راهنمای استفاده صحیح از ماشین لباسشویی

اغلب افراد گمان می کنند که اگر برای خرید ماشین لباسشویی به سراغ برندهای معتبر بروند وسیله آن ها هیچ گاه عیب پیدا نخواهد کردم اما لازم است بیان کنیم که اگر طرز استفاده صحیح ازماشین لباسشویی را ندانید حتی بهترین برند ماشین لباسشویی را خراب خواهید کرد. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله لازم دانستیم که در این مقاله به بررسی نحوه استفاده از ماشین لباسشویی بپردازیم.

خرید ماشین لباسشویی
خرید ماشین لباسشویی

۱- توصیه می کنیم که ماشین لباسشویی را در یک روز چندبار روشن نکنید; و یا این که در زمان های نزدیک به هم از آن استفاده نکنید; چرا که در این صورت فشار  زیادی به موتور ماشین لباسشویی وارد شده و عمر آن کوتاه می شود.

۲- هموراه وزن لباس ها باید با وزن تعریف شده برای ماشین لباسشویی برابر باشد; برای مثال اگر ماشین لباسشویی ۵ کیلویی حتما باید به همان اندازه داخل دیگ شست و شو لباس بریزید; لباس های کمتر و و یا بیشتر از این مقدار به موتور ماشین لباسشویی فشار وارد کرده و عمر دستگاه را کم خواهد کرد; به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از خرید ماشین لباسشویی ابتدا نیاز خود را تعیین کنید; اگر می دانید که ماشین لباسشویی ۷ کیلویی برای شما زیاد بوده; و باید لباس های خود را جمع کنید تا به این وزن برسد در نتیجه از خرید خود انصراف دهید.

۳- برای هر ماشین لباسشویی برنامه های مختلفی تعریف شده است; که براساس میزان کثیفی لباس ها و همچنین جنس آن ها باید برنامه مناسب را انتخاب کرد; اگر شما از دستورالعمل این برنامه ها آشنا نباشید; به دلیل انتخاب نادرست استهلاک زیادی را به ماشین لباسشویی وارد خواهید کرد; برای مثال فرض کنیم که لباس های شما بسیار کثیف است; اما برنامه ای را انتخاب کرده اید که مخصوص لباس هایی است که کثیفی زیادی ندارند; در این صورت هم کیفیت شست و شو پایین می آید; و هم موتور ماشین لباسشویی باید فشار زیادی را تحمل کند در نتیجه در مدت کوتاهی خراب خواهد شد.

۴- مهمترین معیار انتخاب یک ماشین لباسشویی خوب، برچسب انرژی روی آن است; که در زمان خرید ماشین لباسشویی دقت کنید; وسیله شما کمترین انرژی را مصرف کند; این فاکتور نه تنها از نظر میزان مصرف برق بلکه از نظر سلامت ماشین لباسشویی هم بسیار مهم است.

۵- هر وسیله برقی باید هر از گاهی تمیز شود; تا قطعات آن سالم مانده و عمر طولانی داشته باشد; در مورد ماشین لباسشویی نیز باید هر چند وقت یکبار دیگ ماشین لباسشویی را جرم گیری و رسوب زدایی کنید; تا دیگ تمیز بماند; در غیر این صورت به دلیل مسدود شدن منافذ دیگ ماشین لباسشویی، علاوه برای افت کیفیت شست و شو فشار زیاید که به موتور برای شستن وارد می شود عمر وسیله را کم خواهد کرد.

۶- حتما ماشین لباسشویی خود را به شیر آب گرم وصل کنید; تا اگر برنامه ای را انتخاب کردید که نیاز به آب گرم داشت، ماشین لباسشویی فشار زیادی را برای افزایش دمای آب تحمل نکند.

۷- به هیچ عنوان انواع شوینده ها را با هم مخلوط نکنید; چرا که ممکن است برای دیگ شست و شو اثر خورندگی داشته باشد.

مطالب مرتبط