آیا باید ماشین لباسشویی گران قیمت بخریم؟

خرید لوازم خانگی همواره جزو مهم ترین خریدهای هر خانواده ای است و دقت در آن می تواند موجب یک عمر راحتی باشد. یکی از این لوازم خانگی ماشین لباسشویی است. در خرید ماشین لباسشویی همواره این سوال وجود دارد که آیا باید یک ماشین لباسشویی گران قیمت بخریم تا از کیفیت مناسب شست و شوی لباس ها را بهره مند شویم؟ در ادامه نکاتی را که باید در خرید ماشین لباسشویی مد نظر قرار دهید را توضیح خواهیم داد.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی

برای اینکه یک ماشین لباسشویی خوب و مناسب را تهیه کنید حتما لازم نیست که نوع گران قیمت آن را خریداری نمایید. تنها کافی است نکاتی را که در ادامه مطلب می آید را رعایت نمایید تا یک ماشین لباسشویی مناسب و باکیفیت را انتخاب نمایید.

برچسب انرژی ماشین لباسشویی

شاید بتوان مهم ترین نکته در خرید ماشین لباسشویی را به استاندارد بودن و برچسب انرژی آن مربوط دانست. با توجه به اینکه ماشین لباسشویی در هر هفته یکی دو بار مورد استفاده قرار می گیرد باید از گرید انرژی قابل قبولی بهره مند باشد تا مصرف انرژی آن در کمترین حد ممکن قرار بگیرد.

خرید ماشین لباسشوییظرفیت ماشین لباسشویی

قبل از خرید ماشین لباسشویی باید حتما مشخص کنید که ظرفیت مورد نیاز شما برای شست و شوی لباس ها به چه میزان است زیرا ماشین های لباسشویی دارای ظرفیت های مختلفی هستند که همین موضوع در قیمت و همچنین مصرف آب و انرژی آنها اثر می گذارد. تعیین ظرفیت ماشسین لباسشویی باید بر اساس تعداد اعضای خانواده باشد.

برنامه های ماشین لباسشویی

در صورتی که ماشین لباسشویی انتخابی شما دارای برنامه های متنوع برای شست و شو باشد کار شست و شوی لباس بسیار ساده تر و کم هزینه تر خواهد شد. از مهم ترین این برنامه ها می توان به برنامه شست و شوی متناسب با جنس و حجم لباس ها اشاره داشت. برخی از ماشین های لباسشویی نیز امکان تنظیم برنامه های دلخواه را به شما می دهند که این نیز یک مزیت محسوب می شود.

خرید ماشین لباسشوییخشک کن ماشین لباسشویی

یکی از ویژگی های مهم هر ماشین لباسشویی مربوط به خشک کن آن می شود. سرعت خشک کن یکی از این موارد است که بر اساس دور در دقیقه تعیین می شود. همچنین شما می توانید انتخاب کنید که لباس هایتان خشک شوند یا نیمه خشک! بنابراین اگر زمان خشک سازی لباس ها و همچنین میزان خشک شدن آنها برایتان اهمیت دارد به خشک کن ماشین لباسشویی نیز توجه کنید. ضمنا دقت داشته باشید که دور خشک کن ماشین لباسشویی های ایرانی و خارجی با یکدیگر متفاوت است.

مصرف آب ماشین لباسشویی

با توجه به وضعیت بحران آبی که در کشورمان وجود دارد و همچنین افزایش هزینه های آب مصرفی باید دقت کنید که ماشین لباسشویی مورد نظر شما مصرف آب پایینی داشته باشد. به عنوان مثال ماشین های لباسشویی که درب آنها در جلوی آنها قرار دارد نسبت به ماشین های لباسشویی که درب آنها در قسمت بالایی قرار دارد آب کمتری را مصرف می کنند. همچنین وجود برنامه تشخیص حجم لباس باعث خواهد شد که ماشین لباسشویی آب کمتری را مصرف نماید. پس در انتخاب ماشین لباسشویی به مصرف آب دستگاه نیز دقت کنید.

گارانتی ماشین لباسشویی

ممکن است شما بدشانس باشید و دقیقا یک روز پس از خرید ماشین لباسشویی متوجه وجود مشکل در آن شوید. بنابراین توجه به گارانتی و خدمات تعمیر ماشین لباسشویی از دیگر نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی می باشد. توجه به این نکته مهم است که خدمات تعمیر ماشین لباسشویی مد نظر شما از پشتیبانی خوبی برخوردار باشد و مراکز معتبر تعمیر ماشین لباسشویی مورد نظر در شهرهای مختلف کشور وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط