از ماشین ظرفشویی خود نگهداری کنید

ماشین ظرفشویی از جمله وسایلی است که بخشی از امور نظافتی خانه را بر عهده دارد; شما قرار است شستن ظروف خود را به ماشین ظرفشویی بسپارید; لذا این مسئله برای شما اهمیت زیادی دارد; که کیفیت شست و شو بالا بوده و همچنین آسیبی به ظرف ها وارد نشود; اما آیا می دانید که یکی از عواملی که عمر مفید ماشین ظرفشویی را کم می کند بو گیر شدن آن است؟ زمانی که محفظه داخلی ماشین ظرفشویی بوگیر شود; این بو ماندگار شده; و در هر بار شستن ظروف حتی اگر از بهترین و معطرترین شوینده ها استفاده کنید باز هم بوی ماشین ظرفشویی به ظرف ها منتقل می شود; در این زمان است که اگر چه ماشین ظرفشویی سالم است; ولی قابل استفاده نخواهد بود.

برند ماشین ظرفشویی
برند ماشین ظرفشویی

کارشناسان و مشاورین ما در شرکت فراز پشتیبان معتقد هستند که همیشه بهترین برند ماشین ظرفشویی به معنی عمر طولانی آن نیست; بلکه نحوه استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی بر روی عمر مفید ماشین ظرفشویی تاثیر می گذارد; به همین دلیل لازم دانستیم در این مقاله اختصاصا به نحوه نگهداری از ماشین ظرفشویی بپردازیم.

۱- پس از هر بار شستن ظرف ها به هیچ عنوان درب ماشین ظرفشویی را نبندید; اجازه دهید مدتی درب ماشین باز باشد تا بوی غذا و شوینده ها از آن خارج شوند; بستن درب مانع از تهویه شده و انواع بو با هم مخلوط می شوند; در نتیجه بدترین بو در داخل محفظه ایجاد خواهد شد.

۲- در زمان نصب ماشین ظرفشویی آن را در محلی قرار دهید که جریان هوا در اطراف دستگاه وجود داشته باشد; تا در حین کار کردن از داغ شدن موتور ماشین ظرفشویی جلوگیری شود; همچنین جریان هوا در داخل محفظه شست و شو پس از اتمام کار به خوبی انجام شود.

۳- با توجه به این که در زمان شستن ظرف ها ذرات غذا و لکه ها به قطعات داخلی ماشین ظرفشویی پاشیده و می چسبد; لذا در هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی با یک دستمال تمیز تمامی قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید; حتی شما باید درب ماشین ظرفشویی را به دقت بررسی و تمیز نمایید; و مطمئن شوید که در قسمت شکاف های محفظه غذایی باقی نمانده است.

۴- تمیز کردن فیلترها را فراموش نکنید; در فیلترها باقی مانده های غذا جمع می شوند تا از نفوذ آن ها به منافذ محفظه داخلی ماشین ظرفشویی جلوگیری گردد; در بازه زمانی منظم حتما فیلترهای ماشین ظرفشویی را تمیز کنید; چرا که اگر ظرفیت آن ها تکمیل شود هم قادر نخواهند بود به وظیفه خود به خوبی عمل کنند; و هم این که مواد غذایی در ماشین ظرفشویی گندیده و منجر به بوگیر شدن محفظه ماشین ظرفشویی می شود.

۵- به هیچ عنوان بر روی ماشین ظرفشویی وسیله سنگین قرار ندهید; این کار باعث می شود که به اتصالات ماشین ظرفشویی آسیب وارد شود; این موضوع به ویژه در زمان شستن ظروف اهمیت زیادی دارد.

۶- رسوب زدایی منافذ داخلی ماشین ظرفشویی و همچنین آبپاش ها به منظور جریان بهتر آب فراموش نشود.

۷- در فواصل زمانی کوتاه آن را روشن نکنید; چون موتور ماشین ظرفشویی مجبور است فشار زیادی را در یک روز تحمل کند; و این مسئله عمر موتور را کم خواهد کرد.

مطالب مرتبط