آیا ماشین لباسشویی ایرانی بخریم؟

یکی از مسائل مهمی که در خرید لوازم خانگی وجود دارد این است که کدام مدل و کدام مارک را برای لوازم خانگی خود انتخاب کنیم. برندهای مختلفی در سرتاسر جهان در حوزه تولید انواع لوازم خانگی فعالیت می کنند و همین موضوع کار انتخاب این لوازم را تا حدی مشکل کرده است. یکی از این لوازم ماشین لباسشویی است که همواره سوالاتی در مورد برند این کالا وجود دارد. در این نوشتار قصد داریم در مورد خرید ماشین لباسشویی ایرانی صحبت کنیم.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

اگر قبل از خرید ماشین لباسشویی معیارهایی را برای یک ماشین لباسشویی مناسب در ذهن خود داشته باشید کار انتخاب ماشین لباسشویی برای شما راحت تر خواهد بود. این معیارها به طور کلی شامل کیفیت ساخت، مشخصات ظاهری، فناوری ساخت، گارانتی و قیمت می باشند. در ادامه تمام این معیارها را در مورد ماشین لباسشویی بررسی خواهیم کرد.

ماشین لباسشویی ایرانیکیفیت ساخت ماشین لباسشویی

کیفیت ساخت ماشین لباسشویی موضوع بسیار مهمی در خرید ماشین لباسشویی محسوب می شود. کیفیت قطعات به کار رفته در تولید ماشین لباسشویی در دوام و طول عمر آن نقش اساسی را بازی می کند. به طور کلی کیفیت ساخت ماشین های لباسشویی خارجی مانند بوش و آاگ بالاتر از نمونه های ایرانی است. برچسب مصرف انرژی دیگر موردی است که باید در خرید ماشین لباسشویی مد نظر قرار داده شوند. معمولا برچسب مصرف انرژی ماشین های لباسشویی خارجی پایین تر از گرید A نیست. همچنین مواردی مانند دور خشک کن ماشین لباسشویی نیز می تواند نکته مهمی در خرید این دستگاه باشد. به طور معمول دور خشک کن ماشین لباسشویی ایرانی بین ۵۰۰ الی ۸۰۰ بوده اما این عدد برای انواع ماشین های لباسشویی خارجی بین ۶۰۰ الی ۱۶۰۰ است.

مشخصات ظاهری ماشین لباسشویی

مورد بعدی مربوط به طراحی و ظاهر ماشین لباسشویی است که به اندازه کیفیت ساخت مهم نیست اما انتخاب یک ماشین لباسشویی زیبا می توان باعث جذاب شدن محیط آشپزخانه شما شود. در این زمینه برخی برندهای خارجی مانند بوش طراحی های جذابی را برای محصولات خود در نظر می گیرند اما برخی دیگر از برندها نیز طراحی های ساده تری دارند. برندهای ایرانی نیز در سالیان اخیر در طراحی محصولات خود پیشرفت هایی را داشته اند و ماشین لباسشویی ایرانی نسبت به قبل زیباتر شده است. به طور کلی طراحی ماشین لباسشویی موضوعی است که بیشتر به سلیقه شما مربوط می شود.

ماشین لباسشویی ایرانیفناوری ماشین لباسشویی

موضوع بسیار مهمی که باید در خرید ماشین لباسشویی به آن دقت نمایید امکانات و برنامه های ماشین لباسشویی می باشد. وجود برنامه های مختلف شست و شو مانند شست و شو با آب سرد، امکان تعیین تعداد دور آب کشی در دقیقه، شست و شوی با تاخیر و… از جمله این برنامه ها می باشد. همچنین وجود سنسورهای مختلف مانند سنسور تشخیص حجم و نوع لباس نیز می تواند بسیار مفید باشد. در این زمینه نیز برندهای خارجی پیشگام بوده و جدیدترین فناوری ساخت را برای محصولات خود در نظر گرفته اند. اما برخی ماشین های لباسشویی ایرانی مانند اسنوا نیز بیکار نبوده و همواره خود را به مدرن ترین برنامه ها و امکانات ماشین لباسشویی مجهز کرده اند.

قیمت ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی رابطه مستقیم با میزان بودجه ای دارد که در نظر گرفته اید. هر چه بودجه بیشتری را برای خرید ماشین لباسشویی کنار بگذارید می توانید مدل جدیدتر و با امکانات بیشتری را نیز تهیه کنید. به طور کلی قیمت ماشین لباسشویی ایرانی نسبت به ماشین لباسشویی خارجی ارزان تر است و می تواند گزینه مفیدی برای کسانی باشد که قصد صرف بودجه زیادی را برای ماشین لباسشویی ندارند.

گارانتی و تعمیر ماشین لباسشویی

موضوع آخر نیز مربوط به گارانتی و تعمیر ماشین لباسشویی می شود. بسیار مهم است که ماشین لباسشویی مد نظر شما از لحاظ گارانتی تحت پشتیبانی یک مرکز معتبر خدمات پس از فروش و تعمیر ماشین لباسشویی باشد تا در صورت بروز مشکل بتوانید به راحتی نسبت به رفع ایراد و تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام کنید.

مطالب مرتبط