آیا تمیز کردن قهوه ساز ضروری است؟

هیچ چیزی لذت بخش تر از یک لیوان قهوه نیست. ولی دوست نداریم که باقی مانده ی قهوه های قبلی طعم واقعی آن را خراب کند. این اتفاق زمانی می افتد که تمیز کردن قهوه ساز بصورت مرتب انجام نمی شود و مقداری از قهوه در آن باقی می ماند و رفته رفته جرمی داخل قهوه ساز تشکیل می شود که در نهایت طعم قهوه فرق می کند.

تقریبا نصف کسانی که قهوه ساز دارند بدلیل اینکه کار تمیز کردن قهوه ساز خود را به خوبی انجام نمی دهند جرمی از قهوه در مخزن آن تشکیل می شود. در دستگاه های خانگی این میزان بیشتر بوده است و حتی جایی شده اند برای باکتری های مضر برای بدن.

متخصصان در آزمایشاتی که انجام دادند متوجه حقایق بالا شدند. این متخصصان می گویند: «قهوه ساز ها مکانی مرطوب و گرم هستند که باکتری ها در آن رشد زیادی دارند. البته بدن ما می تواند با آن ها به خوبی مقابله کند ولی باز هم میزان زیاد آن ها چندان خوب نیست.»قهوه ساز

آب گرم مشکل را حل می کند؟

بیشتر افراد فکر می کنند که اگر با آب داغ شستشو را انجام دهند قهوه ساز کاملا تمیز می شود اما اینطوری نیست.

برای تمیز کردن قهوه ساز چکار کنیم و از چه چیزی استفاده کنیم؟

زمانی که از متخصصان این سوال را پرسیدیم چیزی که خیلی توصیه کردند سرکه بود. سرکه در کنار اینکه به لحاظ بهداشتی مناسب است می تواند رسوباتی که از آب به جا می مانند را هم از بین ببرد. همچنین استفاده از سرکه برای تمیز کردن قهوه ساز موجب کلسیم زدایی از شیر آب نیز می شود.

اگر یک قهوه ساز کلاسیک دارید بهتر است که هر روز آن را به آرامی تمیز کنید و کلسیم زدایی کنید. البته این کلسیم زدایی بستگی به کیفیت آب مکانی که در آن زندگی می کنید هم دارد.

قهوه ساز

هر چند وقت یکبار به تمیز کردن قهوه ساز بپردازیم؟

تنگ، درپوش و فیلتر قهوه ساز را هر روز با آب گرم و کفی شستشو دهید. برای کسانی که هر روز از دستگاه قهوه ساز استفاده می کنند هم باید بصورت ماهانه حداقل یکبار دستگاه خود را کلسیم زدایی کنند.

این موارد را باید برای هر نوع دستگاه قهوه سازی رعایت کرد. رسوبات ممکن است درز ها و شکاف ها را مسدود کند.

در حقیقت بستگی به میزان استفاده شما از دستگاه قهوه ساز دارد که آن را چند وقت یکبار تمیز کنیم. رسوبات و باکتری ها مکان های مرطوب را دوست دارند پس دستگاه قهوه ساز شما مکان مناسبی برای آن هاست بخصوص که چند وقت باشد آن را نشسته باشید.

قهوه سازشیوه ی کلسیم زدایی در تمیز کردن قهوه ساز

فرقی نمی کند که چندبار در روز یا هفته از قهوه ساز خود استفاده می کنید، اگر کلسیم زدایی قهوه ساز که در ادامه بیان کردیم را انجام دهید قهوه هایی بهتری درست خواهید کرد.

  1. ترکیبی از مساوی از سرکه سفید و آب را درست کرده و در مخزن آب قهوه ساز ریخته و آن را پر کنید. با استفاده از یک فیلتر کاغذی آن ها را دم کنید تا نصف مخزن خالی شود.
  2. قهوه ساز را خاموش کنید و تا ۳۰ دقیقه به همین حالت باشد و سپس دم کردن را تمام کنید.
  3. قهوه ساز را با استفاده از یک فیلتر کاغذی جدید تمیز کنید و یک کتری آب تمیز دم کنید. این کار را دو بار انجام دهید.
  4. تنگ را با آب گرم کفی پر کنید و مقداری برنج هم درون آن به عنوان پاک کننده بریزید. مخلوط را در محفظه بچرخانید و از یک اسفنج موادی که چسبیده اند را پاک کنید. سپس با آب شستشو داده و خشک کنید.
  5. قسمت بیرونی قهوه ساز را با استفاده از یک پارچه مرطوب تمیز کنید. (به یاد داشته باشید که این کار را باید هر روز انجام دهید.)

تمیز کردن قهوه ساز و کلسیم زدایی آن تمام شد! فرازپشتیان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات قهوه ساز از همه ی برند ها می تواند در صورت نیاز به راهنمایی به شما کمک کند.قهوه ساز

مطالب مرتبط