تعمیر اجاق گاز صفحه ای بوش

اجاق گاز از جمله لوازم آشپزخانه است که هر روز مورد استفاده قرار می گیرد و زندگی کردن بدون این وسیله تقریبا ممکن نیست. در صورتی که اجاق گاز شما دچار خرابی شود موجب ایجاد اختلال در زندگی شما خواهد شد. بنابراین تصمیم گرفتیم تا در این نوشتار در مورد تعمیر اجاق گاز مطالبی را ارائه کنیم. در اینجا به طور اختصاصی تعمیر اجاق گاز بوش را مورد بررسی قرار خواهیم داد.تعمیر اجاق گاز 

ایرادات رایج اجاق گاز صفحه ای بوش

معمولا ایرادات پیش آمده برای انواع اجاق گازها شبیه به هم بوده و یک سری ایرادات رایج برای اجاق گازهای صفحه ای پیش می آید که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

  • عدم روشن شدن شعله با وجود نگه داشتن ولوم اجاق گاز و یا طولانی شدن زمان روشن شدن شعله
  • غیرفعال شدن فندک اجاق گاز
  • عدم گرم کردن فر اجاق گاز
  • شکستن شیشه اجاق گاز یا فر اجاق گاز
  • از کار افتادن صفحه دیجیتالی اجاق گاز
  • خراب شدن برد الکترونیکی اجاق گاز
  • ایجاد مشکل در ترموکوپل اجاق گاز
  • وجود ایراد در بوبین اجاق گاز
  • تمیز کردن اجاق گاز صفحه ای بوش

یکی از کارهایی که می توانید برای افزایش طول عمر و جلوگیری از خراب شدن اجاق گاز انجام دهید این است که به طور منظم به تمیز کردن اجاق گاز بپردازید. در ادامه قصد داریم تا شیوه اصولی تمیز کردن اجاق گاز صفحه ای بوش را آموزش دهیم.

برای تمیز کردن اجاق گاز صفحه ای ابتدا قسمت های لعابی را با آب ولرم و مواد شوینده شست و شو دهید. دقت کنید که در انجام این کار از مواد زبر و ساینده استفاده نکنید. سپس کلاهک های شعله ها را با آب جوش و مواد شوینده مخصوص شست و شو دهید. برای اینکه بتوانید لکه های سخت روی صفحه را پاک کنید بهتر است از مواد شوینده باکیفیت که خاصیت خورندگی ندارند استفاده نمایید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان از پدهای پاک کننده، سیم ظرفشویی و اسید برای پاک کردن اجاق گاز استفاده ننمایید.

همچنین توصیه می شود که کلاهک های شعله اجاق گاز صفحه ای خود را مرتبا چک کنید. اگر رنگ شعله اجاق گاز شما آبی باشد به این معنی است که عملکرد اجاق گاز درست است. اما در صورتی که رنگ شعله زرد یا نارنجی باشد به این معنی است که شعله های اجاق گاز شما نیاز به تمیز کردن دارند. برای پاکسازی و خارج کردن آشغال های داخل حفره پیلوت می توانید از یک سوزن استفاده کنید.

تعمیرات اجاق گاز صفحه ای بوش

در صورتی که مشکلات ذکر شده برای اجاق گاز شما پیش بیاید بهترین کار این است که از افراد متخصص در زمینه تعمیر اجاق گاز کمک بخواهید. در صورتی که اجاق گاز صفحه ای شما دارای گارانتی است تنها کافی است که با شماره تلفن های موجود در کارت گارانتی تماس گرفته و زمانی را برای بررسی و احیانا تعمیر اجاق گاز تنظیم نمایید. اما در صورتی که اجاق گاز شما گارانتی ندارد و یا زمان گارانتی آن به پایان رسیده است باید دقت کنید که از یک مرکز معتبر برای تعمیر اجاق گاز خود کمک بخواهید زیرا در غیر این صورت دستگاه شما مشکلات بیشتری پیدا خواهد کرد.

تعمیر اجاق گاز هزینه تعمیر اجاق گاز صفحه ای بوش  

اکثرا دیده شده که بین مشتریان و تعمیرکاران بر سر هزینه تعمیر اجاق گاز مشکلاتی به وجود می آید. این مشکل به دلیل نامعلوم بودن هزینه هایی است که توسط تعمیرکاران متفرقه مطالبه می شود. اگر دلتان نمی خواهد که هزینه اضافی بابت تعمیر اجاق گاز صفحه ای بوش بپردازید توصیه می کنیم که با مراکز معتبر در زمینه تعمیر اجاق گاز صفحه ای بوش از جمله فراز پشتیبان تماس بگیرید.

مطالب مرتبط