بررسی ماشین های لباس شویی بوش (بروزرسانی ۲۰۱۸)

ماشین لباس شویی جزو وسایل کاربردی در منزل بوده که می توان از آن به عنوان سرمایه گذاری طولانی مدت یاد کرد.

در واقع خرید ماشین لباس شویی از برند یا مارکی که ضمانت عملکرد درست و اطمینان عمر طولانی تر را به شما بدهد، ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

بنابراین نباید از ضرورت و اهمیت تحقیقات لازم و کافی، قبل از خرید هر نوع ماشین لباس شویی غافل شویم.

در این مطلب به یکی از بزرگ ترین و خوش نام ترین برندهای عرصه ی تولید ماشین لباس شویی در جهان، یعنی بوش می پردازیم.

کارخانه ای آلمانی که در حال حاضر در کشور استرالیا و با پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا، مشغول به کار است.

زمانی که صحبت از ماشین لباس شویی می شود، بی شک نام ماشین لباس شویی بوش در راس همه ی برندها قرار می گیرد.

که البته نباید از این موضوع غافل شد که برند بوش در تولید سایر لوازم خانگی از جمله ماشین ظرف شویی و اجاق گاز و… نیز سرآمد سایر برندهای موجود در بازار است.

زادگاه بوش نیز، مثل بیشتر برندهای معروف دنیا، کشور آلمان است، با این تفاوت که بر خلاف قیمت های بالای برندهای رقیبی چون miele، ماشین لباس شویی بوش قیمت بالایی نداشته و شما می توانید با صرف هزینه ای منطقی و به صرفه، صاحب یک ماشین لباس شویی با کیفیت بالا شوید.

گنجایش و ظریفت ماشین لباس شویی بوش از ۷ کیلو گرم تا ۹ کیلو گرم بوده که این مقدار برای +۴ نفر بسیار مناسب است و با مدل های سری ۴ و سری ۶ و سری ۸ در بازار عرضه می شود.

علاوه بر تمام فاکتورهایی که بوش را تبدیل به یک ماشین لباس شویی کاملا قابل اعتماد کرده است، ویژگی های دیگری نیز دارد که باعث می شود آسیب کمتری به لباس های شما برسد.

از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تکنولوژی پاک کنندگی فوق العاده:

این سیستم با تنظیم درجه ی حرارت آب در سطح ۷۷_۹۹ درجه سانتی گراد، موجب از بین رفتن ۹۹ درصد از باکتری های معمول و موجود در البسه می شود.

سیستم توزیع مقدار مواد شوینده (i_DOS)

این تکنولوژی مقدار مواد شوینده ی دریافتی را با توجه به حجم لباس ها و میزان آبی که وارد ماشین لباس شویی می شود، تنظیم می کند.

این سیستم علاوه بر کاهش هدر رفت و اسراف مواد شوینده، موجب می شود رده های ناشی از مواد شوینده، به مقدار کمتری بر روی لباس ها باقی بماند.

چرخش بی صدا:

در سیستم جدید ماشین لباس شویی بوش، با جایگزینی آهن رباهای قوی و پایدار به جای بروس های کربنی قدیمی، صدای ماشین لباس شویی به مقدار زیادی کاهش یافته است.

بروس های قدیمی، هنگام چرخش سر و صدای فروان و بلندی ایجاد می کردند.

تکنولوژی سنسور تنظیم بار:

در سیستم ماشین های لباس شویی قدیمی باید تا زمانی که لباس ها به حجم قابل ملاحظه ای برای شستشو برسند صبر می کردیم، تا با شسشتن یک باره ی آن ها در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کنیم.

ولی امروزه با خرید ماشین لباس شویی بوش و تکنولوژی سنسور تنظیم بار آن، می توان با خیال راحت و بدون توجه به حجم لباس های داخل ماشین، مطمئن بود که این ماشین لباس شویی آب، برق و مواد شوینده را متناسب با حجم البسه داخل ماشین مصرف می کند.

تنظیم زمان شستشوی مورد دل خواه (برنامه تنظیم شستشو)

برنامه ذکر شده به شما این امکان را می دهد تا زمان شستشوی لباس ها را به گونه ای انتخاب و تنظیم کنید که تا ۵۰ درصد انرژی کمتر مصرف شود و در نتیجه، زمان شستشوی لباس ها نیز تا ۶۵ درصد کاهش می یابد.

شستشوی طولانی مدت لباس ها و مصرف انرژی فروان، یکی از بزرگ ترین مشکلات ماشین های لباس شویی قدیمی است.

تعیین چرخه زمانی برای شستشوی بسیار سریع و پر قدرت

ماشین لباس شویی بوش قابلیت شستشوی بسیار سریع در بازه زمانی ۱۵ یا ۳۰ یا ۶۰ دقیقه را دارد.

دیواره های ضد لرزش:

این تکنولوژی، لرزش ها و تکان های ماشین لباس شویی را تنظیم کرده و موجب استقرار بیشتر و بهتر ماشین می شود.

این سیستم، موجب کاهش قابل ملاحظه صدای ماشین لباس شویی هنگام شستشوی لباس ها با سرعت چرخش بالا خواهد.

ماشین لباس شویی سری ۴ Bosch WAE22466AU  ۷kg

لباسشویی بوشماشین لباس شویی سری ۴ بوش، در سیستم امتیاز دهی WELS از نظر میزان مصرف انرژی و هم چنین میزان آب مصرفی، ۴ ستاره را از آن خود کرده است.

این ماشین با ۲ سال وارانتی و خدمات پس از فروش ماشین لباس شویی بوش، قابلیت شستن ۷ کیلوگرم لباس را داشته و بیشتر از ۱۰ عملکرد متفاوت برای آن برنامه ریزی شده است.

از جمله این عملکردها می توان به توانایی تنظیم و کم کردن میزان آب مصرفی هنگام شستشو، بیشترین سرعت چرخش تا ۱۱۰۰ دور در دقیقه و کم بودن هزینه برق سالانه آن اشاره کرد.

ماشین لباس شویی بوش مدل WAN22120AU  ۷٫۵kg

لباسشویی بوشاین مدل که، از سری ۴ ماشین های لباس شویی بوش بوده و برای شستشوهای خیلی سریع و راحت طراحی شده، قابلیت شستشوی سریع در بازه های زمانی ۱۵، ۳۰ و ۶۰ دقیقه را دارد.

این ماشین لباس شویی برای خانواده های کوچک، کم جمعیت و پر مشغله ای که همیشه با مشکل کمبود وقت برای شستشوی لباس ها مواجه هستند، بسیار مناسب بوده و امکان شستشوی ۲ کیلوگرم لباس نسبتا کثیف را در مدت زمان ۱۵ دقیقه برای شما فراهم می کند.

در واقع این مدل یک لباس شویی ایده آل برای شستن البسه کودکان، از جمله لباس مدرسه ی آن هاست.

بیشترین سرعت چرخش این ماشین، همانند مدل قبلی ۱۱۰۰ دور در دقیقه بوده و برای میزان مصرف انرژی نیز ۴ ستاره از طرف مردم دریافت کرده است.

اما میزان آب و برق مصرفی سالیانه این مدل، نسبت به مدل قبل نسبتا بیشتر است.

 

سری ۶ ماشین های لباس شویی بوش:

سری ۶ بوش شامل ۳ مدل متفاوت ماشین لباس شویی است، که هر سه نوع آن با گنجایش ۸ کیلو گرم بار طراحی شده اند.

ویژگی های مثبت این سه مدل، از جمله سرعت چرخش بالاتر و برنامه ریزی های بیشتر در راستای عملکرد بهتر، موجب اندکی افزایش قیمت در آن ها شده و انتظار می رود، با وجود افزایش ظرفیت در این سه مدل ماشین لباس شویی، کارایی و به صرفه بودن آن، به همان شکل قبلی باقی بماند.

لباسشویی بوشتمام مدل های سری ۶ بوش، بدون تفاوت در قیمت و ویژگی های اصلی و کلیدی، اندکی تغییرات و تفاوت جزیی با یک دیگر دارند.

دو مدل اول سالانه ۳۰۰ کیلو وات ساعت انرژی مصرف کرده و هزینه های جاری آن ها کمی کمتر از مدل قبلی ماشین لباس شویی بوش است.

مدل سوم دارای رتبه ۴.۵ ستاره از WELS و ۴ ستاره برای مصرف انرژی است.

هر چند که با افزایش سرعت چرخش ماشین لباس شویی، میزان آب مصرفی آن نیز افزایش می یابد، ولی این ماشن ها هم چنان و به طور کلی، بهتر از انواع قدیمی و سطلی هستند.

همچنین لازم به ذکر است چند برنامه ریزی بیشتر برای بهینه سازی شستشو در مدل اول WAT24261AU و یک برنامه ریزی بیشتر تحت عنوان مراقبت آسان در مدل دوم WAT24220AU وجود دارد.

با وجود این تغییرات جزیی، می توان گفت که این سه مدل ماشین لباس شویی بوش تفاوت چندانی با یک دیگر نداشته و می توانید با اطمینان خاطر از این که لباس های شما با دقت و پاکیزگی یکسان شسته خواهد شد، هر یک از این مدل ها را انتخاب و خریداری کنید.

ماشین لباس شویی بوش سری ۸: WAW32640AU 8.5kg

لباسشویی بوشاین مدل، پرچم دار سری ماشین های لباس شویی بوش بوده و ویژگی های فراوانی دارد .

از جمله ویژگی های این مدل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرخش آرام

چرخه ای بسیار کارآمد و آرام با گارانتی ۱۰ ساله و خدمات پس از فروش لباس شویی بوش

بهینه سازی مصرف انرژی:

برنامه ریزی های کاربردی این مدل به شما امکان شستشوی لباس با میزان ۵۰ درصد کمتر اتلاف انرژی را می دهد.

سیستم ضد لک:

این سری از ماشین های لباس شویی بوش، با تنظیم درجه حرارت آب و سرعت چرخش، به طور اتوماتیک رگه های به جا مانده از مواد شوینده را از روی لباس پاک می کند.

سیستم توزیع مقدار مواد شوینده idos

این تکنولوژی مقدار مواد شوینده ی دریافتی را با توجه به حجم لباس ها و میزان آبی که وارد ماشین لباس شویی می شود، تنظیم می کند.

در نتیجه با این سیستم علاوه بر کاهش هدر رفت و اسراف مواد شوینده، در پایان هر شستشو لباس هایی بدون لک و تمیز خواهید داشت.

این مدل از ماشین های لباس شویی بوش امتیاز ۴.۵ ستاره را از نظر مصرف بهینه انرژی و آب دریافت کرده و حداکثر سرعت چرخش آن ۱۶۰۰ دور در دقیقه است.

ماشین لباس شویی بوش مدل WAW28640AU  ۹kg

لباسشویی بوشبوش در مدل WAW28640AU خود، ظرفیت بار ماشین لباس شویی را تا ۹ کیلو گرم افزایش داده است. اگر شما خانواده ای بزرگ متشکل از ۴ نفر یا تعداد نفرات بیشتر هستید، به احتمال زیاد این مدل را بپسندید و برای خرید آن اقدام کنید.

حداکثر سرعت چرخش این ماشین لباس شویی ۱۴۰۰ دور در دقیقه بوده که فقط کمی کمتر از مدل ۸.۵ کیلو گرمی قبلی است.

با این حال، به جز فضای اضافی و سرعت چرخش، بیشتر مشخصات و ویژگی های این مدل، همانند مدل قبلی بوده و به شما این امکان را می دهد که یک لباس شویی مناسب با امکانات عالی برای منزل خود داشته باشید.

 

Bosch HomeProfessional Bosch WAY32891AU  ۹kg

 

لباسشویی بوشاین ماشین لباس شویی از سری مدل های ۹ کیلو گرمی بوش بوده که امکانات آن اندکی بهتر شده است.

که از جمله این امکانات  می توان به بهبود واشرهای ماشین لباس شویی، تعبیه نور داخل ماشین، حداکثر سرعت چرخش ۱۶۰۰ دور در دقیقه و چندین ویژگی دیگر چون امکان شستشوی لباس های تیره، پرده و… اشاره کرد.

این مدل نیز مشابه مدل های قبلی، مجهز به سیستم کنترل تعادل و بالانس، میزان کف، میزان آب و برق مصرفی بوده و شامل خدمات پس از فروش لباس شویی بوش، توسط نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش ماشین لباس شویی بوش می شود.

آیا خرید ماشین لباس شویی بوش کاری هوشمندانه و به صرفه است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به نوع مهندسی، تکنولوژی و ابتکار، بوش یک ماشین لباس شویی کاملا قابل اطمینان است.

هم چنین میزان مصرف مواد شوینده، آب و انرژی توسط ماشین لباس شویی بوش، نشان از این نکته ی مهم و اساسی دارد که قرار نیست با شستشوی لباس هایتان آسیبی به محیط زیست و کره زمین بزنید.

با این که قیمت ماشین های لباس شویی بوش از برخی برندهای رقیبش بیشتر بوده، اما هم چنان جزو اولین انتخاب های خریداران ماشین لباس شویی است.

با وجود این که بوش بیشتر کارخانه های خود را از کشور آلمان انتقال داده است، اما هم چنان می توانید با اطمینان خاطر، یک ماشین لباس شویی با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کرده، و به صورت آنلاین امتیازهای گرفته شده توسط مشتریان را چک کرده و با توجه به آن خرید خود را انجام دهید.

آیا خریداران از خرید ماشین لباس شویی بوش راضی هستند؟

در سال ۲۰۱۸ خریداران استرالیایی از پنج ستاره ی امتیاز مربوط به ماشین های لباس شویی درب جلو، چهار ستاره به ماشین لباس شویی بوش داده اند.

فراز پشتیبان به عنوان یکی از معتبرترین مراکز خدمات پس از فروش  و تعمیرات ماشین های لباس شویی، پاسخگوی سوالات شما عزیزان در رابطه با خرابی و تعمیرات ماشین لباس شویی خواهد بود.

مطالب مرتبط