آیا تمام ماشین‌ ظرفشویی ها قابلیت شستشوی قابلمه‌های بزرگ و چرب را دارند؟

ماشین ظرفشویی اختراع شده است تا عصای دست بانوان خانه دار باشد. با وجود ظرفشویی کارهای خانه داری بسیار کمتر خواهد شد و بانوان زمان بیشتری برای رسیدن به امور روزمره خود خواهند داشت؛ زیرا بیشتر زمانی که یک بانوی خانه دارد در طول روز از دست می‌دهد، زمانی است که وی باید صرف شستشوی ظروف غذا در ساعت‌های مختلف روز کند. هنگام صبح ظرف‌های صبحانه و هنگام ناهار و شام ظرف‌های غذا را باید بشویید و تمیز کنید.

در کنار این ظروف باید ظرف‌هایی که برای صرف میوه یا دسر در طول روز کثیف شده‌اند را نیز بشویید. با وجود این شرایط ساعتی برای استراحت نخواهید داشت و هر روز باید از صبح تا شب پای سینک ظرفشویی باشید تا هر ظرفی کثیف شد را بشویید و اجازه ندهید که ظرف‌ها روی هم جمع شوند و شستن آن‌ها زمان‌بر شود.

با وجود ماشین ظرفشویی این زمان را می‌توانید صرف مطالعه، تماشای تلویزیون، ورزش و… کنید؛ زیرا برای شستن ظرف‌های روزانه یا ظرف‌های مهمانی کافی است آن‌ها را درون ظرفشویی قرار دهید و دستگاه را تنظیم کنید تا تمام ظروف را به بهترین نحو شسته و تمیز کند.

اما در این میان یک مشکل بزرگ وجود دارد و کاربران زیادی از آن گلایه می‌کنند. مشکل این است که اغلب ماشین‌های ظرفشویی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تنها برخی از ظروف را می‌توانید با کمک آن‌ها شسته و تمیز کنید و ظروف بزرگ­تر را باید با دست بشویید.

این امر شاید برای عده‌ای یک مشکل ساده باشد، اما افرادی که همیشه غذاهای مختلف طبخ می‌کنند و کیک و شیرینی آماده می‌کنند، بی‌شک یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن را شستشوی ظروف بزرگی مانند قابلمه‌های چرب غذا یا ظرف دسر یا کیک می‌دانند.

در اینجا ویژگی‌های ماشین ظرفشویی ها بررسی شده است و به این موضوع پرداخته شده که کدام ظرفشویی ها قابلیت شستشوی ظروف بزرگ و چرب را دارند.

ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی های رومیزی و کاربرد آن‌ها

ماشین ظرفشویی های رومیزی برای استفاده در خانه‌های کوچک و آپارتمانی ارائه شده‌اند. این نسل از ظرفشویی ها برای شستشوی روزانه ظروف خانواده‌های کم جمعیت مناسب هستند. برخی از ظرفشویی های رومیزی قابلیت شستشوی کریستال را نیز دارند. همچنین یکی از قابلیت‌هایی که برای این محصولات در نظر گرفته شده، قابلیت شستشوی سریع است. با وجود این قابلیت می‌توانید لیوان‌ها یا بشقاب‌های میوه را به سرعت بشویید و خشک کنید.

درون ظرفشویی های رومیزی مکانی برای قرار دادن قاشق چنگال‌ها برای شستشو در نظر گرفته شده است؛ اما این ماشین ظرفشویی های یک مشکل عمده از نظر کاربران دارند. در ظرفشویی های رومیزی تنها می‌توانید قاشق، چنگال، لیوان، بشقاب و کاسه‌ها را بشویید و جایگاهی برای شستن قابلمه‌ها و ظروف بزرگ در نظر گرفته نشده است.

همین امر سبب شده که کاربران چندان به خرید و استفاده این نسل از ظرفشویی های راغب نباشند و ظرفشویی های توکار یا مبله را برای استفاده ترجیح دهند.

ماشین ظرفشویی های با سبدهای قابل تنظیم

ماشین ظرفشویی های جدید و امروزی دارای سبدهای مناسبی برای قرار دادن قاشق چنگال‌ها هنگام شستشو هستند. با وجود این سبد، قاشق و چنگال‌ها در اثر فشار آب جابجا نمی‌شوند و احتمال برخورد آن‌ها با بدنه دستگاه وجود ندارد.

از دیگر قابلیت‌هایی که ماشین ظرفشویی های جدید به آن مجهز شده‌اند می‌توان به این گزینه اشاره کرد که سبدهایی که درون این دستگاه‌ها تعبیه شده دارای پایه‌های قابل تنظیم است. با وجود این پایه‌ها می‌توانید سبد بالایی ظرفشویی را به سمت بالا حرکت دهید و مکان کافی برای شستشوی ظروف بزرگ‌تر در سبد پایینی فراهم کنید.

با وجود این قابلیت به راحتی می‌توانید قابلمه‌های بزرگ و چرب یا کاسه‌های بزرگ آش را درون ظرفشویی بشویید و خشک کنید.

ماشین ظرفشوییتعمیر ظرفشویی های جدید و اهمیت گارانتی محصول

یکی از مسائلی که کاربران را هنگام خرید ماشین ظرفشویی های جدید نگران می‌کند، خرابی دستگاه در طول مدت زمان استفاده است؛ زیرا ظرفشویی یک وسیله مصرفی است و با وجود این که تمام ظروف را می‌تواند درون ظرفشویی های جدید شست، امکان خراب شدن آن‌ها و نیاز به تعمیر ظرفشویی افزایش پیدا می‌کند.

اگر درباره این موضوع نگران هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ماشین ظرفشویی هایی را خریداری کنید که دارای گارانتی هستند. با وجود گارانتی معتبری که به همراه این دستگاه ارائه شده است، در ماه‌های اول استفاده اگر دستگاه دچار مشکل شده باشد، به راحتی می‌توانید با فراز پشتیبان تماس گرفته و درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی را ثبت کنید.

تعمیرکاران این مرکز درباره نحوه تعمیر لباسشویی‌های جدید از دانش روز دنیا برخوردار هستند و در کمترین زمان مشکلات ظرفشویی را شناسایی و برطرف می‌کنند.

مطالب مرتبط