تعمیر اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston

کمپانی آریستون یکی از زیر مجموعه های شرکت ایندزیت محسوب شده و نمایندگی اصلی آن در روسیه قرار دارد. این کمپانی در ۱۹۵۸ تاسیس و در همه این سال ها سعی کرده است در تولید لوازم خانگی پیشتاز باشد. کیفیت و ماندگاری و استفاده از قطعات بسیار خوب در ساخت لوازم خانگی آریستون باعث شده است افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل به خرید محصولات آن داشته باشند. اجاق گاز صفحه ای آریستون یکی از این محصولات بوده که توانسته به فروش بسیار بالایی در سراسر دنیا دست پیدا کند. مشتریان زیاد و استفاده فراوان از این وسیله باعث شده است،تعمیر اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston هم به عنوان یک تخصص و فن شناخته شود و مصرف کننده های این اجاق گاز ترجیح بدهند برای تعمیر اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston از متخصصان آن کمک بخواهند.

اجاق گاز صفحه ایعیب یابی اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston

قبل از اینکه برای تعمیر اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston اقدام کنید، باید بدانید یک تعمیرکار حرفه ای ابتدا اقدام به عیب یابی دستگاه کرده و بی جهت قطعات آن را باز نخواهد کرد. عیب یابی یعنی بر اساس شواهد و علایم تعمیرکار متوجه نقص بوجود آمده در قطعات شده و بر اساس همین شواهد هم فقط اقدام به تعمیر قطعه آسیب دیده می کند. برخی عیوبی که می تواند منجر به تعمیر اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston شوند به شرح ذیل هستند:

۱- گاهی پیلوت خود بخود خاموش می شود. این نقص می تواند به دلیل نرسیدن گاز به آن و ورود هوای بیش از اندازه به محل مخلوط شدن گاز و هوا باشد. اگر تخصصی در بررسی این موارد ندارید حتما به نمایندگی مجاز تعمیرات آریستون تماس بگیرید و پیلوت را دستکاری نکنید چون ممکن است به تعویض آن منجر شود.

۲- در برخی موارد مشعل های اجاق گاز روشن نمی شوند در این حالت ممکن است، سوراخ های مشعل مسدود شده باشند. باز کردن سوراخ های مشعل از عهده خودتان هم بر می آید فقط کافیست یک جسم خیلی باریک و تیز را در سوراخ ها بچرخانید تاگردو غبار و چیزهاییکه آن را مسدود کرده است، خارج شود.

اجاق گاز صفحه ای
۳- گاهی شعله های اجاق گاز با صدا و نامنظم می سوزد. این عیب می تواند به علت کم بودن هوا در محل مخلوط گاز و هوا باشد. برای رفع عیب باید صفحه تنظیم مخلوط کن بررسی شده و تنظیمات مجدد روی آن انجام شود. در برخی موارد هم فاصله نازل تا لوله رابط به درستی تنظیم نیست و باید دوباره این فاصله تنظیم شود. اگر قادر به انجام این کارها نیستید و البته پیشنهاد ما هم به شما این است که برای تعمیر اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston و رفع عیوب گفته شده با نمایندگی تعمیرات مجاز تماس بگیرید.

۴- یکی از مواردی که ممکن است، در اجاق گاز آریستون بوجود آید، روشن نشدن فر است. روشن نشدن فر دلایل مختلفی دارد که بررسی آن کاملا تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود.

اجاق گاز صفحه ایتعمیرات تخصصی اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston

تعمیر اجاق گاز صفحه ای آریستون Ariston یک کار کاملا تخصصی بوده و باید توسط اشخاص حرفه ای انجام شود. عیب یابی، تعمیرات و تعویض قطعات باید با هماهنگی مشتری انجام شده و تمامی جزئیات به اطلاع آن برسد و قبل از انجام هر کاری در مورد هزینه های تعمیر هم مشتری اطلاعات کامل داشته باشد.

مطالب مرتبط