برنامه شستشوی ماشین لباسشویی

تمام بخش های مهم ماشین لباسشویی به صورت الکترکی کنترل می شود، از جمله درام داخلی، شیرها، پمپ و المنت گرمایی. برنامه ریز مثل رهبر یک ارکستر است که این قسمت ها را طی ترتیب از قبل مشخص شده فعال و یا غیرفعال می کند و روندی مشابه زیر دارد:

۱ . شما لباس هایتان را درون ماشین قرار می دهید; سپس شوینده را یا مستقیم درون محفظه شستشو و یا در مجرایی بالای ماشین می ریزید.

۲ . برنامه شستشوی مورد نظر را انتخاب می کنید و ماشین لباسشویی را روشن می کنید.

۳ . برنامه ریز شیرهای آب را باز می کند; در نتیجه آب و سرد و گرم وارد ماشین لباسشویی می شود و درام های داخلی و خارجی را پر می کند;  آب معمولا از بالا وارد می شود و از طریق مجرای شوینده وارد می شود; و هر شوینده ای که آنجا باشد را با خود وارد ماشین می کند.

۴ . برنامه ریز شیرهای آب را می بندد.

ماشین لباسشویی۵ . ترموستات دمای آب ورودی را اندازه می گیرد; اگر خیلی سرد باشد، برنامه ریز المنت گرمایی را روشن می کند; این کار درست شبیه کاری است که یک کتری برقی یا چای ساز انجام می دهد.

۶ . وقتی که آب به اندازه کافی داغ بود، برنامه ریز دارم داخلی را در جهت چپ و راست به گردش در می آورد; که باعث می شود لباس ها درون آب و کف متلاطم شوند.

۷ . شوینده کثیفی را از لباس شما می گیرد و آن را به آب می دهد.

۸ . برنامه ریز شیری را باز می کند تا آب از هر دو درام تخلیه شود. سپس پمپ را فعال می کند تا این آب را به بیرون هدایت کند.

۹ . برنامه ریز دوباره شیرهای آب را باز می کند تا آب تمیز وارد درام ها شود.

۱۰ . در تعمیر ماشین لباسشویی برنامه ریز درام داخلی را در جهت چپ و راست می چرخاند; در نتیجه آب تمیز لباس ها را آبکشی می کند; هر دو درام را خالی می کند و این فرآیند را چندین بار تکرار می کند تا تمام کف از لباس ها شسته شود.

۱۱ . وقتی لباس ها آبکشی شدند، برنامه ریز درام داخلی را با سرعت بسیار بالایی می چرخاند; حدود ۸۰ مایل بر ساعت (۱۳۰ کیلومتر بر ساعت); لباس ها به سمت جداره درام داخلی پرت شده و به آن می چسبند، اما آبی که درون لباس ها است به اندازه کافی کوچک هست که از سوراخ های ریز درام داخلی عبور کند و وارد درام خارجی شود; این چرخش درست مثل یک سانتریفیوژ عمل می کند و با اینکار لباس های شما را خشک می کند.

۱۲ . پمپ آب باقیمانده در درام خارجی را تخلیه می کند و چرخه شستشو به پایان می رسد.

۱۳ .  شما لباس هایتان را از آن خارج می کنید و از تمیزی آن ها شگفت زده می شوید!

۱۴ . اما هنوز مشکلی به نام خشک کردن لباس های مرطوب وجود دارد که باید راهی برای آن یافت.

مطالب مرتبط