بهترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت

تعمیر اجاق گاز گران قیمت

بهترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت:

اجاق گاز از جمله وسایلی است که روزی چند بار از آن استفاده می‌کنیم. همین استفاده‌های مکرر باعث می‌شود ما در انتخاب اجاق گاز، دقت بیشتری داشته باشیم و از برندی خریداری کنیم که با دوام‌ و مطمئن‌تر باشد.

البته هر چقدر هم از برند مطمئنی خریداری کنید باز به علت استفاده‌های مکرر ممکن است خراب شود و گاز شما را نیازمند تعمیر کند. به همین منظور ما قصد داریم شما را راهنمایی کنیم، که  تعمیر اجاق گاز گران قیمت خود را به متخصصین بسپارید. به خاطر اینکه بتوانید سالها از اجاق گاز خود استفاده کنید باید آن را برای تعمیر به دست افرادی بسپارید که تجربه و مهارت زیادی در زمینه تعمیر اجاق گاز داشته باشند.
بهترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت
بهترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت


تنظیمات اجاق گاز:

قبل از اینکه دست به تعمیر اجاق گاز گران قیمت خود بزنید این را در نظر بگیرید که گاه اجاق گاز شما دچار مشکلی می‌شود که شما تصور می‌کنید خراب شده و احتیاج به تعمیر دارد در حالی که با یک تنظیم ساده، کار حل می‌شود؛ که ما به بعضی موارد رایج اشاره خواهیم کرد. پس کمی دست نگه دارید و موارد زیر را مطالعه کنید:

 • گاهی  به دلایل خاصی پیلوت خاموش می‌شود که به راحتی قابل رفع است. مثلا ممکن است مقدار گازی که به پیلوت می‌رسد کم باشد که در اینصورت شعله پیلوت را باید تنظیم نمایید. یا ممکن است چون هوای زیادی به مخلوط کن وارد می‌شود پیلوت خاموش شود که برای رفع عیب باید در صورتی که اجاق از نوع مخلوط‌‌کن‌دار است، صفحه محفظه را کمی ببندید.

 • گاهی مواقع می‌بینیم که فر روشن نمی‌شود که چند دلیل می‌تواند داشته باشد. مثلا ممکن است شعله پیلوت خاموش باشد یا تایمر در وضع صحیح تنظیم نشده است. در اینصورت تایمر را تنظیم کنید.

 • اگرمشعل‌های فوقانی اجاق گاز روشن نمی‌شود ممکن است علت آن خاموش بودن پیلوت باشد که در اینصورت باید پیلوت را روشن کنید ولی گاه روشن نشدن مشعل‌های فوقانی دلیل دیگری دارد و آن اینکه سوراخ‌های مشعل یا پیلوت مسدود شده‌اند که برای رفع آن باید سوراخ‌های مشعل را با دقت توسط یک میله باریک یا برس تمیز کنید. یا نازل پیلوت را باید تمیز یا تعویض نمایید تا مشکل برطرف شود.

 • اگر نوک مشعل‌ها زرد رنگ بسوزد دلیلش اینست که نسبت هوا در مخلوط کم است که باید صفحه تنظیم مخلوط کن را کمی باز کنید. در اجاق‌های جدید اگر فاصله نازل تا لوله رابط به هم خورده باشد آن را تنظیم نمایید.

 • گاهی مواقع دیده شده شعله وزش دارد و صدا می‌کند. علتش این است که نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد است که باید صفحه مخلوط کن را کمی ببندید.

 • اگر شعله دود کرد دلیل عمده آن اینست که در مخلوط گاز و هوا، مقدار گاز زیاد است که برای رفع آن مقدار گاز را کم کنید. یا اینکه در صورت گشاد شدن نازل آن را تعویض نمایید.

 • گاهی ممکن است شعله مشعل خیلی بلند باشد که علت آن این‌است که مقدار گاز و هوا هر دو زیاد است که رفع عیب در اجاق‌های قدیمی این است که گاز و هوا را کم کنید.

سرویس و نگهداری از اجاق گاز:

 • از نصب اجاق در محیط‌های کوچک و در بسته که امکان خروج گازهای بوجود آمده از سوخت نیست خودداری کنید.
 • اجاق را در مسیر وزش باد نصب نکنید.
 • بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لوله‌کشی گاز اجاق، باید از بست مناسب استفاده شود.
 • طول شیلنگ نباید از ۵ متر بیشتر باشد.
 • پس از نصب اجاق با کف صابون، محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید.
 • از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید.
 • هنگام شستشوی سینی‌های اطراف مشعل‌ها از سیم ظرف‌شویی استفاده نکنید. برای این منظور از پارچه نمدار همراه با مواد شوینده استفاده کنید و پس از آن سینی را خشک نمایید.

رایج‌‌ترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت:

وقتی سخن از رایج‌ترین روش به میان می‌آید اشتباهاً این تصور به ذهن می‌رسد که می‌خواهیم در مورد بهترین روش برای تعمیر صحبت کنیم ولی واقعیت این است که همیشه رایج‌ترین روش‌ها بهترین روش‌ها نیستند. رایج‌ترین روش‌ها همان راه و روشی است که در میان مردم رواج پیدا کرده و گاهاً اصلا توصیه نمی‌شود.

قصد ما این است که شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنیم تا بتوانید بهترین روش را برای تعمیر اجاق گاز خود پیدا کنید.

رایج‌ترین روش بین مردم و برای تعمیر اجاق گاز این است که وقتی اجاق گاز آن‌ها عیبی پیدا می‌کند آن را به سختی حمل می‌کنند. وانتی می‌گیرند و در ترافیک آن را به اولین تعمیرگاهی که به چشمشان می‌خورد منتقل می‌کنند و اصلا برایشان مهم نیست که آن تعمیرکار، تخصصی در زمینه اجاق گاز آنها دارد یا خیر! حال مشکلاتی که ممکن است برای اجاق گاز آنها پیش‌ بیاید، از تخصص تعمیرکار که بگذریم بیشتر مربوط می‌شود به آن قطعاتی که در آن تعمیرگاه برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت شما استفاده می‌شود.

آیا شما اطمینان دارید که آن قطعه استفاده شده مخصوص برند اجاق گاز شماست؟ از کجا می‌دانید از قطعه تقلبی و مشابه استفاده نشده؟ این خود باعث می‌شود به علت بی‌کیفیت بودن قطعه، دوباره سر و کار شما به تعمیرگاه بیفتد. آیا با این نوسانات شدید قیمت لوازم خانگی می‌توانید اجاق گاز جدیدی خریداری کنید؟ یا آن را بارها به این تعمیرگاه و آن تعمیرگاه ببرید؟ در حالی که اگر از اول به یک جای مطمئن سپرده بودید این همه مشکلات پیش نمی‌آمد!

بهترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت:

بهترین روش این است که اجاق گاز خود را به تعمیرگاهی بسپارید که:

۱- افراد، تخصص و تجربه و مهارت برای تعمیر هر نوع اجاق گاز داشته باشند.

۲- از قطعات اورجینال و مخصوص همان برند برای تعمیر اجاق گاز شما استفاده شود.

۳- در هر روز، حتی تعطیلات و هر ساعت از شبانه روز بتوانید با تعمیرگاه تماس بگیرید و کمک بخواهید.

۴- خود تعمیرگاه وظیفه تعمیرات در محل (خانه شما) و در صورت نبود امکان تعمیر در محل، حمل و نقل اجاق گاز به تعمیرگاه را به عهده بگیرد.

بهترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت
بهترین روش برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت

آیا شرکت فراز پشتیبان برای تعمیر اجاق گاز گران قیمت قابل اعتماد است؟

شما می‌توانید به فراز پشتیبان در ارائه تمامی خدمات یاد شده به علت کسب تخصص و تجربه به مدت ۲۰ سال در زمینه لوازم خانگی ،و به علت قرارداد با کشورهای تولید کننده لوازم برقی و واردات قطعات اورجینال کاملاً اعتماد کنید و با خیال راحت تعمیر اجاق گاز گران قیمت خود را به این شرکت پرآوازه بسپارید.

فراز پشتیبان نه تنها در تهران بلکه در تمام شهرهای ایران نمایندگی دارد و همیشه و در همه حال آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز است.

 

مقالات خواندنی: 

تعمیر صفحه گاز

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز

ویژگی های اجاق گاز هوشمند

تعمیر فر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز آریستون Ariston

تعمیر اجاق گاز صفحه ای نف Neff

 

مطالب مرتبط