تشخیص مشکل تخلیه ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی تان کف میدهد یا آب پس میدهد یکی از دو مشکل زیر را دارد:

۱٫آبکشی به طور صحیح و کامل انجام نمیشود.
۲٫آبکشی درست است و بعد از آن آب درست به لوله های فاضلاب هدایت نمیشود.

این دو مشکل به علل مختلفی رخ میدهند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

  • مسدود شدن لوله هایی که لباسشویی را به فاضلاب متصل میکنند
  • موادی جلوی فیلتر پمپ آب یا پروانه را گرفته اند
  • مشکل فنی پمپ آب
  • تسمه پاره یا شل
  • سوپاپ خراب
  • گرفتگی سیستم تخلیه

احتمالا بعضی از مشکلات را میتوانید خودتان رفع کنید اما قطعا خرابی پمپ آب نیازمند تماس با یک متخصص است.

ماشین لباسشوییتشخیص مشکل

ابتدا مطمئن شوید کتابچه راهنمای لباسشویی را بطور کامل مطالعه کرده اید . قسمت رفع ایرادات ممکن دلایل احتمالی مشکل تخلیه را توضیح داده باشد . برخی از ماشین لبباسشویی های مدرن تر مشکل دستگاه را با نمایش کدها به شما اعلام میکنند . اگجر پاسخ مشکل خود را در کتابچه راهنما نیافتید لبباسشویی را راه بیاندازید و در حین تخلیه لوله های پشتی را بررسی کنید.

مشکلات شلنگ تخلیه

اگر صدای پمپ دستگاه را میشنوید اما آبی از دستگاه خارج نمیشود به احتمال زیاد لوله های پشتی که دستگاه را به فاضلاب یا محل تخلیه متصل میکند به علت رسوبات یا تکه پارچه ها گرفته و مسدود شده . این مشکل بیشتر بعد شستشوی موارد خاصی مانند شستشوی یک قالیچه که پرز بسیار زیادی دارد رخ میدهد. یکی از علل دیگیری که ممکن است باعث مسدود شدن لوله شود این است که روی لوله جسم سنگینی قرار گرفته که مانع عبور کامل آب میشود.

برای بررسی سالم بودن لوله تخلیه آن را از دستگاه جدا کرده و داخل آن را بررسی کنید و مطمئن شوید آب به طور کامل و راحت از آن عبور میکند. راه ساده تر این است که داخل لوله را فوت کنید ببینید هوا به راحتی عبور میکند یا خیر.

اگر لوله تخلیه تان سالم است به احتمال زیاد مشکل در پمپ دستگاه است . اگر شلنگ تخلیه کهنه است و یا درست جا نمی افتد بهتر است شلنگ را تعویض کنید.

مشکلات پمپ آب

اگر در هنگام شستشو میشونید که آب تخلیه میشود اما صدای های اضافی به گوش میرسد به طوری که احتمالا تخلیه آب با زحمت و به سختی انجام میشود به احتمال زیاد تکه ای پارچه یا جسم دیگری مکانیزم پمپاژ را مختل کرده است . برای رفع این مشکا دستگاه را خاموش کرده آب آن را تخلیه کنید و پنل آن را بردارید تا بتوانید پمپ را بررسی کنید . گرفتگی و انسداد ممکن است در خود پمپ یا لوله منتهی به آن رخ داده باشد.

مطالب مرتبط