اشتباهاتی که بازدهی ماشین ظرفشویی را کم می کند

در سال های اخیر استفاده از ماشین ظرفشویی بیشتر شده است چرا که آمار جمعیت خانم های شاغل در بیرون از منزل در حال افزایش است. در نتیجه این وسیله نقش مهمی برای این افراد دارد. به همین دلیل نه تنها باید ظرفشویی از برند معتبر خریداری شود بلکه باید  به درستی از آن استفاده نمود تا سلامت ماشین ظرفشویی حفظ شود. متاسفانه بعضا خواسته و یا ناخواسته اشتباهاتی را مرتکب می شوند که نه تنها باعث می شود کارایی ماشین ظرفشویی و کیفیت شست و شو پایین بیاید بلکه می تواند منجر به خرابی ماشین ظرفشویی و کم شدن عمر مفید دستگاه نیز بشود. با توجه به اهمیت این موضوع کارشناسان ما در شرکت فراز پشتیبان لازم دانستن که در راستای آموزش مشتریان، مقاله ای را پیرامون اشتباهات متداول در استفاده از ظرفشویی تدوین و در اختیار کاربران قرار دهند.

ماشین ظرفشویی۱- عدم توجه به ظرفیت ماشین ظرفشویی

فرض کنیم که شما یک ظرفشویی ۶ نفره خریده اید به این معنا که باید ست ظروف برای شش نفر داخل آن قرار گیرد حال اگر شما بیشتر از این مقدار تعریف شده در داخل ظرفشویی ظرف قرار دهید نه تنها کیفیت شست و شو پایین می آید بلکه به موتور ظرفشویی فشار زیادی وارد می شود چرا که باید بیشتر از حد توان خود کار کند تا تمامی ظروف شسته و تمیز شوند. این بدان معناست که اگر قرار است این ظرفشویی ۱۰ سال کار کند شما با این عمل چند سال از عمر مفید ماشین ظرفشویی را کم خواهید کرد.

۲- باقی ماندن غذا بر روی ظروف

قبل از این که ظروف را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید باید باقیمانده های درشت غذا را پاک کنید چرا که ماشین ظرفشویی قادر نخواهد بود آن را حذف کند در نتیجه هم ظروف به خوبی شسته نمی شوند و هم این که آبپاش ها باید با قدرت بیشتری آب به ظروف بپاشند تا این تکه ها از بین روند.

۳- استفاده از ماشین ظرفشویی دستی

همان گونه که می دانید برای ظرفشویی باید از شوینده های مخصوص استفاده نمود. اگر از شوینده های دستی استفاده شود کف زیادی داخل ظرفشویی ایجاد خواهد شد که امکان نشت کردن از درب ماشین ظرفشویی هم وجود دارد به علاوه این که ماشین ظرفشویی باید بیشتر کار کند تا تمامی کف ها از بین بروند.

۴- استفاده بیش از حد از شوینده ها

در ظرفشویی برنامه هایی وجود دارد که شما متناسب با درجه کثیف بودن ظروف باید از این برنامه ها استفاده کنید. از نظر میزان مصرف شوینده نیز شما باید متناسب با هر برنامه همان میزان شوینده که در دفترچه راهنما ذکر شده است، استفاده کنید. استفاده بیش از حد از ماده ظرفشویی باعث می شود ماشین ظرفشویی بیشتر از حد معمول کار کند تا این مواد از روی ظروف پاک شوند در نتیجه نه تنها کیفیت شست و شو افت می کند بلکه شما با این کار موتور ظرفشویی را تحت فشار قرار می دهید.

تمامی نکات فوق به نحوی عمر مفید ظرفشویی را کم می کند و در نتیجه به مرور زمان خرابی های در وسیله ایجاد شده که نیاز به تعمیر آن ها ضروری است. شرکت فراز پشتیبان با تعمیرکاران ماهر و خبره خود در زمینه تعمیر انواع برندهای ماشین های ظرفشویی آماده خدمت رسانی به مشتریان هستند و همواره تاکید می کنند که حفظ سلامت ظرفشویی بهتر از تعمیر عیوب رخ داده است.

مطالب مرتبط