سرویس و تعمیر آبسردکن های اداری رومیزی و ایستاده

شرکت فراز پشتبان با سالها سابقه کاری قابل اعتماد، آماده بستن قرارداد با شرکتهای معتبر جهت تعمیر و نگهداری آبسردکن و آبگرمکن های اداری میباشد.

آیا می دانید یک آبسردکن دو منظوره ممکن است از یک یخچال بزرگ برق بیشتری مصرف کند؟!

انرژی لازم جهت گرم کردن یک لیتر آب به اندازه یک درجه سانتیگراد معادل ۴۲۰۰ ژول می باشد.

معمولا دمای آب ورودی به مخزن آبسردکن آبگرمکن حدود ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد; برای تهیه چای یا قهوه نیاز به دمایی حدود ۹۰ درجه سانتیگراد می باشد.

لذا انرژی لازم جهت گرم کردن یک لیتر آب از ۲۰ درجه تا ۹۰ درجه مقدار ۲۹۴۰۰۰ ژول خواهد بود.

در صورتیکه توان المنت حرارتی آبساز ۵۰۰ وات باشد; زمان مورد نیاز جهت تامین این مقدار آبگرم تقریبا ۱۰ دقیقه خواهد شد.

متاسفانه بعضی از مخازن آبگرم آبسازها دارای عایق نمی باشند. که در اینصورت میزان انرژی زیادی هدر خواهد رفت; حتما به تجربه دیده اید که یک فنجان چای در چه زمان کوتاهی سرد شده و به دمای اتاق می رسد; در مورد مخزن بدون عایق میزان اتلاف حرارت معادل ۱۵۰ وات خواهد بود; که این میزان در صورت استفاده از عایق مناسب به ۱۵ وات تقلیل می یابد.

آبسردکن

در آبسردکن های پیشرفته کلیدی جهت فعال سازی المنت و تامین آبگرم وجود دارد; که در این آبسردکن های دو منظوره با استفاده از افزایش توان المنت زمان تامین آبگرم را به ۳ دقیقه کاهش داده اند.

بنابراین بهتر است هنگام شب و عدم نیاز به به آب گرم کلید آبسردکن مخصوصا قسمت گرم را خاموش نماییم; در ابتدای صبح کلید آنرا روشن نماییم و پس از ۱۰ دقیقه آبگرم را مصرف نماییم.

در اینصورت اگر آبسردکن فاقد عایق باشد در ماه چیزی حدود ۱۲*۱۵۰*۳۰ =۵۴۰۰۰ وات در مصرف انرژی صرفه جویی کرده ایم. حتی در صورت عایق بودن منبع نیز میزان صرفه جویی ماهیانه معادل ۵۴۰۰ وات خواهد بود.

مقالات مرتبط