ارورهای یخچال فریزر بوش کدامند؟

شرکت آلمانی بوش از معتبرترین شرکت های تولید لوازم خانگی در جهان می باشد که وسایلی چون یخچال فریزر بوش در صدر پرفروش ترین محصولات در بازار جهانی قرار گرفته اند.

یخچال فریزر بوش علاوه بر وجود مزیت های گسترده مجهز به سیستم خطایابی اتوماتیک بوده و در صورتی که کوچکترین مشکلی برای یخچال فریزر حادث شود به مصرف کننده با بروز خطا یا ارور هشدار داده می شود. از این رو به مصرف کنندگان و تعمیرکاران آشنایی با ارورهای لوازم خانگی بوش خصوصا یخچال فریزر بوش پیشنهاد داده می شود، آشنایی با این خطا سبب آگاهی به موقع از خرابی و نقص فنی شده هزینه ها و خسارات بعدی را کاهش می دهد.

ارورهای مربوط به سنسور دمای یخچال فریزر بوش

یخچال فریزر بوش در قسمت محفظه فریزر، محفظه ی یخچال و محفظه ی کشوی یخچال دارای سنسور حساس به دما می باشد. این سنسورهای دما و یا سیم های متصل به آن ها ممکن است دچار نقص فنی شوند. برای رفع نقص فنی باید سیم های معیوب را تعویض نموده و یا در برخی موارد که نقص فنی جدی تر می باشد، باید به طور کلی سنسور دما تعویض شود.

خطای e02 مربوط به نقص فنی سنسور محفظه فریزر و خطای E03 مربوط به نقص فنی سنسور دمای کشوی یخچال می باشد. اگر خطای E01 را مشاهده کردید بدانید که مشکل مربوط به حسگر دمای محفظه ی یخچال می باشد.

بروز خطای E10 در یخچال فریزر بوش

این خطا نشان می دهد که ماژول اصلی کنترل یخچال دچار نقص فنی جدی شده است برای اینکه دیگر این خطا را بر روی یخچال مشاهده نکنید، باید اقدام به تعویض و یا تعمیر ماژول اصلی کنترل نمایید.

یخچال فریزر ساید بای ساید بوش

یخچال ساید بای ساید از یخچال های منحصر به فرد برند بوش می باشد. ارور یخچال ساید بای ساید با ارورهای یخچال فریزر بوش کمی متفاوت می باشد، به همین سبب به ارورهای یخچال فریزر ساید بای ساید بوش به طور جداگانه پرداخته می شود.

ارورهای یخچال فریزر بوش
ارورهای یخچال فریزر بوش

ارورهای یخچال فریزر ساید بای ساید بوش

ارور F1 از ارورهایی است که در هنگام خرابی سنسور فریزر و سنسور محیطی بر روی یخچال مشاهده می شود. با تعویض سنسور دیگر این خطا مشاهده نخواهد شد، اما قبل از اینکه تصمیم به تعویض سنسور بگیرید، سیم های متصل به سنسور را بررسی نمایید، ممکن است رفع اتصال یکی از این سیم ها سبب بروز چنین خطایی شده باشد.

ارور R1 نیز مربوط به خرابی سنسور یخچال می باشد. تمام مراحلی که برای خرابی سنسور محیطی و سنسور فریزر انجام می شود، باید برای خرابی سنسور یخچال نیز انجام شود.

خرابی سنسور محیطی علاوه بر F1 با RT نیز نشان داده می شود

یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید بوش مجهز به سنسور بوده که خرابی این سنسور باعث بروز خطای ۱E می شود، در هنگام بروز این خطا ممکن است تعویض سنسور یخ ساز یخچال صورت پذیرد.

یکی از خطاهایی که مربوط به یخ ساز یخچال فریزر بوش می باشد، بروز خطای Ea و EU می باشد، که این خطاها به ترتیب مربوط به خرابی موتور یخ ساز یخچال فریزر بوش و خرابی دکمه ی روشن و خاموش کردن یخ ساز یخچال بوش می باشد.

تعویض دکمه و تعویض موتور یخ ساز چاره ساز این مشکل خواهد بود. البته قبل از تعویض باید سیم های متصل به این قطعات بررسی شود.

خرابی کلید یخ ریز و شیر برقی یخچال فریزر بوش

خرابی شیر برقی یخچال با خطای EG و خرابی کلید یخ ریز با خطای ES نمایش داده می شود. در صورت خرابی شیر برقی باید آن را تعویض نمایید و در صورت خرابی کلید یخ ریز قبل از تعویض قطعه باید محفظه یخ ساز و یخ ریز را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل آن را رفع و سپس کلید یخ ریز را تعویض نمایید.

مطالب مرتبط