از دست رسوب های دیگ ماشین لباسشویی خلاص شوید

در داخل ماشین لباسشویی دیگ شست و شو وجود دارد; که لباس ها در این قسمت قرار گرفته و آب از منافذ موجود در دیگ وارد و همچنین تخلیه می شود; پس تمیز بودن و باز بودن منافذ دیگ ماشین لباسشویی نقش مهمی را در کیفیت شست و شو و همچنین سلامت وسیله بازی می کند; جرم گرفتن و رسوب گرفتن دیگ ماشین لباسشویی به هر حال دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد چرا که:

۱- لباس های کثیف زمانی که شسته می شوند; بالاخره کمی از این کثیفی در منافذ دیگ شست و شو باقی مانده; و منجر به جرم گرفتن دیگ ماشین لباسشویی خواهد شد.

۲- همچنین آب دارای املاح سنگین است; که این املاح با رسوب در داخل منافذ دیگ ماشین لباسشویی باعث مسدود شدن آن ها خواهد شد.

دیگ ماشین لباسشوییهر دو مورد فوق نهایتا از ورود آب و تخلیه دیگ جلوگیری کرده; و نه تنها لباس ها به خوبی تمیز نمی شوند بلکه به دلیل فشاری که به ماشین لباسشویی در زمان ورود آب و تخلیه وارد می شود; عمر آن کوتاه شده و حتی خواهد سوخت; به همین دلیل است که جرم گیری و رسوب زایی دیگ ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد; اما با توجه به این که مواد صنعتی موجود در بازار که برای این منظور ساخته می شوند نمی توان اعتماد کرد; و ممکن است فلز دیگ را خراب کند ما در این مقاله یک جرم گیر و رسوب زدای خانگی را  به شما آموزش خواهیم داد.

جرم گیری و رسوب زایی دیگ ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین:

همه ما می دانیم که سرکه دشمن املاح است در جایی که رسوب و املاح تشکیل شده باشد ریختن سرکه سریعا آن ها را از بین خواهد برد. همچنین جوش شیرین نیز به خوبی می تواند جرم ها را برطرف نماید. لذا با این دو ماده شروع به تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی خواهیم کرد:

۱- ابتدا محلول جوش شیرین و آب را تهیه کنید. نسبت این دو ماده با هر حجم محلول که مد نظر دارید نصف است; به این معنا که نیمی از ظرف خود را آب و نیمی دیگر را جوش شیرین بریزید; توصیه می شود که با پیمانه کار را جلو ببرید; یک پیمان محلول درست کرده و در صورت نیاز پیمانه بعدی را آماده کنید.

۲- محلول را داخل دیگ بریزید; به این صورت که با یک دست به آرامی دیگ ماشین لباسشویی را بچرخانید; و با دستی دیگر محلول آماده شده را داخل آن بریزید; باید دیگ ماشین لباسشویی به اندازه یک دور کامل با محلول شسته شود; وقتی محلول تمام شد شما همچنان به چرخاندن دیگ ادامه دهید; تا محلول در تمامی منافذ وارد شده و جرم گیری به خوبی انجام شود.

دیگ ماشین لباسشویی۳- سپس سرکه را به هر اندازه که می دانید به داخل دیگ ماشین لباسشویی ریخته و همان عمل چرخاندن را ادامه دهید. سرکه قرار است رسوب زدایی دیگ ماشین لباسشویی را انجام دهد.

۴- حال ماشین لباسشویی را روشن کنید; تا آب وارد دیگ شست و شو شده و محلول را همراه با رسوبات و جرم ها بشوید.

۵- پس از اتمام کار یک ابر تمیز و خشک را بردارید و داخل دیگ را با آن خشک کنید.

دیگ ماشین لباسشویی

مطالب مرتبط