آیا ماشین لباسشویی وجود دارد که لباسهایمان را با اطمینان به آن بسپاریم؟

ماشین لباسشویی وسیله ای بسیار کاربردی است که زحمت شستن لباس را بسیار کم کرده و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. اما گاها پیش می آید که لباس های ریخته شده در ماشین لباسشویی نه تنها به خوبی تمیز نمی شوند بلکه باعث ایجاد مشکل برای لباس نیز خواهند شد.

در این مطلب قصد داریم تا در مورد نحوه صحیح استفاده از ماشین لباسشویی صحبت کرده و ویژگی های یک ماشین لباسشویی حرفه ای و مطمئن را به شما معرفی کنیم.

نحوه صحیح استفاده از ماشین لباسشویی

برای اینکه لباس های شما با بهترین کیفیت در داخل ماشین لباسشویی شست و شو داده شوند و در ضمن آسیبی نیز به لباس وارد نشود باید مواردی را رعایت کنید. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

لکه زدایی لباس

قبل از اینکه لباس ها را به داخل ماشین   لباسشویی بیندازید باید دقت کنید که لکه های آن را تا حدی از بین ببرید زیرا در غیر این صورت احتمال اینکه لکه در داخل ماشین لباسشویی به طور کامل از بین برود پایین است.

برای پاک کردن لکه سعی کنید به آرامی به ساییدن قسمت لکه دار شده بپردازید. دقت کنید که به هیچ وجه لکه را به سختی نسایید زیرا در این صورت لکه به تار و پود لباس رسوخ می کند.

استفاده از ماشین لباسشوییاستفاده به اندازه از شوینده

اگر بیش از حد نیاز در داخل ماشین لباسشویی شوینده بریزید باعث خواهد شد که شوینده کف نکند و در نتیجه برخی از قسمت های لباس مانند یقه پیراهن ها به خوبی تمیز نشود. چندین بار میزان شوینده را کم و زیاد کنید تا مقدار مناسب آن را به دست آورید.

البته اگر ماشین   لباسشویی شما از نسل جدید باشد خودش دارای برنامه مشخص در مورد میزان مناسب شوینده است.

توجه به جنس لباس

در استفاده از ماشین لباسشویی این نکته را مد نظر قرار دهید که هر لباسی را نباید داخل آن قرار داد. برخی از لباس ها از جنس کتان و ابریشم بوده و قرار دادن آنها داخل لباسشویی ممکن است باعث وارد آمدن آسیب به الیاف آنها بشود.

روی برخی از لباس ها برچسبی تحت عنوان Dry Clean خورده است که این لباس ها را نباید در داخل ماشین انداخت.

بستن زیپ لباس ها

لباس های زیپ دار ممکن است در هنگام شست و شو موجب آسیب رساندن به سایر لباس ها شود. بدین شکل که زیپ این نوع لباس باعث نخ کش شدن لباس های ظریف می شود. بنابراین دقت کنید که قبل از انداختن لباس های زیپ دار به داخل لباسشویی حتما زیپ آنها را ببندید.

استفاده به اندازه از سفیدکننده ها

استفاده بیش از اندازه از سفیدکننده ها در فرآیند شست و شو باعث می شود که بعد از مدتی درخشندگی و زیبایی لباس های شما از بین رفته و حالت کدری برای آنها ایجاد شود. بنابراین از سفیدکننده ها به اندازه کافی و لازم استفاده نمایید.

استفاده از ماشین لباسشوییتعمیر ماشین لباسشویی

گاهی عدم شست و شوی مناسب لباسشویی به دلیل وجود مشکل و ایراد در سیستم این ماشین های می باشد. وجود ایراد در سیستم ماشین لباسشویی می تواند ناشی از استفاده ناصحیح از ماشین باشد و یا به دلیل فرسودگی و استهلاک آن اتفاق افتاده باشد.

در هر صورت این ایراد باعث تضعیف عملکرد لباسشویی شده و حتی ممکن است باعث آسیب زدن به لباس ها شود. بنابراین در صورت وجود مشکل در دستگاه سریعا اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نمایید. برای تعمیر لباسشویی حتما به مراکز معتبر در این زمینه مراجعه نمایید.

در پایان باید گفت که یک لباسشویی مطمئن و استاندارد دارای ویژگی هایی مانند برنامه تشخیص حجم لباس، تعیین میزان شوینده و برنامه هایی جهت شست و شوی لباس های خاص باشد و از بهترین قطعات ساخته شده باشد. در حال حاضر بندهای بوش، سامسونگ، آاگ و… بهترین ماشین لباسشویی های بازار را تولید می کنند.

مطالب مرتبط