چطور از ماشین لباسشویی خود مراقبت کنید(قسمت دوم)

۵ . ماشین را تراز نگه دارید

اینکه تعمیر ماشین لباسشویی شما کف و دیوارهای محلی که قرار دارد را بلرزاند، غیرعادی است. اگر ماشین شما دقیقا تراز نباشد، و هر چهار پایه آن روی زمین قرار نداشته باشد، ممکن است به سمت عقب یا جلو و یا اطراف حرکت کند و لرزش های شدیدی داشته باشد.

بهترین حالت آن است که تا حد ممکن ماشین به کف زمین نزدیک باشد. هرچه ماشین به کف زمین نزدیکتر باشد، لرزش کمتری دارد. پایه های جلویی را می توان با مهره قفل شونده تنظیم کرد. پایه ها را در ارتفاع مناسبی تنظیم کنید و مهره های قفل شونده را تا بدنه ماشین سفت کنید به گونه ای که پایه ها نتوانند بچرخند. بعضی از مدل ها، پایه های قابل تنظیمی نیز در پشت ماشین دارند. می توانید روند مشابهی را هم برای تنظیم آن ها در پیش بگیرید.

معمولا ماشین ها پایه های پشتی با تنظیم خودکار دارند. برای انجام اینکار از کسی کمک بگیرید. ماشین را به سمت جلو و روی پایه های جلویی کج کنید به گونه ای که پایه های پشتی سه تا چهار اینچ از کف فاصله بگیرند. وقتی شما ماشین را دوباره روی چهار پایه اش قرار دهید، پایه ها باید به طور خودکار تنظیم شوند. اگر متوجه شدید که تراز نشدند، دوباره ماشین را به جلو کج کنید و با دسته چکش به پایه های پشتی ضربه بزنید تا آزاد شوند. گزینه دیگر آن است که پایه های پیچی ترازکننده بخرید که به کاهش سر و صدا هم کمک می کنند.

ماشین لباسشویی۶ . ماهی یکبار داخل ماشین را تمیز کنید.

معمولا باقیمانده هایی از شوینده در محفظه شستشوی ماشین لباسشویی باقی می ماند. ماهی یکبار از یک تمیزکننده برای تمیز کردن محفظه ماشین لباسشویی استفاده کنید تا ماشینی با کارایی بالا و بدون بوی حاصل از باقیمانده شوینده ها داشته باشید.

۷ . بیش از حد لباس در آن قرار ندهید

دستورالعمل همراه تعمیر لباسشویی را مطالعه کنید تا از حجم مجاز لباس برای شستشو مطلع شوید. قرار دادن لباس بیش از حد در ماشین، تعادل آن را بهم می زند و این خود موجب بروز مشکلاتی می شود.

۸ . بدنه ماشین را پولیش کنید

شوینده ها، لکه برها و نرم کننده ها که بر روی بدنه می ریزند، روی بدنه خشک شده و به آن می چسبند. این تمیزکننده چند منظوره و یک تکه پارچه، تمیز کردن را راحت می کند.

۹ . خط و خراش های رو بدنه را با خش گیرها از بین ببرید.

با برطرف کردن سریع خط و خراش های بدنه با استفاده از خش گیرها، از زنگ زدن آن جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط