ارتباط خدمات پس از فروش با خرید جاروبرقی مناسب

آیا قصد خرید یک جاروبرقی را دارید؟ آیا می دانید در خرید جارو برقی چه نکاتی حائز اهمیت است؟ در این مطلب قصد داریم تا ضمن بررسی مهم ترین نکات در خرید جاروبرقی در مورد اهمیت خدمات پس از فروش در خرید جاروبرقی نیز صحبت کنیم.

راهنمایی در خرید جاروبرقی

در صورتی که نکات مطرح شده در ادامه این مطلب را رعایت کنید می توانید مطمئن باشید که یک جاروبرقی مناسب را انتخاب خواهید کرد.

قدرت مکش جاروبرقی

قدرت مکش جاروبرقی موضوع بسیار مهمی است که در خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید. در صورتی که جاروبرقی شما از مکش خوبی برخوردار نباشد فرآیند جاروکشی برای شما آزاردهنده خواهد شد و کیفیت جاروکشی نیز بسیار پایین خواهد آمد. البته دقت کنید که بالا بودن توان موتور جاروبرقی لزوما به معنی قوی بودن مکش آن نیست بنابراین در هنگام خرید جاروبرقی تنها به مشخصات مربوط به مکش آن دقت نمایید.

خرید جاروبرقیوزن جاروبرقی

افرادی که جاروبرقی های سنگین وزن دارند متوجه می شوند که فاکتور وزن تا چه حد در خرید جاروبرقی اهمیت دارد. خرید یک جاروبرقی سنگین وزن کار جابه جایی آن را مشکل کرده و باعث ایجاد مشکل در فرآیند جاروکشی خواهد شد. البته در شرایط فعلی اکثر جاروهای برقی با وزن حدود ۴ کیلوگرم به بازار عرضه می شوند که برای جارو کردن خانه بسیار مناسب می باشد.

سر و صدای جاروبرقی

احتمالا شما هم قبلا با صدای اعصاب خوردکن برخی جاروبرقی ها مواجه شده اید. استفاده طولانی مدت از چنین جاروبرقی هایی به نوعی تحمل ناپذیر بوده و صدای آن بسیار آزاردهنده خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید جاروبرقی حتما به مشخصات مربوط به صدای تولیدی آن که بر حسب دسی بل است توجه کنید تا یک جاروبرقی کم سر و صدا را انتخاب نمایید.

فیلترهای جاروبرقی

یکی از نکات بسیار مهم در خرید جاروبرقی که خیلی از افراد به آن توجه نمی کنند فیلترهای جاروبرقی است. کار این فیلتر ها این است که هوای وارد شده به داخل جاروبرقی را از خود گذرانده و سپس به سمت خارج جاروبرقی هدایت کنند. وجود این فیلتر ها باعث کمتر شدن آلودگی و گرد و غبار خواهد شد. معروف ترین فیلتر موجود در جاروبرقی ها فیلتر هپا است که اکثر جاروبرقی ها به آن مجهز هستند. فیلترهای دیگری نیز روی برخی جاروبرقی ها تعبیه شده که از جمله آنها می توان به فیلتر نانو، میکروفیلتر و… اشاره داشت. قابل تعویض و قابل شست و شو بودن این فیلتر ها نیز باید در خرید جارو برقی مد نظر قرار داده شود.

خرید جاروبرقیظرفیت کیسه جاروبرقی

حجم کیسه جاروبرقی باید متناسب با نیاز شما انتخاب شده باشد. هر چه تعداد افراد خانواده کمتر بوده و مساحت خانه کمتر باشد کیسه جاروبرقی نیز می تواند کوچک تر انتخاب شود. در خانه های بزرگ تر نیز بهتر است کیسه های با ظرفیت بالاتر انتخاب شوند تا کار جاروکشی راحت تر باشد.

خدمات پس از فروش و تعمیرات جاروبرقی

آخرین نکته ای که باید در زمینه خرید جاروبرقی به آن توجه داشته باشید خدمات پس از فروش و گارانتی جارو برقی می باشد. دقت کنید که یک جاروبرقی به هر میزان هم که باکیفیت باشد ممکن است نیاز به تعمیرات پیدا کند بنابراین توجه به خدمات پس از فروش و تعمیر جاروبرقی حائز اهمیت می باشد. دقت داشته باشید تا مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر جاروبرقی مد نظر شما توانایی سرویس و تعمیر جارو برقی شما را با استفاده از تکنسین های ماهر داشته باشد. برای اینکه خیالتان از این بابت راحت باشد بهتر است که یک مرکز خدمات پس از فروش معتبر و خوشنام را برای گارانتی جاروبرقی خود انتخاب نمایید.

مطالب مرتبط