آیا ماشین های لباسشویی گران قیمت هم نیاز به تعمیرات دارد؟

برخی تصور می کنند که در صورت خرید لوازم گران قیمت دیگر هیچ مشکلی در زمینه استفاده از این لوازم نخواهند داشت و خراب شدن این لوازم غیر ممکن است. اما باید گفت که حتی گران قیمت ترین وسیله موجود در بازار هم ممکن است در همان روز اول استفاده دچار مشکل و ایراد شود. بنابراین هر نوع وسیله ای از جمله ماشین لباسشویی هر چقدر هم که گران قیمت باشد ممکن است نیاز به تعمیر پیدا کند. در ادامه قصد داریم تا ایرادات اصلی که برای یک ماشین لباسشویی به وجود می آید را ذکر کنیم تا دقیقا متوجه شوید که چه زمانی نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی دارید.

ایرادهای اصلی یک ماشین لباسشویی

یک ماشین لباسشویی ممکن است دچار مشکلات مختلفی شود که ما در اینجا قصد داریم مهم ترین و شایع ترین آنها را به شما معرفی کنیم.

صدای غیرطبیعی ماشین لباسشویی

وجود سر و صدا هنگام شست و شوی لباس ها موضوعی طبیعی در عملکرد هر نوع ماشین لباسشویی می باشد. در برخی ماشین های لباسشویی این سر و صدا کمتر بوده و در برخی دیگر بیشتر است. اما در برخی مواقع صدای ماشین لباسشویی بیشتر از حد طبیعی بوده و دیگر نرمال نیست. در چنین شرایطی می توان حدس زد که ماشین لباسشویی مورد نظر از حالت تعادل خارج شده و یا استوانه آن شل شده است. در چنین موقعی است که شما به یک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی معتبر نیاز پیدا خواهید کرد تا به عیب یابی و رفع عیب ماشین لباسشویی شما بپردازد. گاهی این تعمیر ماشین لباسشویی ساده و کم هزینه بوده و گاهی نیز به دلیل جدی بودن مشکل هزینه بیشتری خواهد داشت.

نشت آب ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات شایع در انواع ماشین لباسشویی مربوط به نشت آب آن می شود. این نشتی می تواند در شلنگ ورود آب به استوانه یا شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی باشد. بعد از تشخیص نشتی آب باید بلافاصله نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایید. بهتر است هر چند وقت یکبار شلنگ های ماشین لباسشویی را چک کنید تا از عدم وجود نشتی آب مطمئن شوید.

عدم تخلیه آب کامل ماشین لباسشویی

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی پیش بیاید وجود ایراد در سیستم تخلیه آب می باشد. بعد از شست و شوی لباس ها باید درون استوانه را چک کنید تا آبی در داخل آن نباشد و اگر بود بدین معنی است که چیزی مانع تخلیه کامل آب ماشین لباسشویی شده است. در چنین مواقعی بهتر است با یک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید.

تکان خوردن غیر طبیعی ماشین لباسشویی

از دیگر مشکلات شایع در ماشین های لباسشویی لرزش و تکان های غیر طبیعی است که می تواند دلایل مختلفی از جمله مشکل در پیچ ترانسفر داشته باشد. در صورتی که لرزش شدید و غیر نرمال در ماشین لباسشویی خود احساس کردید با یک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس حاصل کنید.

عدم چرخش استوانه ماشین لباسشویی

اگر متوجه نچرخیدن استوانه ماشین لباسشویی خود شدید احتمالا مشکلاتی نظیر ترک خوردن یک کمربند برای ماشین لباسشویی شما اتفاق افتاده است. همچنین ممکن است این ایراد ناشی از وجود ایراد در قفل درب دستگاه باشد که در هر دو صورت شما نیاز به تعویض قطعه و تعمیر ماشین لباسشویی خود خواهید داشت.

تعمیر ماشین ظرفشوییروشن نشدن ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات رایج در هر نوع وسیله الکترونیکی عدم شروع به کار و روشن نشدن آن می باشد. اگر ماشین لباسشویی شما نیز روشن نمی شود احتمال اینکه مشکل از سیم کشی و پریدن فیوز باشد وجود دارد. بهت راست برای اینکه خیال خود را راحت کنید از یک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

مطالب مرتبط