تعمیر اجاق گاز صفحه ای آاگ AEG

گارانتی و تعمیر اجاق گاز یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید اجاق گاز باید به آن توجه داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا در مورد تعمیر اجاق گاز صفحه ای آاگ آموزش جامعی را ارائه داده و در مورد مراکز تعمیر اجاق گاز صفحه ای بوش نیز صحبت کنیم.

ایرادات رایج اجاق گاز صفحه ای آاگ AEG

خراب شدن اجاق گاز یکی از مشکلات دردسرسازی است که ممکن است برای هر خانواده ای پیش بیاید. با توجه به اینکه اجاق گاز در طول روز بارها و بارها مورد استفاده قرار می گیرد بروز ایراد در آن موضوعی طبیعی تلقی می شود.

برخی ایرادات اجاق گاز صفحه ای آاگ از جمله مشکلات ابتدایی بوده و توسط خود شما نیز قابل حل هستند اما برخی دیگر از ایرادات نیاز به بررسی متخصص مربوطه را دارد. در اینجا جهت آشنایی شما با نحوه تعمیر اجاق گاز صفحه ای آاگ قصد داریم آموزش جامعی را ارائه کنیم. در ادامه تعدادی از ایرادات شایع در اجاق گاز صفحه ای آاگ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

http://farazposhtiban.ir/تعمیر-اجاق-گاز-صفحه-ای-آاگ/

وجود مشکل در فیوز اجاق گاز

 گاها وجود مشکل در سیم یا سایر اجزای برق مرتبط با فیوز می تواند باعث مشکل در فیوز شده و در نتیجه اجاق گاز روشن نخواهد شد. می توانید با توجه به نشانگرهای مدار فیوز به بررسی آن پرداخته و متوجه شوید که علت خراب شدن آن چیست.

اما اگر سررشته ای در امور فنی ندارید بهتر است که با مرکز تعمیر اجاق گاز صفحه ای آاگ تماس بگیرید.

وجود ایراد در المنت کباب پز

المنت کباب پز به طور معمول در بالای فر قرار می گیرد و تولید حرارت می کند. اگر المنت کباب پز مشکل داشته باشد می توانید با علائم ظاهری متوجه این موضوع شوید. اما اگر المنت به لحاظ ظاهری مشکلی نداشت و سالم به نظر می رسید باید پیوستگی آن را با مولتی متر چک نمایید. قبل از انجام این کار حتما باید جریان برق گاز قطع شده باشد.

اگر پیوستگی استاندارد در المنت وجود نداشته باشد نشان دهنده این است که المنت قابل استفاده نبوده و باید تعمیر شود. تعمیر المنت باید توسط مرکز خدمات تعمیر اجاق گاز صفحه ای آاگ انجام بگیرد. اگر پس از بررسی مشخص شود که المنت سالم است این احتمال وجود دارد که مشکل از مدارها باشد.

مشکل در المنت پخت

یکی دیگر از دلایل مشکل در اجاق گاز وجود ایراد در المنت پخت است که در قسمت پایینی اجاق گاز قرار گرفته است. اگر المنت پخت کار نکند فر حرارت چندانی را تولید نخواهد کرد. برای بررسی عملکرد المنت پخت می توان آن را به صورت چشمی مورد بازبینی قرار داد.

در صورت عدم وجود مشکل ظاهری باید از مولتی متر استفاده کرد. اگر مشخص شد که المنت سوخته است باید تعویض شود. اما اگر المنت پخت ایرادی نداشت باید مدارهای آن توسط یک تکنسین خبره در زمینه تعمیر اجاق گاز صفحه ای آاگ مورد بررسی قرار بگیرد.

ایراد در سنسور دمای اجاق گاز

اجاق گاز های صفحه ای مدرن الکترونیکی بوده و دارای سنسوری دمایی هستند که به وسیله آن دمای گاز تنظیم می شود. عدم کارکرد صحیح این سنسور می تواند موجب روشن نشدن اجاق گاز شود.

اکثر اجاق گازهای صفحه ای جدید آاگ در صورت خراب شدن سنسور یک پیغام خطا را نمایش می دهند. بنابراین با مشاهده این پیغام تنها کافی است که از مراکز تعمیر اجاق گاز صفحه ای آاگ درخواست کنید که یک تکنسین را جهت تعمیر اجاق گاز به محل سکونت شما بفرستند.

مشکلات گفته شده تنها تعدادی از مشکلات رایج اجاق گاز صفحه ای آاگ بود. برای تشخیص بهتر مشکل و تعمیر حرفه ای بهتر است که از مراکز تعمیرات اجاق گاز صفحه ای آاگ کمک بخواهید.

تعمیر اجاق گاز صفحه ای

مطالب مرتبط