آیا کاربران می توانند عیب یابی و تعمیر لباسشویی را به تنهایی انجام دهند؟

عیب یابی و تعمیر لباسشویی نیازمند تخصص و تجربه کافی در این زمینه است، در غیر این صورت عیب یابی ناقص می تواند ضرر و زیان هایی جبران ناپذیر به دستگاه وارد کند که گاه سبب خاموش شدن همیشگی لباسشویی می شود و گاه صدمات جانی در پی خواهد داشت.

به عنوان مثال در صورتی که سیم کشی های درون دستگاه دچار مشکل شده باشند و به صورت خودسرانه نسبت به بررسی آنها اقدام نمایید، ممکن است نتوانید سیم ها ا به درستی در محل تعیین شده قرار دهید و لباسشویی پس از اتصال به برق یا نیم سوز شود یا این که مشکلی مانند برق گرفتگی بدنه داشته باشد که بسیار خطرناک است؛ اما با سپردن این امر به تعمیرکاران خبره فراز پشتیبان نگرانی از بابت بروز مشکل پس از تعمیرات لباسشویی نخواهید داشت.

اما در صورتی که در کلاس های مقدماتی تعمیرات لوازم خانگی شرکت کرده اید، این امکان وجود دارد که فیلترهای لباسشویی را از درون آن خارج کرده و پاکسازی نمایید یا این که پایه های آن را به درستی تراز کنید تا سر و صدای لباسشویی هنگام استفاده زیاد نباشد. همچنین بررسی ارور های لباسشویی و در میان گذاشتن مشکلات دستگاه با تعمیرکاران از دیگر نکاتی است که می توانید در این مواقع انجام دهید تا روند عیب یابی و تعمیر لباسشویی با سرعت بیشتری انجام شود و دستگاه مانند روز اول قابل استفاده باشد.

تعمیر لباسشوییتعمیر لباسشویی به صورت ناقص چه پیامدهایی را در پی خواهد داشت؟

اگر قصد دارید تعمیر لباسشویی را انجام دهید، باید با نحوه عملکرد تک تک اجزای آن آشنایی کافی داشته باشید. همچنین باید عیب یابی دستگاه را به دقت انجام دهید و قطعاتی که دچار مشکل شده اند را تعویض نمایید. به عنوان مثال اگر ماشین لباسشویی دچار مشکل آبگیری بیش از حد شده است، باید وضعیت شیر برقی و پمپ تخلیه را چک کنید و در صورت نیاز آن ها را با نمونه های جدید جایگزین نمایید.

رعایت دقیق مراحل تعمیر و عیب یابی لباسشویی بسیار ضروری است، اما آنچه بیش از رعایت مراحل تعمیرات مورد توجه قرار می گیرد، مشکلاتی است که در نتیجه عیب یابی ناقص کاربران رخ می دهند و یک مشکل ساده را به یک مشکل پیچیده تبدیل می کنند.

به عنوان مثال برخی از کاربران هنگام مواجه شدن با مشکلات ساده لباسشویی سعی می کنند با روشن و خاموش کردن چند باره دستگاه ایرادهای احتمالی را برطرف کنند. این در حالی است که روشن و خاموش کردن لباسشویی تنها سبب توقف برنامه های آن شده و ریست شدن دستگاه سبب حل شدن مشکلات احتمالی نمی شود.

 از دیگر پیامدهای تعمیر لباسشویی به صورت ناقص می توان به این موضوع اشاره کرد که کاربران هنگام بررسی ایرادات دستگاه برد و موتور را به علت حساس و پیچیده بودن نادیده می گیرند و سعی می کنند با چک کردن سیم کشی ها و تعویض سایر قطعات مشکلات را برطرف کنند.

 اما در صورتی که عملکرد ماشین لباسشویی به دلیل خرابی این قطعات مختل شده باشد باید از افراد متخصص مانند تعمیرکاران فراز پشتیبان برای چک کردن برد و موتور دستگاه کمک بگیرید، تا تعمیرات ناقص منجر به بروز مشکلات جدی تر و خرابی کامل لباسشویی نشود.

آیا آبگیری نکردن لباسشویی فقط به خرابی اجزای الکترونیکی مرتبط است؟

این سوال یکی از پرسش هایی است که ذهن کاربران زیادی را درگیر کرده و هنگام دریافت خدمات تعمیر لباسشویی آن را مطرح می کنند. برای رسیدن به پاسخ این سوال باید ابتدا عواملی که مانع از آبگیری مناسب لباسشویی می شوند را به دقت بررسی کنید.

 اولین مشکل به خرابی شیر برقی لباسشویی مرتبط است که مانع از آبگیری مناسب دستگاه می شود و دومین مورد به خرابی سنسور تنظیم میزان سطح آب مربوط می شود که اجازه آبگیری کامل را به دستگاه نمی دهد.

 در بررسی عوامل دیگر آبگیری نکردن لباسشویی گزینه هایی مانند قطع بودن جریان آب، مسدود بودن لوله ها، خم شدن شیلنگ ورودی آب، مسدود بودن فیلتر و کم فشار بودن جریان آب نیز به چشم می خورند که در آبگیری نکردن لباسشویی تاثیرگذار هستند.

 بنابراین در صورتی که قبل از تماس با تعمیرکاران فراز پشتیبان قصد شناسایی مشکلات ساده و برطرف کردن آنها را دارید، باید موارد بیان شده را چک کرده و در صورتی که بگیری نکردن لباسشویی به آنها مرتبط است، مشکلات را برطرف نمایید.تعمیر لباسشویی

علت پاره شدن لباس ها بعد از شستشو درون لباسشویی چیست؟

از دیگر سوالاتی که هنگام دریافت خدمات عیب یابی و تعمیر لباسشویی مطرح می شود می توان به علت پاره شدن لباس ها هنگام شستشو اشاره کرد. ماشین لباسشویی های جدید کمپانی سامسونگ دارای دیگ الماسه هستند که با وجود برجستگی های نرم الماس مانند امکان شستن لباس های حساس را نیز برای کاربران فراهم می کند.

 این در حالی است که دیگ های لباسشویی های قدیمی برای شستشوی لباس های حساس به هیچ عنوان مناسب نیستند و گیر کردن لباس ها درون دیگ سبب نخ کش شدن و پاره شدن آن ها می شود.

همچنین در صورتی که برنامه ای که برای شستشو انتخاب کرده اید مناسب نباشد، امکان پاره شدن لباس ها هنگام شسته شدن وجود خواهد داشت. از دیگر نکاتی که سبب نخ کش شدن و پاره شدن لباس ها می شود، شستن لباس های پولک دار و … با لباس های حریر و نازک است. زیرا گیر کردن پولک ها و… در بین تار و پود لباس های دیگر در حین فرآیند شستشو سبب نخ کش شدن آن ها می شود. جهت حل این مشکل باید لباس ها را به صورت تفکیک شده با دستگاه بشویید و لباس های حساس را درون لباسشویی های قدیمی قرار ندهید.

لباسشویی های ادواش با لباسشویی های دیگر چه تفاوت هایی دارند؟

درست است که برای تعمیر لباسشویی ادواش باید از بهترین و زبده ترین تعمیرکاران کمک بگیرید، اما با طراحی ویژه ای که کمپانی سامسونگ برای این نسل از محصولاتش در نظر گرفته، ماشین لباسشویی ادواش دیرتر از سایر نمونه ها نیاز به خدمات عیب یابی و تعمیرات نیاز پیدا خواهد کرد.

درب این ماشین لباسشویی به صورت دوتایی طراحی شده تا برای استفاده افرادی که کودکان خردسال دارند مناسب باشد. با وجود این درب نیازی نیست که برای اضافه کردن یک لباس جدید عملکرد دستگاه را به طور کامل متوقف کنید. همچنین باز گذاشتن این درب زمانی که خارج از منزل حضور دارید، مانع از بو گرفتن لباس های تازه شسته و خشک شده می شود.

 از دیگر ویژگی ها این ماشین لباسشویی می توان به امکان روشن و خاموش کردن آن توسط گوشی تلفن همراه اشاره کرد که به نوبه خود قابل توجه می باشد.

آیا برای ثبت درخواست تعمیر لباسشویی راهی به جز برقراری تماس تلفنی وجود دارد؟

این سوال نیز توسط بسیاری از کاربران مطرح می شود که برای تعمیر لباسشویی می توانند از چه راه هایی به جز تماس تلفنی استفاده کنند.

 برخی از شرکت ها برای راحتی کاربران اقدام به ارائه فرم آنلاین برای ثبت درخواست آنها کرده اند یا درخواست هایی که از طریق ایمیل به سوی نمایندگی ارسال می شوند را نیز بررسی می کنند.

با وجود این که روش های ذکر شده برای تعمیر لباسشویی می تواند کاربران را از تماس های تلفنی مکرر بی نیاز کند، اما برقراری ارتباط تلفنی مزیت های بی شماری نسبت به روش های دیگر دارد که به نوبه خود قابل توجه می باشد.

اولین مزیت برقراری تماس تلفنی با فراز پشتیبان در این است که می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان فنی این مرکز بهره مند شده و مشکلات لباسشویی را به راحتی آنها در میان بگذارید. همچنین در ارتباط های تلفنی با توجه به این که تماس بین دو طرف برقرار است، کارشناسان سوالاتی پیرامون مشکلات لباسشویی مطرح می کنند که پاسخ دهی به آنها می تواند در عیب یابی و تعمیرات سریع لباسشویی موثر باشد؛ بنابراین تا حد امکان سعی کنید درخواستتان را به صورت تلفنی با این مرکز در میان بگذارید تا در اسرع وقت بتوانید خدمات مورد نیازتان را دریافت کنید.تعمیر لباسشویی

در سرویس و تعمیر لباسشویی به صورت دوره ای چه خدماتی ارائه می شود؟

لباسشویی با وجود این که اولین عضوی است که به هر خانه قدم می گذارد و تا سال های سال قلمرو خودش را در آشپزخانه در اختیار دارد، اما از نظر کاربران به عنوان یک وسیله مصرفی در نظر گرفته می شود و هنگام استفاده از آن به هیچ کدام از نکات ایمنی توجه نمی کنند و همین امر سبب می شود که نیاز به دریافت تعمیر لباسشویی داشته باشند.

در سرویس و تعمیرات لباسشویی که به صورت دوره ای و طبق درخواست مشتری انجام می شود، عملکرد قطعات آن بررسی شده و قطعات آسیب دیده با نمونه های فابریک تعویض می شوند. همچنین در صورتی که سیم کشی لباسشویی در برخی نقاط دارای قطع شدگی باشد اصلاح می گردد.

راهکارهای افزایش طول عمر لباسشویی چیست؟

پس از پایان تعمیر لباسشویی تعمیرکاران نکاتی را بیان می کنند که هر مصرف کننده ای برای افزایش طول عمر دستگاه باید با این موارد آشنا باشد.

در اولین قدم پس از نصب لباسشویی باید به این موضوع توجه داشته باشید که لباس ها باید متناسب با ظرفیت تعیین شده برای دیگ درون دستگاه قرار گرفته و مورد شستشو قرار بگیرند، عدم رعایت این نکته سبب خارج شدن دیگ از حالت بالانس و وارد شدن فشار بیش از حد به قطعات لباسشویی شده و طول عمر آن را به شدت کاهش می دهد.

دومین نکته ای که برای افزایش طول عمر لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید، عدم استفاده از دستگاه به صورت مداوم است. به عنوان مثال اگر در طول هفته قصد شستشوی لباس های تلنبار شده را دارید باید هر چند ساعت یک بار به لباسشویی استراحت دهید تا فشار بیش از حد به موتور آن وارد نشود.

سومین نکته ای که کاربران باید جهت استفاده از لباسشویی آن را رعایت کنند، استفاده از محافظ برق است تا نوسان های احتمالی برق خانگی سبب نیم سوز شدن اجزای داخلی دستگاه نشود.

 

مطالب مرتبط