ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش بدون شک از محبوب ترین و پرفروش ترین ماشین هایی ظرفشویی در حال حاضر می باشد. یکی از دلایل این امر مجهز بودن به سیستم عیب یاب اتوماتیک می باشد. بسیار مشاهده شده است که قطعات وسایل برقی خانگی در حال خراب شدن باشد و مصرف کننده متوجه این امر نشده و بعد از خرابی کامل متوجه شود. در اینگونه مواقع مصرف کننده متضرر شده و با توجه به نوع و برند قطعه باید هزینه ی قابل توجهی را بپردازد.

ماشین ظرفشویی بوش با دادن خطا و ارور به مصرف کننده، مصرف کننده را هشیار کرده و به او در مورد خرابی قطعه گوشزد می کند. به همین سبب آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی بوش مهم بوده و از طرفی آشنایی با این ارورها، کار تعمیر ماشین را به راحتی پیش برده و به تشخیص دقیق تر تعمیرکار کمک می کند.

کد خطای E01 در ماشین ظرفشویی بوش به چه معناست؟

در خصوص مشاهده ی این ارور با تعمیرکار لوازم خانگی بوش تماس حاصل نمایید. این خطا می تواند به دلیل نقص فنی ماژول ماشین، معیوب شدن هیتر یا گرم کن، نقص فنی اتصالات المنت و المنت، نقص فنی یا به هم خوردن تنظیمات سنسور دما و سوختگی هیتر باشد.

علت مشاهده ی کد خطای E02 در ماشین ظرفشویی بوش

اگر این خطا به همراه خطای E01 به صورت پشت سر هم مشاهده شد، به احتمال زیاد دلیل آن مربوط به خرابی سنسور دما می باشد. علت های مربوط به خطای E01 نیز می تواند دلیل مشاهده ی خطای E02  تا E05 باشد.

علت مشاهده ی خطای E06 در ماشین ظرفشویی بوش

یکی از علت های مشاهده ی این خطا می تواند مربوط به خرابی سوئیچ درب ماشین باشد. در اینگونه مواقع ماشین قدرت تشخیص باز یا بسته بودن درب را از دست می دهد. در اینگونه مواقع تعمیر کار سنسور مکانیکی درب را تعمیر کرده و یا تعویض می کند.

ماشین ظرفشویی بوشخرابی فن خشک کن ماشین ظرفشویی

اگر خشک کن ماشین ظرفشویی دچار خرابی باشد، ظرف ها به صورت خیس به شما تحویل داده می شود. در اینگونه مواقع ممکن است مصرف کننده خطای E07 را مشاهده نماید.

اگر ماشین ظرفشویی بوش خود را به تازگی خریداری کرده اید و ماشین مرتبا خطای E07 را به شما نشان می دهد، ممکن است به علت استفاده ی نادرست از ماشین این خطا رخ داده باشد. به عنوان مثال اگر از مواد شوینده ی بی کیفیت استفاده کرده باشید و یا دمای آب گرم خود را بیش از اندازه بالا برده باشید، این خطا ممکن است رخ دهد. اگر دمای آب گرم ورودی بیش از حد بالا باشد، ماشین به شما با ارور E13 هشدار می دهد، با کاهش دمای آب ورودی از این مشکلات جلوگیری کنید.

خطای مربوط به پمپ گرمکن ماشین ظرفشویی بوش

پمپ گرمکن ماشین ظرفشویی بوش اگر دچار مشکل شود، ارور E08 بر روی ماشین به نمایش در می آید. علاوه بر کم شدن سرعت ماشین ظرفشویی دلایل دیگری مانند پر نشدن قسمت بالای ماشین از آب نیز این خطا ظاهر می شود.

علاوه بر خطای E08، خطای E09 نیز مربوط به پمپ گرمکن ماشین ظرفشویی می باشد. عدم چرخش گرمکن ماشین این خطا را بروز می دهد.

در برخی از مواقع عدم رعایت نکات مربوط به نگهداری ماشین لباسشویی می تواند سبب بروز خطا شود. به عنوان مثال اکثر آب های ایران خصوصا مرکز ایران، آب های سنگینی بوده که همراه با خود رسوبات آهکی و گچی زیادی دارد، به همین دلیل رسوب شدن این املاح سنگین در پمپ گرمکن سبب از کار افتادن پمپ می شود و مصرف کننده خطای E10 را مشاهده می کند، به همین دلیل نسبت به رفع انسداد به موقع پمپ اقدامات لازم را انجام دهید. یا به عنوان مثال اگر به موقع فیلتر ماشین ظرفشویی خود را به موقع تمیز نکنید، ماشین ظرفشویی بوش با ارور E24 به شما هشدار می دهد.

مطالب مرتبط