آیا بازوهای پاششی ماشین ظرفشویی به خوبی کار نمی کنند؟

در تعمیر ماشین ظرفشویی اگر ماشین ظرفشویی شما در گذشته به خوبی کار می کرده است; و ناگهان ظرف های شما پس از تکمیل چرخه های ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز نمی‌شوند، به چرخش بازوهای پاششی در طی چرخه شستشو گوش دهید; این بازوها معمولاً در زیر ماشین ظرفشویی و در بالای قفسه ظرفها قرار دارند; اگر بازوهای پاششی به صورت ضعیف گردش می کنند یا اصلا نمی چرخند، ماشین ظرفشویی را خاموش کنید; و اجازه دهید تا سرد شوند; اطمینان یابید که هیچ چیزی مانع از چرخیدن این بازوها نمی شود. ببینید که آیا به صورت آزادانه گردش می کنند یا خیر; اگر اینگونه نبود، پیچ های درپوش ظرف یا پیچ توپی را باز کنید و این بازوها را خارج کنید; آسترها را بررسی کنید; اگر پوسیده شده باشند، آسترهای جدیدی را سفارش دهید و آنها را نصب کنید;

اگر بازوها به صورت آزادانه می چرخند، مشکل احتمالاً مربوط به گرفتگی سوراخ های پاشش کننده آنها توسط املاح آب باشد;
برای پاک کردن بازوهای پاششی پایین، قفسه ظرف های پایین را بردارید و از یک سیم سخت برای پاک کردن سوراخ های موجود در بازویی استفاده کنید.
شما می توانید بازوی پاششی بالایی را بدون بیرون آوردن آن تمیز بکنید; دوباره از یک سیم سخت برای پاک کردن سوراخ های پاششی آن استفاده کنید.

ماشین ظرفشوییتعمیر ماشین ظرفشویی در حالتیکه ظروف شیشه ای دارای لکه هستند؟

اگر ظروف شیشه ای شما پس از چرخه کامل شستشو دارای لکه هستند; مقدار و نوع شوینده و نیز دمای آب آبگرمکن را تنظیم کنید; و با این کار احتمالاً مشکل حل می شود; اما پیش از اینکه هر کدام از این کارها را انجام دهید، یک افزودنی شستشو  ( مانند Jet-Dry) را به مخزن شستشو اضافه کنید تا عمل شویندگی آب بهبود یابد.
سپس شما بایستی بررسی کنید که آیا لکه چسبیده به ظرف قابل پاک کردن یا دائمی است; برای انجام اینکار، ظرف را در سرکه سفید رقیق به مدت پانزده دقیقه قرار دهید. یا، ظرف را آب گرم بشویید و ماده شوینده ماشین ظرفشویی را غلیظ کنید; یا از شوینده درای فسفات بالا Glisten یا Glass Magic استفاده کنید.

اگر لکه پاک شد، احتمالاً ناشی از مواد معدنی آب سخت، مقدار نامناسب شوینده یا دمای نامناسب آب است; لکه های دائمی معمولاً بخاطر ترکیبی از آب نرم و شوینده یا حرارت بالا ناشی می شوند; اگرظروف شیشه ای دارای لکه های دائمی هستند، هیچ کاری از دست شما برای تمیز کردن دوباره آنها بر نمی آید; اما در آینده می توانید با انجام مراحل زیر از لکه دار شدن ظروف شیشه ای خود جلوگیری کنید;

۱٫ اطمینان حاصل کنید که آب گرم وارد شونده به ماشین ظرفشویی بیشتر از ۱۴۰ درجه فارنهایت نباشد; از تنظیمات بسیار گرم مانند “Power Scrub,”  استفاده نکنید و از چرخه خشک کردن “Energy Saver” استفاده کنید.
۲٫ مقدار ماده شوینده را تنظیم کنید; ابتدا از مقدار کمی بیشتر و سپس مقادیر کمتر را امتحان بکنید.
۳٫ ظرف های خود را  قبل از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی نشویید; در واقع ذرات غذایی در ظروف به مواد شوینده و مواد خشک کننده در تمیزی بهتر کمک می کنند.

بعد از بررسی موارد فوق برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود و در صورت عدم نتیجه گیری با تعمیرکاران متخصص ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط