چطور از ماشین لباسشویی خود مراقبت کنید(قسمت اول)

۱ . شیلنگ ها را وارسی کنید

سالی چند بار شیلنگ های آب ماشین لباسشویی تان را به منظور بررسی وجود سائیدگی، برامدگی و یا نقص های دیگر وارسی کنید. اگر هرگونه پارگی یا برجستگی مشاهده کردید، شیلنگ را عوض کنید. هر نقصی ممکن است سبب نشت یا پاشیدن آب شود و در نهایت خسارتی بزرگتر را به خانه شما وارد کند.

بیشتر تولید کنندگان توصیه می کنند که شیلنگ ها را هر پنج سال عوض کنید. برای اینکه خیالتان راحت باشد از شیلنگ های فلزی فولاد ضدزنگ و با کیفیت بالا استفاده کنید.

۲ . جلوگیری از خطرات ناشی از نشت آب

در مواردی که شیلنگ های آب لباسشویی شما پاره شود یا سیستم کنترل سطح آب درست کار نکند، با مشکل جدی نشت آب به فضای خانه مواجه می شوید.

این دو محصول می توانند از این مشکل جلوگیری کنند:

  • سیستم قطع آب

این سیستم قطع آب، با بستن خودکار جریان آب هنگامی که نقصی را تشخیص دهد، از خطرات احتمالی نشت آب جلوگیری می کند. نصب آن در پنج دقیقه انجام می شود. به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد.

  • تشت سرریز تعمیر ماشین لباسشویی

در مواردی که نشتی جزئی یا چکه کردن آب وجود داشته باشد، این تشت های پلاستیکی که در زیر ماشین لباسشویی قرار می گیرند، از کف فضا در برابر آسیب های ناشی از سرریز شدن یا نشت آب محافظت می کنند. این وسیله مجرایی دارد که لوله خروجی آب را می توان به آن وصل کرد تا آب جمع شده در آن تخلیه شود.

۳ . مجرای مایع نرم کننده لباس را تمیز کنید

نرم کننده های لباس مایع به دلیل خاصیت چسبناکی که دارند، معمولا در جداره های مجرای مخصوص نرم کننده سفت می شوند. به صورت دوره ای از یک پارچه مرطوب و آب داغ برای تمیز کردن این مجرا استفاده کنید. اگر شما مستقیما از نرم کننده لباس در محفظه شستشو استفاده می کنید، می توانید آن را با آب رقیق کنید تا بهتر در محفظه پخش شود و آن را مستقیما به داخل محفظه شستشو نپاشید.

۴ . از شوینده ها به مقدار مناسب استفاده کنید

بدون توجه به اینکه بر روی بسته بندی شوینده چه چیزی نوشته شده است، از مقدار شوینده ای که در دفترچه راهنما به وسیله خود تولیدکننده ماشین توصیه شده است، استفاده کنید. اگر شما از آب نرم استفاده می کنید باید میزان استفاده از شوینده را خیلی کاهش دهید. یک قانون سرانگشتی آن است که تنها لایه نازکی از کف شوینده در چرخه شستشو تشکیل شود. اگر مقدار کف خیلی زیاد باشد، ممکن است طی چرخه آبکشی تمام آن خارج نشود.

مطالب مرتبط