اولیه خود را حفظ می کنند. افرادی که محصولات بوش را خریده اند، دلیل اصلی وفاداری خود را به این کمپانی تعهد آنها به مشتری، کیفیت بالای محصولات و خدمات پس از فروش و تعمیر عنوان می کنند. اما به هر حال هر وسیله مصرفی به خصوص اگر برقی باشد، بعد از استفاده طولانی مدت ممکن است، نیاز به تعمیر پیدا کند. تعمیر جاروبرقی بوش Bosch هم از این قائده مستثنی نخواهد بود. جاروبرقی به عنوان یک وسیله برقی کارآمد در بسیاری از خانه ها، هتل ها، مراکز تفریحی و کاری شناخته شده و همه این مکانها قطعا یک نوع از این دستگاه را دارند. جاروبرقی جزو لوازم خانگی پر مصرف است و استفاده زیاد از آن می تواند دلیل تعمیرات هر چند وقت یکبار آن هم باشد. برخی عیوبی که می تواند منجر به تعمیر جاروبرقی بوش Bosch شود به شرح ذیل هستند:

تعمیر جاروبرقی بوش
۱- به طور کلی یک جاروبرقی ممکن است، ایراداتی نظیر گرفتگی لوله فلزی، خراب شدن کابل برق، کلیدها، موتور، بیرینگ های موتور و خرابی تسمه پیدا کرده و باعث شود، شما دست به تعمیر جاروبرقی بوش Bosch بزنید.

 ۲- خرابی موتور جاروبرقی یک ایراد فنی مهم محسوب می شود که باید برای رفع آن با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرد. تعمیر جاروبرقی بوش Bosch یک کار کاملا تخصصی است که باید توسط افراد متبحر انجام شود.

۳- کار نکردن فن جاروبرقی و یا بد کار کردن آن ممکن است به دلیل جمع شدن آشغال و خاک زیاد در پره های آن یا فیلتر فن باشد. فیلتر و پره ها را تمیز کنید اگر مشکل آن برطرف نشد، احتمالا نیاز به تعمیر فن موتور خواهد بود. تعمیر و یا تعویض فن موتور بخشی از فرایند تعمیر جاروبرقی بوش Bosch محسوب می شود.


۴- گاهی هوای خروجی از جارو بوی بدی می دهد. این موضوع می تواند، دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا آشغال و مواد تر در مخزن یا لوله آن جمع شده که باید برای رفع آن مخزن و فیلتر موتور و همچنین کیسه دستگاه تمیز شود. گاهی وقتها هم این بو به علت کثیف شدن برس جارو است که می توانید آن را درآورده، بشویید و بگذارید خشک شود. بوی بد جاروبرقی دلیل فنی نداشته و نیاز به تعمیر ندارد و خودتان می توانید با این راهکارها آن را رفع کنید.

۵- اما اگر جاروبرقی بوی سوختگی می داد، باید به خرابی تسمه یا بیرینگ و یا سوختن سیم پیچی موتور شک کنید. در این حالت کاری از دست شما بر نمی آید و باید برای تعمیر جاروبرقی بوش Bosch از تعمیرگاههای مجاز کمک بگیرید.

 هزینه تعمیر جاروبرقی بوش Bosch

هزینه تعمیر جاروبرقی بوش Bosch به نوع خرابی و تعمیر قطعه آسیب دیده بستگی دارد. بیشترین هزینه مربوط به خرابی یا سوختن موتور است. اما در موارد دیگر با مبالغ کمی می توانید، نواقص جاروبرقی را برطرف کنید. کار تعمیر جاروبرقی بوش Bosch خیلی زمان بر نبوده و و در کمتر چند ساعت تعمیرگاهای مجاز می توانند، عیب و ایراد آن را برطرف کرده و دستگاه را برگردانند.

مطالب مرتبط