تعمیر اجاق گاز صفحه ای ایندزیت Indesit

اجاق گاز دارای انواع مختلفی است که یکی از آنها اجاق گاز صفحه ای می باشد. اجاق گاز صفحه ای به دلایل مختلف ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. در این نوشتار قصد داریم تا در رابطه با تعمیر اجاق گاز صفحه ای ایندزیت مطالبی را ارائه کنیم.

عیب یابی اجاق گاز صفحه ای ایندزیت Indesit

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با مشکلاتی نظیر خراب شدن فندک اجاق گاز مواجه شده باشید. در چنین شرایطی باید با فندکی دستی یا کبریت اجاق گاز را روشن نمایید که آزاردهنده خواهد بود. بنابراین بسیار مهم است که سریعا نسبت به تعمیر اجاق گاز خود اقدام نمایید. در ادامه قصد داریم تا تعدادی از عیب های اجاق گاز صفحه ای ایندزیت را مورد بررسی قرار دهیم.

تعمیر اجاق گاز صفحه ای

خاموش شدن پیلوت

خاموش شدن پیلوت معمولا ناشی از کم بودن مقدار گازی است که به پیلوت می رسد. برای رفع این مشکل نیاز است که شعله پیلوت را به درستی تنظیم نمایید.

تنظیم شعله باید به گونه ای باشد که رنگ شعله پیلوت آبی بوده و طول شعله نیز کمتر از ۶ میلی متر نباشد. در صورتی که شعله کوتاه بوده و یا سریعا خاموش شود باید فریم پیلوت بیرون آورده شده و حفره آن کاملا تمیز شود. خاموش شدن پیلوت می تواند دلایل دیگری مانند وارد شدن هوای اضافی به مخلوط کن نیز داشته باشد که برای حل این مشکل کافی است که صفحه محفظه کمی بسته شود. اگر سررشته ای از این امور ندارید بهتر است با مراکز خدمات تعمیر اجاق گاز صفحه ای ایندزیت تماس بگیرید.

روشن نشدن مشعل های فوقانی اجاق گاز

این مشکل می تواند ناشی از خاموش بودن پیلوت باشد که می توانید اقدام به روشن کردن آن کنید. همچنین ممکن است حفره های پیلوت یا مشعل مسدود شده باشد که در این صورت باید با استفاده از یک برس یا میله نازک اقدام به تمیز کردن حفره های مشعل یا پیلوت نمایید. همچنین ممکن است نیاز به تعویض نازل پیلوت داشته باشید. برای انجام این کار بهتر است که از مراکز تعمیر اجاق گاز صفحه ای ایندزیت کمک بگیرید.

زرد رنگ بودن شعله

اگر با چنین مشکلی مواجه شدید این احتمال وجود دارد که نسبت اکسیژن در مخلوط پایین است. برای حل این مشکل باید صفحه تنظیم مخلوط کن کمی باز شود و یا اینکه فاصله بین نازل تا لوله رابط مجددا تنظیم شود;  انجام این کارها نیازمند حضور متخصص تعمیر اجاق گاز می باشد.

وزش و صدای غیر طبیعی شعله اجاق گاز

دلیل این موضوع دقیقا برعکس مورد قبلی است و به زیاد بودن نسبت هوا به گاز در مخلوط مربوط می شود. بنابراین راه حل این مشکل نیز دقیقا برعکس حالت قبلی بوده و تنها کافی است که صفحه مخلوط کن اجاق گاز را کمی ببندید.

دود کردن شعله اجاق گاز

اگر متوجه دود کردن شعله اجاق گاز شدید باید این احتمال را بدهید که مقدار گاز در مخلوط گاز و هوا بیش از اندازه لازم است;  برای حل این موضوع تنها کافی است که مقدار گاز موجود را کاهش دهید و یا در صورت گشاد شدن نازل نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. بهتر است که برای انجام چنین اقداماتی از مراکز تعمیر اجاق گاز صفحه ای ایندزیت کمک بخواهید.

بلند بودن شعله اجاق گاز

اگر در شعله مشعل اجاق گاز بیش از حد بلند باشد احتمالا هم مقدار هوا و هم مقدار گاز زیادتر از حد طبیعی است. بنابراین باید نسبت به کم کردن این دو اقدام شود.مشکلات یاد شده تنها بخش از ایرادات موجود در اجاق گاز صفحه ای است و ایرادات بیشتر و متنوع تری ممکن است برای اجاق گاز صفحه ای ایندزیت پیش بیاید;  که بهتر است برای تشخیص و رفع آن از مراکز تعمیر اجاق گاز صفحه ای ایندزیت کمک گرفته شود.

تعمیر اجاق گاز صفحه ای

مطالب مرتبط