برای نصب ماشین لباسشویی باید از کجا شروع کنیم؟

یکی از مسائل مهم در رابطه با انواع لوازم خانگی موضوع نصب و راه اندازی آنها می باشد. در صورتی که در مرحله نصب و راه اندازی لوازم خانگی درست عمل نکنید ممکن است موجب به وجود آمدن مشکل در دستگاه شوید. یکی از لوازم خانگی که نصب آن نیاز به دقت و رعایت نکات مختلف دارد ماشین لباسشویی می باشد. در این مطلب قصد داریم تا آموزش جامعی را در مورد نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ارائه کنیم.

طریقه نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی

اولین کاری که در مورد نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی باید انجام دهید; که مناسب ترین مکان را برای قرار دادن ماشین لباسشویی در آنجا انتخاب کنید; این مکان می تواند در هر خانه ای متفاوت باشد; در برخی خانه ها ماشین لباسشویی در آشپزخانه قرار دارد; و در برخی خانه ها در حمام یا رختکن حمام قرار می گیرد; اما به طور کلی هر مکانی را که برای قرار گرفتن ماشین لباسشویی انتخاب می کنید باید کاملا صاف و هموار بوده و شیب نداشته باشد; همچنین باید دسترسی به آب و گرم و همچنین دسترسی به پریز برق به سهولت امکان پذیر باشد; دقت کنید که ماشین لباسشویی باید از لوازمی مانند رادیاتور، اجاق گاز و… که تولید گرما می کنند دور باشد; بعد از اینکه مکان مناسب برای قرارگیری ماشین لباسشویی انتخاب شد نوبت به مرحله بعدی می رسد.

در این مرحله باید پایه های ماشین لباسشویی را تنظیم کنید; پایه های مذکور در زیر ماشین لباسشویی قرار گرفته اند; و تعداد آنها ۴ عدد می باشد; بسیار مهم است که پایه های ماشین لباسشویی به خوبی تنظیم شوند; تا وزن ماشین لباسشویی به طور متناسب روی هر ۴ پایه قرار بگیرد; و اصطلاحا کالیبره شود; با چرخاندن پایه های ماشین لباسشویی در جهت عقربه های ساعت و برعکس آن می توانید نسبت به تراز کردن ماشین لباسشویی اقدام کنید; دقت کنید که تراز نبودن ماشین لباسشویی می تواند باعث ایجاد ایراد در ماشین لباسشویی شود پس در انجام این کار حوصله به خرج دهید.

راه اندازی ماشین لباسشویی

در اینجا نوبت به اتصال لوله های آب به ماشین لباسشویی می رسد; اگر از قبل یک ماشین لباسشویی داشته اید; و در حال حاضر قصد دارید که ماشین لباسشویی جدیدتان را در همان محل قبلی قرار دهید; تنها کافی است که لوله های آب را به درستی به شیرهای آب وصل نمایید; اما اگر قصد دارید ماشین لباسشویی را در جایی جدید قرار دهید; ابتدا لازم است که لوله کشی آب سر و گرم را برای محل مورد نظرتان انجام داده باشید; بعد از انجام این کار می توانید به سادگی شلنگ های آب را به شیرهای آب وصل کنید; دقت کنید که شلنگ های آب سرد و گرم را به درستی به شیرهای مربوط به خود وصل کنید; در پایان این مرحله با باز کردن شیر آب می توانید از عدم وجود نشتی آب اطمینان حاصل نمایید.

راه اندازی ماشین لباسشویی

در پایان کافی است که شلنگ تخلیه آب را نصب نمایید; با توجه به اینکه ماشین لباسشویی را در کجا قرار داده اید می توانید محل قرار گرفتن شلنگ تخلیه را مشخص کنید; مثلا اگر ماشین لباسشویی را در کنار سینک ظرفشویی قرار داده باشید; می توانید شلنگ تخلیه آب را به اتصالات تخلیه زیر سینک متصل کنید; اما اگر ماشین لباسشویی شما در جایی مانند حمام قرار گرفته باشد کار راحت تر بوده و نیازی به نصب آن نخواهید داشت; حتما بعد از پایان تمام مراحل نسبت به تست ماشین لباسشویی اقدام کنید تا خیالتان از بابت عدم وجود نشتی راحت شود.

اگر در نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی مشکل دارید می توانید با مراکز سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید. فراز پشتیبان یکی از این مراکز تعمیر ماشین لباسشویی است که خدمات سریع و باکیفیتی را در زمینه نصب ماشین لباسشویی و تعمیر ماشین لباسشویی ارائه می کند.

مطالب مرتبط