آیا کار کردن با ماشین لباسشویی نیاز به تخصص دارد؟

کار کردن با ماشین لباسشویی‌های قدیمی راحت‌تر از ماشین لباسشویی‌های امروزی بود. این نسل از لباسشویی‌ها دارای چند دکمه ساده بودند که صرفاً برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می‌شدند. در ماشین لباسشویی‌های قدیمی یک یا چند دستورالعمل برای شستشو لباس‌ها وجود داشت و کاربران به ناچار باید از این دستورات برای شستن و تمیز کردن لباس‌ها استفاده می‌کردند.

اما ماشین لباسشویی‌های امروزی بسیار پیشرفته شده‌اند و برای استفاده از آن‌ها باید حتماً دفترچه راهنما همراه محصول را مطالعه کرده و سپس نسبت به روشن کردن لباسشویی و استفاده از آن برای شستشو لباس‌های روزانه اقدام نمایید.

در این مقاله نکاتی درباره لباسشویی‌های جدید ارائه شده است تا هنگام کار کردن با ماشین لباسشویی دچار مشکل نشوید یا به دلیل استفاده نادرست از دستگاه به آن صدمه وارد نکنید.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

کار کردن با ماشین لباسشویی و برنامه‌های شستشو متنوع

یکی از مواردی که هنگام کار کردن با ماشین لباسشویی باید با آن آشنا باشید، برنامه‌های مختلف شستشو می‌باشد که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است.

برنامه‌ای تحت عنوان Handwash که برای ماشین لباسشویی‌های جدید در نظر گرفته شده است، مانند این است که لباس‌ها را با کمک دست و درون تشت بشویید. این برنامه شستشو برای شستشوی لباس‌هایی که باید حتماً با دست شسته شوند و در گذشته نمی‌شد آن‌ها را درون لباسشویی تمیز کرد ارائه شده است.

برنامه Cotton برای شستشوی لباس‌هایی که الیاف نخی و کتانی دارند مناسب است و برنامه‌ای که تحت عنوان Wool برای ماشین لباسشویی تعریف شده است، امکان شستشوی لباس‌های ضخیم و پشمی مانند لباس‌های بافتنی و پالتوها را درون لباسشویی فراهم می‌کند.

Baby Care برنامه‌ای است که در ماشین لباسشویی‌های امروزی به چشم می‌خورد. این برنامه امکان شستشو لباس کودکان را با ماشین لباسشویی فراهم می‌کند. اگر از این برنامه برای شستشو لباس‌ها استفاده کنید، نگرانی از بابت این که آنزیم‌های پودر شوینده به پوست کودک آسیب بزند نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید لباس فرزند دلبندتان را با استفاده از ماشین لباسشویی شسته و خشک کنید.

 

کار کردن با ماشین لباسشویی و استفاده از فناوری‌های نوین دستگاه

فناوری حباب‌ساز EcoBubble یکی از امکانات ماشین لباسشویی‌های جدید است. این فناوری با تولید حباب‌های فراوان سبب می‌شود که مواد شوینده به صورت حباب درون بافت لباس‌ها نفوذ کنند و تمام لکه‌های آن‌ها را از بین ببرند.

برای استفاده از این فناوری باید لباسشویی را خریداری کنید که این قابلیت را داشته باشد، در غیر این صورت نمی‌توانید از فناوری حباب‌ساز EcoBubble برای شستشو لباس‌ها استفاده کنید.

یکی دیگر از امکاناتی که برای لباسشویی‌های جدید در نظر گرفته شده و هنگام کار کردن با ماشین لباسشویی می‌توانید از آن استفاده کنید، برنامه شستشو سریع است. با این فناوری می‌توانید لباس‌هایی که تنها بوی تعریق می‌دهند، روسری‌ها و… را که نیاز به شستشوی زیاد ندارد بشویید و تمیز کنید.

این برنامه لباس‌ها را در کمترین زمان شسته و تحویل می‌دهند و کاربران با استفاده از آن می‌توانند در زمان و مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

از دیگر فناوری‌هایی که برای لباسشویی‌های جدید در نظر گرفته شده می‌توان به سیستم ضدعفونی کننده، کاهش مصرف انرژی با استفاده از هیتر سرامیکی و سیستم حفاظتی در نوسانات برق اشاره کرد. با وجود این فناوری‌ها می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز لباس‌ها را با استفاده از لباسشویی شسته و تمیز کنید و به هیچ عنوان نگرانی از بابت این که لباس‌ها بو بگیرند یا لباسشویی در اثر نوسانات برق شهری بسوزد نخواهید داشت.

کار کردن با ماشین لباسشویی
کار کردن با ماشین لباسشویی

کار کردن با ماشین لباسشویی و چگونگی شستن لباس‌ها درون دستگاه

یکی از مواردی که سبب می‌شود کاربران زودتر از بازه زمانی تعیین شده نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کنند، بی‌توجه بودن به نحوه شستشو لباس‌ها درون لباسشویی است.

برای این که لباس‌ها را بدون بروز مشکل خاصی درون لباسشویی بشویید، باید در قدم اول زیپ لباس‌ها را ببندید. باز بودن زیپ لباس‌ها سبب خش افتادن درب لباسشویی و آسیب وارد شدن به بقیه لباس‌ها می‌شود.

دومین نکته‌ای که هنگام شستشوی لباس‌ها درون لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید این است که خودتان وظیفه یک تعمیرکار را بر عهده بگیرید. اگر لباسشویی بوی نامناسبی دارد باید با استفاده از سرکه نسبت به ضد عفونی کردن آن اقدام کنید و اگر دستگاه به دلیل عدم تراز بودن محل نصب آن داری سر و صدای زیاد است، محل قرارگیری لباسشویی را تراز کنید.

در صورتی که متوجه شدید که مشکلات به وجود آمده پیچیده‌تر از آنچه شما تصور می‌کنید هستند، باید با فراز پشتیبان تماس حاصل کرده و از تعمیرکاران این مرکز برای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

مطالب مرتبط