آیا یخچال بو می دهد، سروصدا می کند یا نشتی دارد؟

برای تعمیر یخچال اگر یخچال شما بوی بدی می دهد، حتی پس از اینکه تمام غذاهایی که فکر می کنید بوی بد متعلق به آنها است را خارج کردید، یخچال را از برق بکشید، کشوها و قفسه ها را بردارید تا داخل آن را با مواد شوینده و آب کاملاً بشویید. سپس آن را با محلولی متشکل از نصف پیمانه جوش شیرین محلول در آب گرم خوب بمالید.
همچنین، سینی زیر یخچال ( در صورتی که داشته باشد) را تمیز کنید، ممکن است کپک زده باشد یا بوی بد بدهد. اگر بوی بد هنوز نرفته باشد، سعی کنید کمی زغال را در کاسه کم عمق قرار دهید و آن را بر روی قفسه ها و در داخل یخچال قرار دهید تا بوها را به خود جذب کند.

نویزهای ارتعاشی معمولاً از قطعات شل مانند کویل های چگالنده شل، سروصدای ناشی از لوله کشی کمپرسور، یا غلطک ها و پایه هایی باشند که به صورت نابرابر بر روی زمین قرار داده شده اند.
به دنبال قطعاتی بگردید که شل هستند و آن را با آچار یا پیچ گوشتی محکم کنید. سپس قطعه کف را با بلند کردن حامی های آن بردارید و پایه ها موجود در جلوی واحد را بررسی کنید تا اطمینان یابید که همگی وزن یخچال را تحمل می کنند؛ یخچال نباید تکان بخورد. در صورت نیاز، پایه های قابل تنظیم را بالا و پایین ببرید تا با زمین تماس کامل داشته باشند.
چکه کردن در زیر یخچال معمولاً از لوله چگالی ناشی می شود که به داخل سینی چکه نمی کند. زه کشی مسدود شده فریزر می تواند عامل دیگر نشتی باشد.

درهای یخچال بسته یا چفت نمی شوند؟

علت رایج عدم بازده انرژی در عملکرد یخچال مربوط به در یخچال است که به صورت مناسب بسته یا چفت نمی شود. اگر در بسته نمی شود، لوله ( که برخی اوقات به آن دندانه نیز گفته می شود) در کف اتاق ممکن است بیرون آمده باشد. این لوله اساساً یک پین گرد است که در داخل یک حفره دایره‌ای قرار می گیرد. شما می توانید آن را با روغن  WD-40 روغن کاری کنید، اما در صورتی که درست نشد شما مجبور به تعویض آن خواهید بود.

در حین تعمیر یخچال ، از یک کارت ویزیت استفاده کنید تا ببینید که آیا واشر درب به صورت کامل محیط درب را پوشش می دهد یا خیر. اگر شما درب را تست کردید و دریافتید که کاملاً عایق بندی نمی شود، سپس درب را تنظیم کنید یا واشر درب را تعویض کنید تا مشکل شما برطرف شود.
شما می توانید یک واشر درب یخچال جدید را به صورت آنلاین یا از مغازه های ابزار آلات فروشی بخرید.

یخچالچگونه یک واشر درب یخچال را تعویض کنید؟

در اینجا دستورالعمل هایی برای تنظیم یا تعویض واشر درب یخچال جهت تعمیر یخچال شما وجود دارد:

۱٫ هر پوششی که لولا را می پوشاند بردارید. برای مدل یخچال  فریزرهای مدل ساید بای ساید، به آرامی با استفاده از لولا باز کن  ، لولای بالایی را شل کنید. برای مدل هایی که در آنها فریزر در بالا قرار دارد، لولای بالای درب فریزر را با یک لولا باز کن تنظیم کنید و لولای پایینی یخچال را با یک آچار سوکت باز تنظیم کنید.

۲٫ یک تراز را در بالای درب یخچال قرار دهید و تا زمانی که تراز می شود درب را حرکت دهید. آن را در جای خود نگه دارید، و پیچ ها را دوباره محکم کنید. هر پوششی که قبلاً برداشته‌اید را دوباره سرجایش قرار دهید.

۳٫ عایق درب را بررسی کنید. در صورتی که هنوز دارای خطا است، درب را باز کنید و واشر پلاستیکی را باز کنید. در امتداد بالا و پایین کناره های درب، پیچ هایی که نوار را محکم کرده اند شل کنید. واشر موجود در این ناحیه را بردارید.

۴٫  از یک واشر جدید استفاده کنید، آن را در زیر نوار فلزی نگه دارنده بلغزانید و سپس به آرامی پیچ ها را محکم کنید.

۵٫ مراحل ۴ و ۵ را برای نیمه پایینی یخچال نیز تکرار کنید. ایمن کردن تمام پیچ را پس از قرار داردن کامل واشر جدید در محل خود به اتمام برسانید.

اگر مشکل مربوط به هیچ یک از موارده فوق نبود،  برای تعمیر یخچال بهترین کار تماس با تعمیرکار است.

مطالب مرتبط