تعمیرات اسپرسو / تعمیر اسپرسو – آنچه باید بدانید….

تعمیرات اسپرسو

تعمیرات اسپرسو / تعمیر اسپرسو 

با دستگاه اسپرسوساز خود مشکل دارید یا دچار خرابی شده است؟ برای تعمیرش نیاز به کمک دارید؟

اگر از دوست‌داران قهوه باشید، دستگاه اسپرسوساز نقش بسیار مهمی را در زندگی شما ایفا می کند. در واقع وجود آن برای ساختن یک صبح دل انگیز به نظر شما ضروری می‌آید. به نظرتان ممکن است بدون استفاده از آن مثل هر روز پرنشاط و پر بازده باشید؟

تعمیرات اسپرسو / تعمیر اسپرسو - آنچه باید بدانید....
تعمیرات اسپرسو / تعمیر اسپرسو – آنچه باید بدانید….

در ابتدا بهتر است  قبل از این که برای دستگاهتان مشکلی پیش بیاید به درستی از آن استفاده کنید تا دچار خرابی نشود. بسیاری از مشکلات پیش آمده برای این دستگاه‌ها ناشی از استفاده‌ی نادرست و نگهداری غیر اصولی است. اما معمولا اسپرسوسازها برای مشکلاتی که در اثر گذر زمان پیش می آیند، نیاز به تعمیرات پیدا می کنند.

ممکن است اسپرسوساز شما دچار مشکلات زیر شود:

  • دیر پر کردن کاپ ها
  • نازل بخار معیوب
  • داغ نشدن آب
  • و …

اگر دقت کرده باشید اسپرسوساز معمولا دستگاه پیچیده ای است که نیاز به تعمیرات تخصصی پیدا می‌کند. پیشنهاد می‌شود پس از پیشگیری و استفاده‌ی درست اگر مشکلی برای اسپرسوساز شما پیش آمد، در صورتی که دقیقا نمی‌دانید با چه چیزی روبرو هستید، به فکر تعمیر آن  با مراجعه به مراکز تخصصی تعمیرات اسپرسو باشید.

در ادامه به چند راه برای مراقبت بهتر از دستگاه اسپرسو ساز می‌پردازیم:

  1. تمیز کردن راه آب اسپرسوساز

این روش به دستگاه شما کمک می‌کند که بهتر کار کند و دیرتر خراب شود. در این روش در ابتدا فیلتر قهوه را خالی بگذارید. مخزن دستگاه را با آب داغ پر کنید و آن را روشن کنید تا دقیقا مثل زمانی که اسپرسو تهیه می‌کند، کار کند. می‌توانید از پودر تمیز کننده‌ی اسپرسوساز محلول در آب داغ هم استفاده کنید. بصورت هفته‌ای یک بار یا حتی هربار که از دستگاه استفاده می‌کنید، می‌توانید از این روش نیز استفاده کنید.

  1. حواستان به آبی که درون دستگاه میریزید باشد

اگر می‌خواهید که دستگاهتان تا مدت  زمانی طولانی برایتان کار کند باید حواستان به آب درون دستگاه باشد. چه آبی برای دستگاه خوب است؟ در واقع آبی خوب تلقی می‌شود که نرم،سرد و تصفیه شده باشد. استفاده از آب شیر می‌تواند به مرور زمان برای دستگاه شما خرابی به بار آورد. اگر آب شیر را که پر از مواد شیمیای است در دستگاه خود بریزید و آن را تحت فشار و حرارت قرار دهید، به زودی رسوب زیادی برای دستگاهتان به بار خواهد آمد و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.

البته بعضی از اسپرسو ساز‌ها یک فیلتر آب جوش دارند. اگر دستگاه شما این ویژگی را ندارد بهتر است یک فیلتر برای آن تهیه کنید.
  1. آشپزخانه‌تان را تمیز نگه دارید

اگر آشپزخانه‌تان کثیف، به هم ریخته و پر از بقایای مواد غذایی است ممکن است دستگاه شما هم از این موضوع آسیب ببیند. چگونه؟ حشرات، سوسک‌ها یا حتی موش‌ها ممکن است به آشپزخانه شما برای پیدا کردن غذا سرک بکشند. این آسیب‌ها ممکن است در روند طبیعی کار دستگاه شما اختلال ایجاد کند. در ضمن رعایت بهداشت کلی خود دستگاه نیز در اولویت اول می‌باشد.

  1. درباره‌ی دستگاه خود تحقیق و مطالعه کنید

اگر برای اولین بار از دستگاه اسپرسوساز خانگی استفاده می‌کنید، دفترچه راهنما و روش استفاده‌ی دستگاه را به دقت مطالعه کنید تا با تمام اجزا و بخش‌های دستگاه آشنا شوید. دانستن چگونگی استفاده و مراقبت درست از دستگاه اسپرسوساز از مشکلات احتمالی بعدی جلوگیری خواهد کرد.

  1.    دستگاه را عیب یابی کنید

با کمی مطالعه‌ی اینترنتی و دقت می‌توانید بفهمید مشکل از کجای دستگاه نشات می‌گیرد. همیشه مشکلات خیلی تخصصی برای دستگاه اسپرسوساز پیش نمی‌آید. در این صورت می‌توانید با برقراری تماس با مرکز فراز پشتیبان و بصورت تلفنی مشکل را حل کنید.

اما اگر عیب دستگاه به مراتب تخصصی‌تر بود می‌توانید پس از برقرای تماس برای اعزام کارشناسان فراز پشتیبان به محل منتظر بمانید. کارشناسان فراز پشتیبان با عیب یابی تخصصی و تعمیر در کمترین زمان ممکن می‌توانند سلامت دستگاه شما را برای استفاده‌های بعدی تضمین کنند.

سخن آخر

تاکید می‌کنیم تا می‌توانید از دستگاه اسپرسو‌سازخود به درستی استفاده و نگهداری کنید و همچنین به هنگام نیاز به تعمیرات اسپرسو ، از تعمیرات غیر تخصصی خودداری کنید تا لحظات خوش بیشتری را با دستگاه خود تجربه کنید.

مقالات خواندنی: 

مرکز تعمیر اسپرسو ساز

نکات طلایی برای تعمیر قهوه ساز!

ویژگی بهترین انواع دستگاه قهوه ساز

قهوه و قهوه ساز

راهنمای کامل نگهداری از قهوه ساز

مطالب مرتبط