آیا خدمات پس از فروش و تعمیرات لباسشویی ها در ایران همانند کشور های خارجی میباشد؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در خرید هر نوع وسیله ای از جمله لوازم خانگی به آن توجه کنید مسئله خدمات پس از فروش است. احتمال بروز مشکل در هر نوع لوازم خانگی پس از مدتی وجود داشته و در نتیجه ضروری است که خدمات پس از فروش محصول خریداری شده قوی عمل کرده و پاسخگو باشد. در این مطلب قصد داریم تا در مورد خدمات پس از فروش و تعمیر ماشین لباسشویی در ایران صحبت کرده و مقایسه ای بین ایران و کشورهای خارجی در این زمینه داشته باشیم.

فروش و تعمیر ماشین لباسشوییخدمات پس از فروش و تعمیر ماشین لباسشویی در ایران

اگر قبلا یکی از لوازم خانگی شما دچار مشکل شده باشد; و به مرکز خدمات پس از فروش آن مراجعه کرده باشید; احتمال متوجه شده اید که وضعیت خدمات پس از فروش به چه صورت است; در بسیاری از مراکز خدمات پس از فروش حقوق اولیه مشتری رعایت نشده; و مشتری نیز کاری از دستش برنمی آید; از جمله مواردی که حقوق مشتری در آن رعایت نمی شود; باید به اخذ هزینه از مشتری بابت خدمات تعمیرات اشاره داشت; در حالی که مشتری قبلا بابت خدمات پس از فروش محصول پول پرداخت کرده; و تمامی هزینه های تعمیرات تا پایان دوره ضمانت بر عهده مرکز خدمات پس از فروش می باشد;

در بسیاری از موارد نیز دیده می شود که این مراکز بهانه هایی نظیر اینکه مشکل دستگاه شما شامل خدمات پس از فروش نمی شود اقدام به فریب دادن مشتریان می کنند; گاها حتی شاهد این هستیم که شرکت های واردکننده لوازم خانگی کارت های گارانتی جعلی به مشتری می دهند که اصلا وجود خارجی نداشته; و در صورت بروز مشکل دست خریدار به هیچ کجا بند نخواهد بود; مشکل ضعیف بودن خدمات پس از فروش در لوازم خانگی ایرانی بیشتر دیده می شود; و به همین دلیل است که بسیاری از مردم کشورمان از خرید لوازم خانگی ساخت داخل اجتناب می کنند; یکی دیگر از مشکلات خدمات پس از فروش و تعمیر ماشین لباسشویی در ایران این است که گاها این مراکز از نیروهای کارآزموده ای برخوردار نبود; و در نتیجه توانایی رفع مشکل دستگاه را ندارند.

خدمات پس از فروش و تعمیر ماشین لباسشویی در کشورهای خارجی

اما خدمات پس از فروش لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی در کشورهای خارجی توسعه یافته چگونه است؟ در کشورهای خارجی شاهد این موضوع هستیم که تا سال ها هیچ گونه هزینه ای بابت سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی از خریدار گرفته نمی شود و تمامی این خدمات به صورت رایگان در اختیار خریدار قرار می گیرد. نکته مهم دیگر در این زمینه این است که کارکنان و تعمیرکاران این مراکز کاملا آموزش دیده و حرفه ای هستند و در نتیجه در سریع ترین زمان ممکن نسبت به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی مشتری اقدام می کنند. بسیاری از مراکز خدمات پس از فروش در کشورهای خارجی حتی هزینه حمل و نقل دستگاه به تعمیرگاه را نیز از مشتری دریافت نمی کنند. انجام سرویس های دوره ای منظم نیز از دیگر خدمات پس از فروش این مراکز در کشورهای خارجی می باشد.

فروش و تعمیر ماشین لباسشوییحل مشکل خدمات پس از فروش و تعمیر ماشین لباسشویی در ایران؟

با توجه به افزایش نارضایتی ها در زمینه خدمات پس از فروش و تعمیر لوازم خانگی در ایران چند سالی است که مراکز حرفه ای و معتبری در این زمینه شروع به فعالیت کرده اند که کیفیت خدمات آنها دست کمی از خدمات پس از فروش کشورهای خارجی ندارد. یکی از این مراکز معتبر در ایران فراز پشتیبان است که به شکل کاملا مدرن و حرفه ای اقدام به ارائه خدمات پس از فروش و تعمیر ماشین لباسشویی کرده است. این شرکت توانسته با استفاده از تکنسین های مجرب و خدمات رسانی سریع و باکیفیت رضایت مشتریان را جلب کند.

مطالب مرتبط